Soutěž Samšín + Rohovka 2023

O pohár starosty města Pacova 2023

22. 7. 2023

Je neděle ráno a každý návštěvník či přímo účastník soutěže ještě vstřebává pocity z noční soutěže v Pacově. Pro nás jako pořadatele začínají další hodiny práce na úklidu a odvozu materiálu. A ty pocity můžeme hodnotit poté až s odstupem času. Ale v každém z nás je beztak otázka. Vydařila se naše soutěž?

Já myslím, že ano. Teplý červencový večer v zámecké zahradě, dostatek nápojů, skvělá atmosféra a další. To bylo další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy v Pacově. Do klání o pohár starosty města Pacova se zapojilo celkem 29 družstev.

Celá soutěž začala nástupem úderem deváté hodiny večerní. Poté se vyčkalo až tma zahltí i zámecký park a poté až do jedné hodiny ranní byly slyšet zvuky soutěžních strojů. Během večera jsme viděli mnoho skvělých soutěžních pokusů a bohužel i pár nevydařených útoků, které buď zakončil vysoký čas na časomíře či se útok ani nedokončil. Ale takový je požární sport.

V kategorii žen soutěžilo celkem 10 družstev. Úplně nejrychlejší bylo družstvo z Litohoště s časem 23:89. Na druhém místě se umístila děvčata z Vokova s časem 24:08 a ceny za třetí místo získalo družstvo žen z Přáslavic za čas 24:34.

U kategorie mužů bylo víc plno. Na start se v této kategorii postavilo celkem 19 týmů. Oko pozorného diváka zde mohlo shlédnout hned tři požární útoky, které začínaly 18tkou. Jako úplně nejrychlejší a vítěz večera bylo družstvo SDH Markvarec A, které trať v Pacově pokořilo za 18:45. Jen o pár setin pomalejší byli muži z Přáslavic B s časem 18:68. No a třetí příčku obsadilo družstvo z Litohoště, kdy časomíra se zastavila na hodnotě 18:95.

Když tyto řádky píšu jako hlavní pořadatel tak musím také poděkovat. Především bych chtěl poděkovat členům sboru v Pacově, jelikož bez naší skvělé party bych tuto soutěž nemohl uspořádat. Dále musím poděkovat městu Pacov, firmě Pacovská Lesní a Selekta Pacov. Dále velké dík patří všem sponzorům a podporovatelům Pelhřimovské Hasičské Ligy.

No a samozřejmě se na všechny budeme těšit napřesrok.

15.07.2023

Po mnoha letech se družstva mužů a žen z SDH Pacov zúčastnila krajské soutěže v požárním sportu. Soutěž se konala na stadionu v Petrovicích a my pro jistotu vyjeli už v páteční podvečer, abychom měli možnost se seznámit s tratí a řádně se vyspat a nabrat sílu na všechny disciplíny, které na nás čekají.Na sobotu bylo hlášeno velmi horké počasí a meteorologové se nemýlili. Celý den se sluníčko činilo a my také. Po úvodních štafetách, kdy obě naše družstva využila pouze první pokusy, se muži přesunuli na požární útok a ženy šly na 100 m překážek. Na stovkové štěrkové dráze to byl boj nejen pro závodníky, ale i pro rozhodčí. Prach se zvedal při každém pohybu a motat zaprášené hadice nebyl žádný med. Základ je, že při této disciplíně se nikomu nic nestalo. Kluci se zatím činili na útocích. Strach strojníka, že mu Fox chcípne, po zkušenostech z Velké Chyšky, byl velký. První pokus byl na jistotu. A i přes to, že proběhla výměna proudaře na poslední chvíli, ten původní se nám zranil, byl pokus úspěšný. Druhý byl tedy buď anebo. Klapnul ještě lépe a čas si zlepšili. Následuje výměna. Holky na útok, kluci na stovky. Tady se ten nejlepší zranil raději o týden dříve, a tak ostatní budou muset zabojovat. Dělali, co mohli a dopadlo to, jak dopadlo. Další zranění už naštěstí nebylo, když tedy nebudeme počítat utrženou podrážku. U holek to bylo horší. Útok se nepovedl ani jeden. Problémy na sání v obou pokusech. Celkově se obě naše družstva umístila na 7. místě. Podrobně výsledky níže.Výsledky zde