Mladí hasiči SDH Pacov

Vedoucí žáků sboru dobrovolných hasičů Pacov

Aleš Janda                               

    Kvalifikace II. stupně ( vedoucí )               

    telefon: 723 013 573

Ivana Trpáková                      

    Kvalifikace II. stupně ( vedoucí )                  

    telefon: 724 054 364

Tomáš Berka

    Kvalifikace III. stupně ( instruktor )

Filip Dolejš

    Kvalifikace III. stupně ( instruktor )

 

 

Nové překážky

    2. 11. 2018   
 

    Díky dotacím, o které pravidelně náš sbor žádá nám Aleš mohl zakoupit další nové překážky, pro zdokonalení našich dovedností. Tentokrát se jednalo o kladinu a bariéru, které budou moci využívat nejen děti pro nácvik na jarní kolo Hry Plamen, ale i dorostenci nebo dospělí.

 

 

Školení vedoucích mladých hasičů

    26. 10. - 28. 10. 2018
 
   

    O víkendu proběhlo ve středisku Valcha u Počátek školení vedoucích mladých hasičů. V letošním roce se za náš sbor zúčastnili Aleš Janda - obhajoba kvalifikace II. ( vedoucí kolektivu), Ivana Trpáková zvýšení na kvalifikaci II. a Filip Dolejš s Tomášem Berkou - získání kvalifikace III. (instruktor).

Po pátečních přednáškách se pokračovalo v sobotu, kdy v odpoledních hodinách proběhly praktické zkoušky. V neděli byly připraveny testy z oborů psychologie, pedagogiky, právnického minima a mnoha dalších oborů.

Na příští dva roky máme pro kolektiv připraveny čtyři kvalifikované vedoucí.

 

Podzimní kolo Hry Plamen v Jiřicích

    13. 10. 2018

  

    Letošní podzimní koly Hry Plamen se konalo v Jiřicích. Tato soutěž už je pro nás starou známou, ale letos byla pro nás stejně v něčem nová. Poprvé  jelo smíšené družstvo dorostu, na které tam čekal závod požární všestranosti (ZPV). Jako tradičně se opozdil nástup, a tak po vyslechnutí instrukcí dorostenecké družstvo ihned vyrazilo na 500 m vzdálený start své disciplíny. I tam panovaly horečné přípravy, ale nakonec se mohli vydat na trať. Záměrně se nechali předběhnout družstvem startujícím za nimi, aby si nemuseli lámat hlavu se zaměřením azimutů. A pak už se jich drželi jako klíšťata a využívali čekací dobu. V cíli vypadali odpočatě. Jediné trestné body byly na šplhu a to znamenalo 3 minuty navrch k celkovým 26 minutám čistého běhu.

Mezi tím se na travnaté ploše pokoušeli mladší předvést své dovednosti na štafetě dvojic. Bohužel se dopustili chyby při předání spojky, která je stála 10 trestných vteřin. Starší jako první čekal neoblíbený útok CTIF. Po té, co se přesvědčili, že i ostatní chybují, šli do toho s nadhledem. Po ukončení a kontrole hlavním rozhodčím to nedopadlo nejhůře. Dva přešlapy na příkopu a jeden uzel. To není špatné. Před sebou už tedy máme jen ZPV. Mladší ho ve své kategorii běží jako první. Po odstartování se během chvíle z vysílačky ozývá z druhého stanoviště:,,Mladší už proběhli, ale chybí dorostenec, který běžel před nimi." I oni po doběhnutí ( spolu se ztraceným dorostencem) vypadají, že to byla procházka. Hned se chlubí. Zůstalo stát 7 špalíků na střelbě a chybně 1 topografická  značka. To je úspěch. Starší si na svůj ZPV musí počkat, tak si zatím zaběhnou štafetu dvojic. Ani starší nezaběhli štafetu bez chyby. Za nesprávné oběhnutí mety vyfasovali 10 vteřin navrch. Nakonec i oni odstartují ZPV. Už ví, že to není tak dlouhé a s přehledem zvládnou nástarhy tratě. S úsměvem dobíhají. Zůstali stát 2 špalíky, jeden chybný hasební prostředek a azimut se uvidí. Nakonec byl zaměřený špatně a to znamenalo dalších 5 trestných minut.

Jakých časů jsme tedy dosáhli? Mladší děti zaběhly štafetu za 78 vteřin + 10 vteřin trestných a ZPV zvládly 25 minut + 8 minut trestných. Ani jedno neni na mladší kategorii vůbec špatný výsledek, tak uvidíme. Starší děti měli navíc PÚ CTIF, který odeběhli za 75 vteřin, udělaly k tomu ještě 30 vteřin trestných, štafetu dvojic zvládly za 70 vteřin, ale opět k tomu byly trestné a to 10 vteřin a ZPV zdolaly za 24 minut a 8 minut trestných.

Zajdeme si na zasloužený řízek a s pocitem, že jsme do toho dali vše, vyrážíme k Pacovu. Tedy kromě našich rozhodčích. Jednoho přidělili na stanoviště braňáku, a tak si to užili až do konce.

Ještě by bylo dobré říct si jak jsme  dopadli, co se pořadí týče. To jsme se dozvěděli až zpětně ve středu z internetu. Dorostenci nás mile překvapili, protože byly nejen na bedně, ale vzali si rovnou příčku nejvyšší = 1. místo. Mladší děti se nenechaly zahambit a byly těsně o bod na 2. místě a na to, že družstvo starších běželo v tomto složení úplně poprvé, tak pro ně není 7. místo žádná ostuda, ale motivace, protože v květnu se bude konat jarní kolo Hry Plamen, a tak mají dost času na trénink. Foto zde

smíšené družstvo dorostu

 

družstvo starších dětí

 

družstvo mladších dětí

 

Výsledky mladších dětí            Výsledky starších dětí            Výsledky dorostu