Mladí hasiči SDH Pacov

Vedoucí žáků sboru dobrovolných hasičů Pacov

Aleš Janda

Kvalifikace II. stupně

telefon: 723 013 573

Ivana Trpáková

Kvalifikace III. stupně

telefon: 724 054 364

 

 

Liga mladých hasičů Počátky

    12. 5. 2018   
    Dnes jsme se zůčastnili soutěže v Počátkách. Tentokrát se zůčastnilo kromě družstva starších i družstvo mladších dětí. To běhalo pouze v šesti. Jelo se tradičně na dvě základny a každý měl dva pokusy. Jako první šli na řadu starší a ti dosáhli času: 21,54 sec. Hned po nich šli mladší a výsledný čas byl 26,49 sec. Po obědě se konaly druhé pokusy. Starší to měli za 20,93 sec, ale na vítězství to nestačilo a zkončili na 4.místě a mladší to zaběhli za 47,49 sec. a zkončili na místě pátém. Doběhalo se a kdo chtěl, tak jel s Alešem domů směr Pacov, ale Láďa Trpák tam ještě zůstal a zaběhl si 60m a zkončil na krásném 6.místě. Vše se sbalilo a jelo se domů.

 
A na to, jak se vedlo i ostatním družstvům se můžete podívat zde:
 

 

Soutěž mladých zdravotníků Pelhřimov

    
9. 5. 2018
 
      Dnes netradičně ve středu jsme se zůčastnili soutěže ČČK okresu Pelhřimov. Jelo se místo školy, takže by chtěli jet všichni, ale nakonec nás jelo jenom pět. Čekaly na nás celkem čtyři stanoviště.  Na prvním stanovišti jsme našli dvě holky, jedna měla popálené ruce a druhá vyvrknutý kotník. Nebudem si nic nalhávat, ale moc se nám to nepovedlo. Přesunuli jsme se na druhé stanoviště a tam byla paní s rozřízlíma nohama a holčina se zlomenou rukou, tohle stanoviště jsme zvládli o poznání lépe. Na třetím stanovišti na nás čekaly obávané obvazové techniky. Jako na potvoru, když jsme se loni učili práci s trojcípími šátkami, tak nám tam dali obvazy a letos, když jsme uměli obvazy nám tam znova dali šátky. Zvládli jsme to kupodivu dobře. Nakonec nás čekalo stanovište, od kterého jsme čekali resuscitaci, ale bylo tam (jenom) bezvědomí a odřené ruce. To bylo v pohodě. Tak do půl hodinky od skončení byl nástup a zjistili jsme, že jsme stejně jako loni 5. ( ale nikdo už se neptá z kolika ).  


 
 

 

Okresní soutěž v Pacově

    5. 5. 2018

    Dnes se, stejně jako každoročně, v Pacově konalo jarní kolo Hry Plamen. Letos jsme do ní zařadili obě naše družstva, jak starší, tak i mladší. Starší žáci se chytře nachomýtli k přípravám tratě už v pátek večer. Nešlo jim ani tak o pomoc, ale aby si ještě zkusili něco potrénovat. Soutěž začala v sobotu ráno. Hned po krátkém nástupu se začala běhat první disciplína - štafeta CTIF. Popravdě se nám moc nevedlo. Starším na prvním pokusu spadl hasičák a to znamenalo trestné body. Na druhém pokusu to bylo bez trestných, ale trn z paty nám to nevytrhlo, protože nám nechtěly běhat nohy. Mladším se vedlo o trochu lépe, měli akorát trochu problém se spojením hadic, ale to se časem natrénuje. Mezitím, co jsme my běhali CTIF, některá družstva běhala PÚ a podařilo se jim přivést jednotnou okresní mašinu, která byla už roky ve špatném stavu k úplnému kolapsu, takže se rozhodčí domluvili, že si půjčí mašinu od SDH Jetřichovec, ale na PÚ se poběží jenom jeden pokus, aby ji nestihl stejný osud. Než přivezli novou mašinu, tak zatím přijeli řízky, tak jsme využili pauzy a šli jsme na oběd. S plnými břichy jsme se postavili na start štafety 4 x 60 metrů. Tam jsme přímo excelovali. Je pravda, že jsme nepatřili k těm nejrychlejším, ale starší měli oba dva pokusy bez chyby. U mladších byl sice při prvním pokusu opět problém na hadicích, ale druhý pokus byl také bez chyby, a jelikož se počítá pouze ten lepší, tak se vlastně nic tak hrozného nestalo. Trochu jsme si oddychli a šli jsme se připravit na PÚ. Tady začínali prvně mladší. Vše to vypadalo docela nadějně, ale proudaři si asi vzali moc k srdci Alešovo kázání o tom, aby se nedotkli nástřikové čáry, tak radši zastavili tři metry před ní a to se hodně podepsalo na délce nástřiku. Chvilku po nich šli na řadu i starší. Těm se sice po zimě úplně překopala sestava, ale nijak moc je to nepoznamenalo, všichni už byli tam, kde mají být a čas byl taky docela slibný, ale jako na potvoru se na levém proudu rozskočila proudnice a to nám vzalo pár drahocených vteřin. Holt se to někdy tak stane. Hlavu nám nikdo netrhal, tak jsme, sice bez velkých ambicí, čekali na vyhlášení.

Je na čase si shrnout výsledky ze všech disciplín ve Hře Plamen za rok 2017 / 2018. Začneme kategorií starších. Dnes se běhaly pouze tři disciplíny ze šesti, a to: požární útok ( PÚ ). Ten jsme zaběhli s časem 37,80 sec., to není nic moc, ale musí to stačit, vyneslo to v pořadí 8. místo. Dalším bodem dnes byla štafeta 4 x 60 metrů. Tady se nám dařilo ukončili jsme s časem 50,77 sec. a je z toho 5. místo. Poslední dnes byla štafeta CTIF. Běželi jsme ji i s trestnými body celkem 79,73 sec., a tak jsme se museli zpokojit s 9. místem. Takhle ty výsledky vypadají hrozně, ale když k tomu přičteme ještě 4. místo ze štafety dvojic a 3. místo ze závodu požárnické všestranosti, které se běželi na podzimním kole v Kejžlicích, navrch dáme 2. místo z požárního útoku CTIF, který jsme bězěli minulý týden v Hněvkovicích a k tomu se rozhodčím líbila naše kronika, takže se to obešlo bez trestných bodů, tak už to vypadá o něco lépe. Na krajskou soutěž to asi nebude, ale nevadí. A jak se vedlo mladším? Dnes si vyběhali 6. místo z požárního útoku s časem 45,90 sec., k tomu také 6. místo z štafety 4 x 60 metrů a nakonec 7. místo ze štafety CTIF. Opět jim musíme přičíst nějaké body k dobru za kroniku a závod pořárnické všestranosti při kterém byli 4., ale i horší výsledek ze štavety dvojic, kterou zaběhli za 127,53 sec. a to znamenalo 10. místo.

Při závěrečném nástupu jsme si nedávali moc šancí, že budeme na bedně, ALE

mladší děti skončily celkově 3. a dostali nejen pohár, ale i medaile

a starším utekl pohár s medailemi jenom o 1 bod a ve finále byly 4.

Tabulky s výsledky k nalezení na:

www.oshpelhrimov.cz/hra%2Dplamen%2D2017%2D2018%2Dvysledky/d-1689

 

Soutěž Hněvkovice

    28. 4. 2018

    Dnes jsme se zúčastnili soutěže v Hněvkovicích, která byla zároveň prvním kolem LMHoPE. Sraz na hasičárně byl v 8:30. Zde jsme se naskládali do aut a mohli jsme vyrazit. Dorazili jsme na místo a Aleš nás došel přihlásit. Jako první jsme běželi požární útok, ale bohužel zde nastala chyba ze strany rozhodčích, protože nefungovaly terče, tento pokus se díky bohu nepočítal. První pokus se staršímu týmu A povedl za rovných 22 sekund. Poté běžel starší tým B, který uskutečnil útok v čase 24,51. Tým mladších zaběhl krásný čas a to 25,08. Tentokrát se nám dařilo a mladší se umístily na 1.místě, tým starších A na 3.místě a tým starších B na 6. místě. Zde jsme také plnili disciplínu PÚ CTIF, kterou jsme zaběhli v čase 84 sekund a umístili jsme se na 2.místě a tím se vylepšilo i naše průběžné pořadí ve Hře Plamen.

 

foto 1 zde

foto 2 zde

 

videa:

mladší žáci SDH Pacov: 25:08 - 1. místo

mladší žáci z jiného pohledu

starší žáci SDH Pacov 1: 22:00 - 3. místo

starší žáci SDH Pacov 2:  24:51 - 6. místo

 

vyhlášení výsledků mladších žáků v Hněvkovicích

Výsledky ostatních družstev k nalezení zde:

www.oshpelhrimov.cz/assets/File.ashx?id_org=200237&id_dokumenty=1709

 

 

Úklid lesa 

    V neděli 8.4  jsme se rozhodli jako minulí rok že splníme další okruh hry plamen a to je uklid lesa. Ve 13:00 byl sraz na hasičárně. Šli jsme kolem propadu do lesa ke kompostárně až do tábora k Eši tam jsme opekli buřty a šli po silnici zpět, ale za strážním domkem jsme zahli do lesa a šli na propad tam toho odpadu bylo docela hodně. Pytle jsme nechali u silnice a šli zpět na hasičárnu tam jsme to uzavřeli jako pěknou procházku a šli domu s klidným srdcem že jsme udělali něco pro přírodu. 

 
 

 

Renovace mašiny

    Jednoho krásného zimního dne se Tomáš, Matěj, Verča a Filip rozhodli zrenovovat mašinu, která už hodně dlouho byla ve strašném stavu. V úterý 13.3. jsme  jí začali rozebírat. Natřeli jsme jí a vyměnili staré díly za nové a zase dali dohromady a v neděli 18.3. si jí Aleš odvezl na hasičárnu.
 

 

Karneval SDH Pacov

    10. 3. 2018

       Opět po roce se naše hasičárna během pátečního odpoledne proměnila. Starší děti nazdobili sál, chodby i schodiště pro  ty menší, které se po sobotním obědě přišli pobavit na dětský karneval. Během chvilky se sál naplnil zvířátky, princeznami, rytíři, kostlivci, mafiány i upíry, ale ani dospěláci nezůstali pozadu a proměnily v Césara, Kleopatru, želvy Ninja a zombíka. Za chvíli už byla zábava v plném proudu nejen při tanci, ale také při židličkované, chození na chůdách, hulahop a skoky v pytlích si vyzkoušeli i dospěláci. Každý úspěch i neúspěch byl odměněn tombolou plnou plyšáků, autíček, knih, a dalšími poklady. Při vší té zábavě jsme popíjeli kofolu a bříška si plnily chipsy a hot dogy, buchtami co napekli  šikovné maminky. Domů jsme se rozcházeli až za tmy se slibem, že se za rok se budeme těšit.

 

Výlet do Sloupsko-šošůvských jeskyní

    Nastaly jarní prázdniny a ve středu 28. 2. 2018 jsme se měli sejít na Pacovské hasičárně v 9:30 na výlet do Sloupsko-šošůvských jeskyňí. Když všichni dorazili na hasičárnu, tak jsme posedali do auta a vyrazili. Bylo před náma cca 180 km a po cca 60 km jsme měli první zastávku a druhou zastávku po cca 120 km.Když jsme dorazili do Sloupsko- šošůvských jeskyní, tak jsme vylezli z auta. Připravili jsme si baterky, došli jsme si na záchod , najedli jsme se a počkali jsme na paní průvodkyni. Když pani průvodkyně přišla, tak nás poučila o bezpečnosti při prohlídce. Nejdříve jsme museli jít cca 120 m ,aby jsme přišli k tomu  správnému vchodu do Sloupsko-šošůvských jeskyní. Když jsme vešli do jeskyně, mohli jsme vidět pěkné stalagnáty, stalaktity a stalagmity, které pěkně trčely ze skáli jeskyně. Po cestě jsme se nechali udivovat krásou jeskyně , kterou jsme si osvětlovali baterkami. Cestou jsme potkali i pár netopýrů, kteří odpočívali v zimním spánku. Dorazili jsme také k propasti, která v jeskyni nemohla chybět. V jeskyni jsme viděli pamětní desku Jaromíra Brauna , který tragicky zahynul při odstřelu štoly, po které jsme kráčeli až ke konci naší exkurze v Sloupsko-šošůvských jeskyní. Na konci byli vykopávky ve vitrínách, které našli v jeskyni před několika lety. Vyšli jsme ven, vyfotili jsme se, poděkovali jsme pani průvodkyni za nádhernou proházku po jeskyni  a šli jsme k autu. Nasedli jsme do auta a odjeli jsme k domu přírody vzdaleného cca 20 km. Vyšli jsme dovnitř, odložili jsme si bundy a vyzvedla si nás pani a šli jsme do vedlejší budovy shlédnout 20 minutoví 3D film o přírodě. Když jsme ho shlédli, tak jsme zase přešli do vedlejší budovy a tam jsme si mohli prohlédnout různé věci o přírodě. Měl jsme na to cca 1 hodinu a pak jsme se zbalili, vyfotili a nasedli do auta a vyrazili domů.

 

 

fotogalerie zde

 

 

Zdravověda

        2.2 218

    Nastaly pololetní prázdniny a Iva s Vendulou si řekly, že by mohly jako minulý rok uspořádat zdravovědu. Sraz byl v 10 hodin na pacovské hasičárně. Vendula si nás hned rozdělila na mladší a starší. Mladší šli probírat první pomoc a starší to měli o trochu složitější, protože se učili jak se zachovat u dopravní nehody (srážka kamionu s vlakem). Naučili jsme se s turniketem (=škrtidlo). Dále jsme si všichni zopakovali resuscitaci a na konec Aleš objednal pizzu, kterou jsme všichni snědli a pak nás Iva rozpustila a šli jsme domů.

 

Zimní procházka

    29. 12. 2017

    Jak už se stalo naší tradicí, tak jsme po Vánocích vyrazili vychodit nějaké to cukroví a trasu jsme si zvolili po okolí Pacovska. Dlouho jsme rozmýšleli, kdy vyrazíme, protože předpověď počasí moc nevycházela, tak jsem to nakonec risknuli a šli jsme v pátek místo tréninku. Sešli jsme se v 10 hod. na vlakovém nádraží a vyrazili jsme směrem do lesa. Moc nás nešlo, ostatně jako vloni, ale nám to nevadilo. Čím méně dětí na hlídání, tím lépe pro Ivu. Trasu určoval Filip, takže jsme se neměli čeho bát. Pokračovali jsme lesem až ke kruhovému objezdu, tam první odbočkou vpravo a došli jsme až na Borkov, potom pořád dolů až jsme byli v Kámeně. U hradu jsme si dali svačinku a vyrazili jsme směr na Nízkou Lhotu, odtud cestou do Dolu, z Dolu k rybníku Doláku, tam se někteří občerstvili a jiní radši testovali led na rybníku a když bylo v botách mokro a plné žaludky, tak jsme to přes Novou Ves vzali kolem čističky a Vejvarkou zpátky do města. Vyšlo nám to přesně tak, jak Iva naplánovala a v půl druhé jsme byli každý zpět doma v teple. Místo plánovaných 10 km. to bylo nakonec 13 km., ale nikomu z nás nohy neupadly.

 

Přejeme Vám i všem vašim blízkým příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti.

SDH PACOV
 

 

Výroční valná hromada SDH Pacov

    24. 11. 2017

    V pátek proběhla Výroční valná hromada našeho sboru, které se účastnili i naši starší žáci. Opět i ve svých úctyhodných 95 letech mezi nás dorazil nejstarší člen našeho sboru pan Jaroslav Zoubek a jelikož se naši nejstarší žáci Tomáš Berka, Filip Dolejš a Matěj Papež společně s Ivou Trpákovou už nějakou dobu podílejí na správě Síně Tradic, tak toho využili a půjčili si diktafon, aby si mohli celé povídaní od pana Zoubka nahrát a sepsat vše důležité, protože o naší historii toho už bohužel nikdo moc neví. 

 

Výtet na Blaník

    17. 11. 2017

    Po zkušenosti z minulého výletu jsme se poučili, dopředu jsme se podívali na předpověď počasí, teple se oblékli a vyrazili na nedalekou rozhlednu Blaník. Tentokrát jsme jeli auty, takže jsme nebyli nijak časově omezení a mohli jsme si to náležitě užít. Vyjeli jsme z pacovské hasičárny chvíli po 9 hodině a před desátou už jsme byli na parkovišti v Louňovicích pod Blaníkem. Když jsme viděli ten kopec, který nás čeká a terén, o kterém je škoda mluvit, tak nám Aleš tloukl do hlavy: hlavně nespadněte a nenatlučte si čumák ! Co myslíte udělal pár kroků a byl na zemi jako první. Pořád jsme tu a tam pokukovali po těch bájných rytířích, ale žádného jsme nepotkali. Po cestě jsme se ještě stavili na Veřejové Skále a dále jsme pokračovali pořád do kopce až se před námi tyčila samotná rozhledna. Koho zajímal výhled do krajiny, tak si vylezl nahoru, ale našli se i tací, kteří si dali v místním kiosku občerstvení a taky jim to ke štěstí stačilo. Když jsme se pokochali výhledem a dali si nějakou svačinku, tak jsme vyslali naše řidiče Aleše s Láďou, ať dojdou pro auta a s Ivou, Kubou a Vendulou jsme se vydali opačným směrem, než jsme přišli, aby jsme taky viděli něco jiného. Cesta byla samý kořen, balvan a kláda přes cestu, ale nám to nevadilo a udělali jsme si z toho takovou přírodní prolézačku. Když jsme sešli až k silnici, tak nás tam nabrala auta a jeli jsme zpět k Pacovu. Vrátili jsme se chvíli po jedné hodině, takže přesně tak, jak to Iva naplánovala. Výlet se vyvedl a už teď máme minimálně pět dalších nápadů na příští výlety.

     Další foto zde

 

Výlet do Chýnovských jeskyní

    27. 10. 2017

    Jelikož jsou podzimní prázdniny, tak jsme se rozhodli podniknout výtel do Chýnovských jeskyní. Sraz byl v 8:40 na vlakovém nádraží, odtud jsme jeli vlakem do Obrataně a potom autobusem do Chýnova, protože byla výluka. Už od rána nám vydatně pršelo, ale i přes to jsme to risknuli a vyrazili na cestu. Po chvíli se začaly ozývat hlasy, že je jim zima a že jsou mokří, tak jsme to už za cedulí Chýnov otočili a šli jsme do cukrárny na náměstí. Docela se to osvědčilo, takže jsme řekli, že na další výlet nepojedeme a každý měsíc půjdeme do cukrárny na kávu a zákusek. Tam nás vyzvedla auta a jeli jsme zpět do Pacova. Tak snad někdy příště.

 

Soutěž Kejžlice

PODZIMNÍ KOLO HRY PLAMEN

    7. 10. 2017

    Podzimní kolo Hry Plamen se letos konalo v Kejžlicích. Je to od nás docela daleko, takže sraz byl už v 7:00 a to někomu činilo velký problém. Do soutěže nás Aleš přihlásil záměrně na poslední chvíli, aby se nestalo, jako vloni, že půjdeme na všech disciplínách jako první. Soutěžilo se v :

    Štafeta dvojic. Tam naše družstvo starších dětí zaběhlo čas 71 sec. a mladší doběhli s časem 127 sec.

    PÚ CTIF. Zde jsme ukončili v čase 149 sec., (druhé pokusy se poběží na jaře a ten lepší se nám bude počítat do celkového hodnocení) . Mladší tuto disciplínu neběhají.

    Branný závod. Ten jsme běželi 24 min. + 8 trestných min. Mladší děti to zvládli za 29 min. + 20 min. trestných.

Na konci dlouhého propršeného dne jsme se dozvěděli, že ve :

    Štafetě dvojic jsou starší na 4. místě a mladší na 10. místě.

    PÚ CTIF jsou starší na 2. místě (alespoň do jara).

    A v Branném závodu jsou starší na 3. místě a mladší na 4. místě.

Celkově jsou starší na 2. místě a mladší na 6. místě.

    Fotky bohužel nejsou a nebudou k dispozici, protože našemu vedoucímu se porouchal mobil.

Výsledky z podzimního kola Hry Plamen ročníku 2017 / 2018 zde.

www.oshpelhrimov.cz/assets/File.ashx?id_org=200237&id_dokumenty=1557

www.oshpelhrimov.cz/assets/File.ashx?id_org=200237&id_dokumenty=1556