Mladí hasiči SDH Pacov

Vedoucí žáků sboru dobrovolných hasičů Pacov

Aleš Janda                               

    Kvalifikace II. stupně (vedoucí)               

    telefon: 723 013 573

Ivana Trpáková                      

    Kvalifikace II. stupně (vedoucí)                  

    telefon: 724 054 364

Tomáš Berka

    Kvalifikace III. stupně (instruktor)

Filip Dolejš

    Kvalifikace III. stupně (instruktor)

 

Zimní procházka

    27. 12. 2018

    I letos jsme uspořádali naší tradiční povánoční, předsilvestrovskou procházku. Tentokrát to byl již 3. ročník.

Okolí pacovska je sice plné lesů, ale zkuste vymyslet nějakou trasu, kde nebudete muset kus cesty po frekventované silnici.

Po dlouhém zkoumání a plánování jsme opět vyrazili tradičním směrem - tedy na Kámen po červené. Letošní ročník se ukázal jako velmi povedený, na vlakáči se nás sešlo celkem 10 dětí. Jako dohled opět Iva a k ní se tentokrát přidal Petr Moravec, aby na nás nebyla sama. Cesta ke Kámenu se ukázala nejnáročnější částí. Díky teplému počasí a těžbě dřeva, cesta, která bývala kdysi pohodlnou, byla rozježděná a zablácená. Bláto jsme měli až za ušima a boty během chvíle vážily o 2 kila více. Naštěstí jsme tento úsek zdárně zdolali a na úseku po letišti směrem k Věžné si naše nohy odpočinuli, ale pro změnu nám tam dal zabrat vítr, který tam foukal. Všichni jsme se zapnuli až ke krku a vylovili čepice s rukavicemi. To už jsme těm menším, co je bolely nohy, slibovali, že se vracíme a za chvíli jsme v Pacově. Rychle přeběhnout státovku a kolem Dvořiště, kde nás vítal velký vlčák, nabrat směr Šimpach a pak už to bylo přes les opravdu domů co by kamenem dohodil a zbytek ušel.

Po čtyřech hodinách vycházkové chůze máme v nohách 15 km a hlavně dobrý pocit, že jsme se opět překecali, vstali z těch gaučů a udělali něco pro sebe.

Tak zase za rok.

 

Přejeme Vám i všem vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti.

SDH PACOVVíce zde: https://sdhpacov.webnode.cz/mladi-hasici/rocnik-2018-2019/

Přejeme Vám i všem vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti.

SDH PACOVVíce zde: https://sdhpacov.webnode.cz/mladi-hasici/rocnik-2018-2019/

Přejeme Vám i všem vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a novém roce pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti.

SDH PACOV

 
 

 

Výroční valná hromada SDH Pacov

    24. 11. 2018

    Jako každý rok se na konci listopadu na pacovské hasičské stanici konala výroční valná hromada SDH Pacov. Letos se jí opět zúčastnili i starší žáci a dorostenci z našeho sboru. Starší holky z našeho sboru připravily pro Aleše s Ivou i malou pozornost a přístupná byla i síň tradic, do které se každý mohl podívat a dozvědět se něco víc o historii, ale i tom, co se v našem sboru událo během několika posledních let. Foto zde

 

Nové překážky

    2. 11. 2018   

    Díky dotacím, o které pravidelně náš sbor žádá nám Aleš mohl zakoupit další nové překážky, pro zdokonalení našich dovedností. Tentokrát se jednalo o kladinu a bariéru, které budou moci využívat nejen děti pro nácvik na jarní kolo Hry Plamen, ale i dorostenci nebo dospělí.

 

 

Školení vedoucích mladých hasičů

    26. 10. - 28. 10. 2018

    O víkendu proběhlo ve středisku Valcha u Počátek školení vedoucích mladých hasičů. V letošním roce se za náš sbor zúčastnili Aleš Janda - obhájení kvalifikace II. (vedoucí kolektivu), Ivana Trpáková - zvýšení na kvalifikaci II. a Filip Dolejš s Tomášem Berkou - získání kvalifikace III. (instruktor).

Po pátečních přednáškách se pokračovalo v sobotu, kdy v odpoledních hodinách proběhly praktické zkoušky. V neděli byly připraveny testy z oborů psychologie, pedagogiky, právnického minima a mnoha dalších oborů.

Na příští dva roky máme pro kolektiv připraveny čtyři kvalifikované vedoucí.

 

Podzimní kolo Hry Plamen v Jiřicích

    13. 10. 2018    

    Letošní podzimní koly Hry Plamen se konalo v Jiřicích. Tato soutěž už je pro nás starou známou, ale letos byla pro nás stejně v něčem nová. Poprvé jelo smíšené družstvo dorostu, na které tam čekal závod požární všestrannosti (ZPV). Jako tradičně se opozdil nástup, a tak po vyslechnutí instrukcí dorostenecké družstvo ihned vyrazilo na 500 m vzdálený start své disciplíny. I tam panovaly horečné přípravy, ale nakonec se mohli vydat na trať. Záměrně se nechali předběhnout družstvem startujícím za nimi, aby si nemuseli lámat hlavu se zaměřením azimutů. A pak už se jich drželi jako klíšťata a využívali čekací dobu. V cíli vypadali odpočatě. Jediné trestné body byly na šplhu a to znamenalo 3 minuty navrch k celkovým 26 minutám čistého běhu.

Mezi tím se na travnaté ploše pokoušeli mladší předvést své dovednosti na štafetě dvojic. Bohužel se dopustili chyby při předání spojky, která je stála 10 trestných vteřin. Starší jako první čekal neoblíbený útok CTIF. Poté, co se přesvědčili, že i ostatní chybují, šli do toho s nadhledem. Po ukončení a kontrole hlavním rozhodčím to nedopadlo nejhůře. Dva přešlapy na příkopu a jeden uzel. To není špatné. Před sebou už tedy máme jen ZPV. Mladší ho ve své kategorii běží jako první. Po odstartování se během chvíle z vysílačky ozývá z druhého stanoviště: ,,Mladší už proběhli, ale chybí dorostenec, který běžel před nimi." I oni po doběhnutí (spolu se ztraceným dorostencem) vypadají, že to byla procházka. Hned se chlubí. Zůstalo stát 7 špalíků na střelbě a chybně 1 topografická značka. To je úspěch. Starší si na svůj ZPV musí počkat, tak si zatím zaběhnou štafetu dvojic. Ani starší nezaběhli štafetu bez chyby. Za nesprávné oběhnutí mety vyfasovali 10 vteřin navrch. Nakonec i oni odstartují ZPV. Už ví, že to není tak dlouhé a s přehledem zvládnou nástrahy tratě. S úsměvem dobíhají. Zůstali stát 2 špalíky, jeden chybný hasební prostředek a azimut se uvidí. Nakonec byl zaměřený špatně a to znamenalo dalších 5 trestných minut.

Jakých časů jsme tedy dosáhli? Mladší děti zaběhly štafetu za 78 vteřin + 10 vteřin trestných a ZPV zvládly 25 minut + 8 minut trestných. Ani jedno není na mladší kategorii vůbec špatný výsledek, tak uvidíme. Starší děti měly navíc PÚ CTIF, který odeběhli za 75 vteřin, udělaly k tomu ještě 30 vteřin trestných, štafetu dvojic zvládly za 70 vteřin, ale opět k tomu byly trestné a to 10 vteřin a ZPV zdolaly za 24 minut a 8 minut trestných.

Zajdeme si na zasloužený řízek a s pocitem, že jsme do toho dali vše, vyrážíme k Pacovu. Tedy kromě našich rozhodčích. Jednoho přidělili na stanoviště braňáku, a tak si to užili až do konce.

Ještě by bylo dobré si říct, jak jsme  dopadli, co se pořadí týče. To jsme se dozvěděli až zpětně ve středu z internetu. Dorostenci nás mile překvapili, protože byly nejen na bedně, ale vzali si rovnou příčku nejvyšší = 1. místo. Mladší děti se nenechaly zahambit a byly těsně o bod na 2. místě a na to, že družstvo starších běželo v tomto složení úplně poprvé, tak pro ně není 7. místo žádná ostuda, ale motivace, protože v květnu se bude konat jarní kolo Hry Plamen, a tak mají dost času na trénink. Foto zde

smíšené družstvo dorostu

 

družstvo starších dětí

 

družstvo mladších dětí

 

Výsledky mladších dětí            Výsledky starších dětí            Výsledky dorostu