Soutěže 2018

 

PHL Salačova Lhota a dětská soutěž

    Jako každý rok jsme se všemi družstvy vyrazli na soutěž do Salačovy Lhoty. Odpoledne 3.8. se konala soutěž mladých hasičů. V kategorii mladších žáků excelovalo naše družstvo, kdy svou kategorii vyhrálo s časem 22:11. Ve starší kategorii soutěžila dvě družstva z Pacova. A team sice dokončil, ale po vyndání sání z vody chyběl koš a to znamenalo červený praporek. B team nám napravil reputaci. S povedeným požárním útokem 18:12 ( LP 16:75) soutěž vyhrálo.
    Nyní se dostáváme do ligové části. V noční soutěži Pacov reprezentovalo družstvo žen a dvě družstva mužů. Díky tomu jsme soutěžili ve všech kategoriích této soutěže. Družstvo žen zaběhlo čas 27:96 (LP 25:66) a to jim stačilo na 4. místo. Team A, který soutěží v kategorii družstev v Pelhřimovské hasičské lize zaběhlo čas 20:85 ( LP 18:74) Díky tomu si toto družstvo připsalo dalších 15 bodů do celkového bodování za 3. místo. Korunku dodal košař, který vyhrál nejrychlejší koš soutěže za čas 6:73. B team se umístil na 5. místě s časem 24:67 ( PP 24:11). A nyní už se těšíme na soutěžní klání v Přáslavicích
 
 
 

PHL Pacov

                Rok se s rokem sešel a opět tu byla polovina prázdnin. Ta znamená jediné v Pacově se koná další ročník Pelhřimovské Hasičské Ligy. Letos je tato soutěž specifická tím, že poprvé se bude běhat pod večerní oblohou v areálu zámeckého parku v Pacově. Než ale tato soutěž začala sešla se družstva mladých hasičů, aby předvedla své výkony. V kategorii mladších žáků excelovalo domácí družstvo A s časem 19:34, druhé místo patřilo Buřenickému Bčku a třetí Pacov B. V kategorii starších žáků se bylo na co dívat soutěž vyhrálo družstvo z Jetřichovce s časem 15:88, stříbrné medaile navléklo Pacovské Béčko a bronz patřil Buřenicím.

                Nadešel večer a začala se sjíždět družstva dospělých hasičů na " noční verzi" soutěže O pohár starosty města Pacov. Letní počasí ukázalo svou sílu po celý den a tak tomu bylo i večer, kdy nastaly příjemné teploty a hasiči mohli ukázat své síly na plno.

                Jako první na startovní čáře stanula děvčata z Pacova. Po nich už to šlo jak na páse. Jeden útok za druhým doplnila početná divácká kulisa a tak bylo o hezký večer postaráno. O kvalitní divácký zážitek se postaralo samozřejmě i sportoviště, které místní hasiči připravili na tento hasičský svátek v Pacově. A jak to vlastně dopadlo?

                Začneme kategorií žen. Do Pacova na noční soutěž dorazilo 10 týmů. Na prvním místě stanula děvčata z Bácovic s časem 24:78 ( PP 24:27). Druhé místo vybojovalo družstvo žen z SDH Jiřice, kdy se časomíra zastavila v čase 26:07 ( LP 25:33) a třetí příčku obsadily Pacovské ženy 26:63 ( LP 26:07).

                V kategorii družstev, která nejsou hodnoceny v bodování Pelhřimovské hasičské ligy startovalo celkem 12 družstev. Nejrychlejší v této kategorii bylo družstvo mužů z Hněvkovic "B". Toto družstvo předvedlo požární útok v čase 20:34 ( PP 20:32). Druhé místo obsadilo domácí družstvo Pacov B s výsledkem 23:58 ( PP 23:10). A pohár za třetí místo si odvezlo družstvo mužů z Vokova 24:56 ( LP 23:33).

                Konečně se dostáváme do hlavní kategorie a to družstva mužů soutěžící v ročníku 2018 Pelhřimovské hasičské ligy. První místo si hned na začátku soutěže vybojovalo domácí družstvo Pacov A s perfektním časem 18:27 ( LP 17:95). Na druhé příčce stanulo družstvo Přáslavice B s dalším " osmnáctkovým časem" 18: 76 ( LP 17:91) a na třetí příčce stanulo Přáslavické " Áčko", jejich útok měl hodnotu 19:31 ( PP 19:23).

                Pacovská soutěž s průběžným pořadím družstev celkem zamíchala. Některým družstvům se v Pacově nezadařilo a naopak družstva na nižších postech zabodovala.To se nakonec promítlo i v průběžném pořadí PHL.

                Tímto bych chtěl poděkovat všem družstvům, která přijela do Pacova soutěžit a dále kolektivu SDH Pacov za uspořádání soutěže. Nemalé poděkování patří městu Pacov a Kraji Vysočina. Dále nesmíme opomenout sponzory Pelhřimovské hasičské ligy a členům SDH Salačova Lhota za poskytnutí časomíry.

                                Aleš Janda

foto zde:

videa na Youtube - Pacov A a další

 

 

Noční soutěž Lesná

     Dne 14. července jsme se zúčastnili noční soutěže v nedaleké Lesné. Na tuto soutěž se každoročně těšíme, jelikož zde stmelujeme kolektiv. :D V soutěžním klání se nám celkem dařilo. Ženy svou kategorii vyhrály. A team byl na druhé stříbrné příčce a B team obsadil bramborovou čtvrtou pozici.
 
 

PHL Buřenice

  1. kolo PHL se konalo v Buřenicích. Bylo polojasno, ale chladno, navíc foukal poměrně silný vítr.

Soutěž „O pohár starosty obce Buřenice“ zařazenou do PHL jsme pořádali již popáté. Letos se zúčastnilo 37 družstev v kategoriích – PHL muži, ženy, muži mimo PHL a dětské kategorie.

Začátek se trochu pozdržel, kvůli úpravám na trati a problému s časomírou a tak soutěž odstartovaly až ve 14.15 domácí ženy. Bohužel byly diskvalifikovány kvůli rozhození obou céček na levém proudu před rozdělovačem. V kategorii žen soutěžilo 8 týmů. Nejlepší byly ženy z Bácovic (25,01s). Druhé místo obsadily Jiřice B (26,54s) a třetí skončily ženy z Hněvkovic (28,10s).

Naše trať do kopce a silný vítr, který komplikoval proudařům sestřiky nepřáli rychlým útokům a rekordním časům. Pod „20“ se dostala jen tři ligová družstva a ta se srovnala na stupních vítězů. Nejrychlejší byli muži z Markvarce (19,05s), druhý nejlepší čas se povedl týmu Přáslavice A (19,17s) a třetí příčku obsadili muži z Kletečné tým A (19,80s). Domácí muži ukončili útok po problému na pravém proudu až v čase 36,05 s a skončili na jedenáctém místě.

V kategorii muži mimo PHL se utkalo 6 družstev. I tady zvítězili chlapi z Markvarce, tentokrát tým B (20,12s), druhý byl B tým z Hněvkovic (21,70s) a třetí kluci z Vokova (22,17s).

Po dospělých si zasoutěžilo 11 dětských družstev ve dvou kategoriích. Kategorii starších žáků vyhrál Pacov A (18,99s), druhé místo obsadil Hořepník (21,96s) a třetí byli domácí s časem 24,04 s. Mladším žákům kralovaly Senožaty B (20,32s), na druhou příčku se dostal Pacov (22,83s) a třetí byl A tým dětí ze Senožat (34,21s).

Poté následovalo vyhlášení výsledků a předání pohárů a cen. Byli oceněni i nejrychlejší proudaři – za ženy byl nejrychlejší pravý proud z Bácovic 24,67 s a za muže pravý proud z Přáslavic A – 18,57 s.

Velký dík patří sponzorům a všem, kteří se podíleli na organizaci a zdárném průběhu celé soutěže.

Děkujeme všem za účast a na shledanou v příštím soutěžním kole – na noční soutěži v Pacově.

 

PHL Markvarec

SDH Markvarec tentokrát bohužel na vlastní půdě pohár nezískal, nejvíce se dařilo týmu Přáslavice A.

Druhé kolo výročního desátého ročníku PHL se konalo 9. června na louce u vodojemu v Markvarci, který tuto soutěž pořádal podruhé. Soutěžící při prezenci překvapil cca čtvrthodinový déšť, který však před nástupem družstev skončil a soutěž proběhla za příznivého počasí. Přítomní byli pobaveni krátkým úvodem hlavního rozhodčího: „Přestalo pršet, jdeme na to J“, a ve 14:00 se startovalo.

V rámci ligy si přijelo zasoutěžit 12 týmů mužů. Své síly také změřilo 8 mužstev neligových a 7 družstev žen.

Jako první předvedli svůj požární útok domácí muži – Markvarec A, kteří s časem 19:48s skončili na čtvrtém místě. Vítězem ligové soutěže se stal tým Přáslavice A s časem 18:43s, kterému se nejvíce přiblížili muži z Pacova svým časem 18:89s a obdrželi tak druhé místo. Na třetím místě se umístil tým Kletečná B s časem 19:46s.

Noční soutěž Horní Němčice

    Večer po soutěži v Markvarci se družstvo žen přesunulo na soutěž do Němčic, kde se dvoukolově běhala noční soutěž.

Okrsková soutěž Salačova Lhota

Tuto soutěž jsme pojali jako generálku na blížící se noční soutěž, která je zařazena do Pelhřimovské hasičské ligy.
Během tohoto odpoledne jsme soutěžili ve štafetě 4x 100m s překážkami. Zde jsme se umístili na 2. místě a následně odstartovali požární útoky. Zde jsme vyhráli a získali po roce opět putovní pohár okrsku Pacov. Družstvo žen se účastnilo pouze požárních útoků. Ženám se také soutěžní pokus vydařil a vou kategorii děvčata vyhrála.
Po soutěži dospělých následovala soutěž žáků. Naši starší žáci svou kategorii vyhráli a mladší žáci se umístili na krásném třetím místě.

PHL Kletečná

     V sobotu 19. května odstartoval již jubilejní desátý ročník Pelhřimovské hasičské ligy. První soutěž tohoto ročníku odstartovala v Kletečné. Za SDH Pacov startovala dvě družstva mužů. Družstvo A zaběhlo požární útok v čase 19:83 ( LP 19:14) a to v nadupané soutěži, kde padal jeden rychlý čas za druhým stačilo až na 7. místo. Vyhrálo družstvo z Kletečné B s časem 18:77. Druhé místo taktéž Kletečná A a třetí příčku obsadilo družstvo z Markvarce. V soutěži družstev mimo bodování PHL se naše Béčko umístilo na krásném 3. místě. První místo v této kategorii obsadilo družstvo Markvarce a druhé místo Bácovice.

 

video a výsledky:

SDH Pacov A                             LP                            PP                           celkový                    umístění

Pacov     19,14 19,83 19,83 7.

SDH Pacov B

Pacov B  21,47 25,05 25,05 3.