Mladí hasiči SDH Pacov

Vedoucí žáků sboru dobrovolných hasičů Pacov

Aleš Janda

Kvalifikace II. stupně

telefon: 723 013 573

Ivana Trpáková

Kvalifikace III. stupně

telefon: 724 054 364

 

 

Zimní procházka

    29. 12. 2017

    Jak už se stalo naší tradicí, tak jsme po Vánocích vyrazili vychodit nějaké to cukroví a trasu jsme si zvolili po okolí Pacovska. Dlouho jsme rozmýšleli, kdy vyrazíme, protože předpověď počasí moc nevycházela, tak jsem to nakonec risknuli a šli jsme v pátek místo tréninku. Sešli jsme se v 10 hod. na vlakovém nádraží a vyrazili jsme směrem do lesa. Moc nás nešlo, ostatně jako vloni, ale nám to nevadilo. Čím méně dětí na hlídání, tím lépe pro Ivu. Trasu určoval Filip, takže jsme se neměli čeho bát. Pokračovali jsme lesem až ke kruhovému objezdu, tam první odbočkou vpravo a došli jsme až na Borkov, potom pořád dolů až jsme byli v Kámeně. U hradu jsme si dali svačinku a vyrazili jsme směr na Nízkou Lhotu, odtud cestou do Dolu, z Dolu k rybníku Doláku, tam se někteří občerstvili a jiní radši testovali led na rybníku a když bylo v botách mokro a plné žaludky, tak jsme to přes Novou Ves vzali kolem čističky a Vejvarkou zpátky do města. Vyšlo nám to přesně tak, jak Iva naplánovala a v půl druhé jsme byli každý zpět doma v teple. Místo plánovaných 10 km. to bylo nakonec 13 km., ale nikomu z nás nohy neupadly.

 

Přejeme Vám i všem vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti.

SDH PACOV
 

 

Výroční valná hromada SDH Pacov

    24. 11. 2017

    V pátek proběhla Výroční valná hromada našeho sboru, které se účastnili i naši starší žáci. Opět i ve svých úctyhodných 95 letech mezi nás dorazil nejstarší člen našeho sboru pan Jaroslav Zoubek a jelikož se naši nejstarší žáci Tomáš Berka, Filip Dolejš a Matěj Papež společně s Ivou Trpákovou už nějakou dobu podílejí na správě Síně Tradic, tak toho využili a půjčili si diktafon, aby si mohli celé povídaní od pana Zoubka nahrát a sepsat vše důležité, protože o naší historii toho už bohužel nikdo moc neví. 

 

Výtet na Blaník

    17. 11. 2017

    Po zkušenosti z minulého výletu jsme se poučili, dopředu jsme se podívali na předpověď počasí, teple se oblékli a vyrazili na nedalekou rozhlednu Blaník. Tentokrát jsme jeli auty, takže jsme nebyli nijak časově omezení a mohli jsme si to náležitě užít. Vyjeli jsme z pacovské hasičárny chvíli po 9 hodině a před desátou už jsme byli na parkovišti v Louňovicích pod Blaníkem. Když jsme viděli ten kopec, který nás čeká a terén, o kterém je škoda mluvit, tak nám Aleš tloukl do hlavy: hlavně nespadněte a nenatlučte si čumák ! Co myslíte udělal pár kroků a byl na zemi jako první. Pořád jsme tu a tam pokukovali po těch bájných rytířích, ale žádného jsme nepotkali. Po cestě jsme se ještě stavili na Veřejové Skále a dále jsme pokračovali pořád do kopce až se před námi tyčila samotná rozhledna. Koho zajímal výhled do krajiny, tak si vylezl nahoru, ale našli se i tací, kteří si dali v místním kiosku občerstvení a taky jim to ke štěstí stačilo. Když jsme se pokochali výhledem a dali si nějakou svačinku, tak jsme vyslali naše řidiče Aleše s Láďou, ať dojdou pro auta a s Ivou, Kubou a Vendulou jsme se vydali opačným směrem, než jsme přišli, aby jsme taky viděli něco jiného. Cesta byla samý kořen, balvan a kláda přes cestu, ale nám to nevadilo a udělali jsme si z toho takovou přírodní prolézačku. Když jsme sešli až k silnici, tak nás tam nabrala auta a jeli jsme zpět k Pacovu. Vrátili jsme se chvíli po jedné hodině, takže přesně tak, jak to Iva naplánovala. Výlet se vyvedl a už teď máme minimálně pět dalších nápadů na příští výlety.

     Další foto zde

 

Výlet do Chýnovských jeskyní

    27. 10. 2017

    Jelikož jsou podzimní prázdniny, tak jsme se rozhodli podniknout výtel do Chýnovských jeskyní. Sraz byl v 8:40 na vlakovém nádraží, odtud jsme jeli vlakem do Obrataně a potom autobusem do Chýnova, protože byla výluka. Už od rána nám vydatně pršelo, ale i přes to jsme to risknuli a vyrazili na cestu. Po chvíli se začaly ozývat hlasy, že je jim zima a že jsou mokří, tak jsme to už za cedulí Chýnov otočili a šli jsme do cukrárny na náměstí. Docela se to osvědčilo, takže jsme řekli, že na další výlet nepojedeme a každý měsíc půjdeme do cukrárny na kávu a zákusek. Tam nás vyzvedla auta a jeli jsme zpět do Pacova. Tak snad někdy příště.

 

Soutěž Kejžlice

PODZIMNÍ KOLO HRY PLAMEN

    7. 10. 2017

    Podzimní kolo Hry Plamen se letos konalo v Kejžlicích. Je to od nás docela daleko, takže sraz byl už v 7:00 a to někomu činilo velký problém. Do soutěže nás Aleš přihlásil záměrně na poslední chvíli, aby se nestalo, jako vloni, že půjdeme na všech disciplínách jako první. Soutěžilo se v :

    Štafeta dvojic. Tam naše družstvo starších dětí zaběhlo čas 71 sec. a mladší doběhli s časem 127 sec.

    PÚ CTIF. Zde jsme ukončili v čase 149 sec., (druhé pokusy se poběží na jaře a ten lepší se nám bude počítat do celkového hodnocení) . Mladší tuto disciplínu neběhají.

    Branný závod. Ten jsme běželi 24 min. + 8 trestných min. Mladší děti to zvládli za 29 min. + 20 min. trestných.

Na konci dlouhého propršeného dne jsme se dozvěděli, že ve :

    Štafetě dvojic jsou starší na 4. místě a mladší na 10. místě.

    PÚ CTIF jsou starší na 2. místě (alespoň do jara).

    A v Branném závodu jsou starší na 3. místě a mladší na 4. místě.

Celkově jsou starší na 2. místě a mladší na 6. místě.

    Fotky bohužel nejsou a nebudou k dispozici, protože našemu vedoucímu se porouchal mobil.

Výsledky z podzimního kola Hry Plamen ročníku 2017 / 2018 zde.

www.oshpelhrimov.cz/assets/File.ashx?id_org=200237&id_dokumenty=1557

www.oshpelhrimov.cz/assets/File.ashx?id_org=200237&id_dokumenty=1556