Výjezdy 2015

Jednotka SDH Pacov měla za rok 2015 celkem 56 zásahů

Požár Čáslavsko

 

     V poledne 27. srpna vyjela naše jednotka k požáru trávy do obce Čáslavsko. Dále na místě zasahovala jednotka HZS ze stanice Pacov a JSDH Lukavec.

Zprůjezdnění silnice do Eše

 

     Dne 16.8. po šestnácté hodině vyjela jednotka SDH Pacov na padlou větev na silnici u obce Eš. Ta byla pomocí motorové pily odstraněna a vozovka byla plně zprůjezdněna.
 

Požár stohu Buřenice

 

 
     V sobotu 15.8. konečně zapršelo a všichni si oddechli, že zdlouhavé sucho a nebezpečí požárů je zažehnáno, ale opak byl pravdou. Krátce po poledni byl ohlášen požár stohu u obce Buřenice. Zde nejspíše udeřil blesk a stoh zapálil. Na místo vyjela jednotka HZS Pacov s T815 spolu s jednotkami SDH z Košetic, Pacova, Buřenic a Babic. Po příjezdu se jednotky snažily zabránit šíření požáru na zbytek stohu několika proudy "C" a po přerozdělení stohu manipulační technikou byl požár postupně hašen. Z důvodu potřeby velkého množství vody bylo v obci Buřenice zřízeno čerpací stanoviště, kam jezdily cisterny kyvadlově pro vodu. Po několika hodinách byl zásah ukončen a místo předáno majiteli.
 

Požár řezačky Jetřichovec

 

     Ve čtvrtek 13.8. byl ohlášen požár řezačky s polem u obce Jetřichovec. Na místo vyslalo operační středisko jednotku HZS Pacov spolu s JSDH Pacov a Jetřichovec. Na místě bylo provedeno dohašení řezačky a části pole, které od ní chytlo.
 

Požár skládky

 

     V sobotu 8. srpna odpoledne zasahovali jednotky z celého prvního stupně požárního poplachu u požáru skládky Sompo u Hrádku. Na požár tedy vyjela jednotka HZS Pacov spolu s jednotkami SDH Pacov, Jetřichovec a Obrataň. 
 

Požár Brná

 

     Dne 2.8. v 9:43 dopoledne byl na tísňovou linku nahlášen požár komína v obci Brná u Věžné. Na místo vyjela jednotka HZS Pacov posílená o jednotky JSDH Pacov a Obrataň. Na místě jednotky provedly pročištění komína a kontrolu půdního prostoru poté se vrátily zpět na základny.
 

Technické pomoci po bouřce

 

     V noci na 8. července se přes Čechy přehnala silná bouřka, která vyvrátila a polámala spoustu stromů i v okolí Pacova. Jednotky hasičů celou noc odstraňovali následky až do dopoledních hodin. Jednotka SDH Pacov byla povolána na pomoc krátce před šestou hodinou ranní na padlý strom u obce Bedřichov. Zde museli hasiči strom rozřezat, aby se zprůjezdnila vozovka. Po zametení vozovky se jednotka přesunula o pár kilometrů dál k obci Cetoraz, kde byl také spadlý strom, který hasiči během deseti minut odstranili.

Požár hranice dřeva v Obratani

 

     V neděli 17. května ve 12.51 hod byl na linku tísňového volání HZS Kraje Vysočina ohlášen požár hranice dřeva pod přístřeškem u rodinného domu v Obratani. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pacov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Obrataně, Pacova a Černovic.  

 
     Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a velmi rychle se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu. Hranici dřeva následně hasiči rozebrali.
 
     Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 2 tisíce korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.
 
Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina

P5170001.JPG

P5170002.JPG

 

P5170010.JPG

 

Požár Zhořec

 

     Dne 30.4. v 10:23 byl ohlášen požár stohu u obce Zhořec. Na místo vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Pacova spolu s jednotkami SDH pacov, Jetřichovec, Zhořec. Po příjezdu byla velká část stohu v plamenech, ale i tak se zasahujícím hasičům podařilo zachránit část uskladněné slámy.

Hašení trvalo po celý den až do večerních hodin, kdy se již nechaly dohořet dvě hromady požárem zasažené slámy.

video z požáru zde

foto z požáru zde

 

Požár Pošná

 

     Jen několik málo minut od sebe dělilo požár vatry v Pošné na Pelhřimovsku a v Želetavě na Třebíčsku. Obě vatry, které byly postaveny na dnešní pálení čarodějnic, vzplály úmyslně.  

     Dne 30. dubna ve 03.04 hod byl na linku tísňového volání HZS Kraje Vysočina ohlášen požár stohu v Pošné na Pelhřimovsku. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pacov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nové Cerekve, Pacova a Pošné. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že hoří hranice dřeva připravená na pálení čarodějnic. Hasiči velmi rychle požár dostali pod kontrolu. V Pošné se bohužel tento špatný žert stává tradicí, už v loňském roce místním někdo připravenou vatru také zapálil.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová, DiS. – tisková mluvčí

 

o další události více zde

 

Požár Lesná

 

     Dnes 15.4. po půl třetí odpoledne vyjeli jednotky hasičů k požáru do obce Lesná. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanice Pacov spolu s jednotkami SDH Pacov, Hořepník a Lesná.

Padlé stromy u Samšína

 

     Jednotka SDH Pacov dnes 31.3. 2015 v 14:55 zasahovala u padlých stromů za obcí Samšín ve směru na Březinu.

 

Požár Černovice

 

     Včera 24.2. 2015 byl ohlášen požár v domově Kopretina v Černovicích. Jedná se o domov pro osoby se zdravotním postížením a tak na místo vyjeli jednotky i z druhého stupně požárního poplachu.

     Naštěstí se jednalo o cvičení, které prověřilo nejen součinnost jednotek požární ochrany, ale i zdravotnické záchranné služby a policie ČR.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Pacov

                                             HZS Kamenice nad Lipou

                                             JSDH Černovice

                                             JSDH Pacov

                                             JSDH Kamenice nad Lipou

                                             JSDH Nová Cerekev

Fotogalerii JSDH Černovice z tohoto cvičení naleznete po kliknutí na tento odkaz

                   

         

Požár sklepa v Hořepníku

 

     Dne 16.2.2015 ve 20:28 hod. byl nahlášen požár kotelny v jednom z domů v ulici Za Farou v Hořepníku. Po přijetí tísňové zprávy operační důstojník HZS KV okamžitě vyslal na místo události profesionální jednotku z požární stanice Pacov spolu s jednotkami dobrovolných hasičů obcí Hořepník, Košetice a Pacov.

     Jako první na místo požáru přijeli hasiči z Hořepníku, kteří provedli průzkum, kterým zjistili, že se jedná o hoření dřeva v kotelně rodinného domu. Sklepní prostory byly zakouřeny a tak hasiči zvolili přírodní odvětrávání a pomocí džberovky uhasily požár. Poté všechno dřevo společně s dalšími jednotkami, které se dostavili, vynosili ven před rodinný dům, kde ještě dohašovali skrytá ohniska ve dřevě.

     Díky rychlému zásahu majitele domu a místní jednotky se nežádoucí hoření podařilo rychle dostat pod kontrolu a uhasit. Při požáru zahynulo několik papoušků. Nikomu ze členů rodinného domu ani zasahujících hasičů se nic nestalo.

     Objekt byl předán VZ zpět majiteli kolem půl desáté večer a jednotky se vrátili zpět na své základny. Příčina požáru je v šetření.

 

zdroj: internetové stránky SDH Hořepník

Požár Lukavec

 

 

     Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly ve čtvrtek 15.1. 2015 u požáru oleje ve fritovací nádobě v baru na ulici Antonína Sovy v Lukavci. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majetková škoda vzniklá požárem se předběžně vyšplhala na 80 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření.  

 
     Požár byl na linku tísňového volání HZS Kraje Vysočina ohlášen v 11.49 hod a operační důstojník na místo události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice v Pacově společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Jetřichovce, Lukavce a Pacova.
 
     Požár se hasičům podařilo velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat. Majetková škoda vznikla jednak na fritovací nádobě, ale také na vybavení kuchyně. Předběžně byla odhadnuta na částku 80 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 2,5 milionu korun.
 
     Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření. Nejpravděpodobněji za požár může buď technická závada nebo jej zapříčinila nedbalost. Objasnit přesnou příčinu požáru vyšetřovateli hasičů pomůže specialista v oboru elektro od Policie České republiky.

 

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová, DiS. - tisková mluvčí

a další události převážně technického charakteru