Soutěže 2019

Pacov

Před noční soutěží se v Pacově konala dětská soutěž. Celkově se v kategorii mladší žáci a starší žáci přijelo poprat o ceny celkem 12 družstev. Za SDH Pacov soutěžila celkem 3 družstva. Více na stránkách mladých hasičů.

Od července roku 2012, kdy se poprvé konala Pelhřimovská hasičská liga v Pacově uběhlo 7. let a letos po druhé jsme se mohli potkat v areálu Pacovského zámku ve večerních hodinách. Pacovští organizátoři se snaží každý ročník vylepšit a letos tomu bylo také tak. Ročníky, kdy se běhalo na atletickém stadionu či denní soutěž v areálu zámku je již minulostí. Letos na všechny čekala noční soutěž, kde kralovala krásná průhledná svítící káď. 

Večer dne 27. července po nástupu, který se konal po deváté hodině večerní, již diváci vyhlíželi netrpělivě start prvního družstva. Jak je již tradicí soutěž zahajuje vždy domácí družstvo.  A tak na startovní čáru vstoupilo v půl desáté večer Pacovské Áčko. Průběh požárního útoku vypadal nadějně. Velmi rychlé sání ( později ohodnoceno pohárkem) a rychlá voda ze stroje nenechala nikoho chladného, ale smůla na sebe nenechala dlouho čekat. Po drobných problémech z toho byl nakonec čas 26:22 ( LP 25:92) a celkově 9. místo. Poté už šel jeden útok za druhým bez nějakých velkých prodlev až zhruba do poloviny soutěže, kdy se na start postavila děvčata z Litohoště a po velmi krásném požárním útoku, kdy se zastavily terče v čase 24:12 ( LP 23:47) měla děvčata  v kapse první místo ve své kategorii. 

Požární útok se střídal s útokem a už se blížil konec soutěže, kdy se na start postavilo průběžně vedoucí družstvo Pelhřimovské Hasičské Ligy Přáslavice B. Jelikož se jejich A teamu útok moc nepovedl ( čas 24:37-  z toho bylo 8. místo), tak se kluci snažili udržet reputaci. A to se také stalo. Sání bez chyby, zapojené béčko i rozdělovač a proudaři na čarách s velmi rychlými sestřiky. To byl jejich soutěžní pokus, po kterém na časomíře svítil čas 18: 06 ( PP 18:01). To byl nejrychlejší požární útok večera a po právem si družstvo mužů Přáslavice B odvezlo ceny za první místo v kategorii družstev v PHL.

Ihned po tomto družstvu startovalo družstvo Hněvkovice B, které je nehodnoceno v PHL a těmto klukům to také sedlo. Sice kluci měli pomalejší sání, ale zase ve předu bylo vše tak jak má a proudaři čekali na vodu u terčů. S tím byl spojen velmi rychlý sestřik a s časem 23:14 ( LP 22:78) si toto družstvo odvezlo prvenství ve své kategorii. 

A jak to vše dopadlo a kdo si odvezl další cenné body do celkového hodnocení?? To vše se závodníci i diváci dozvěděli na nástupu. Pro všech téměř 30 družstev bylo připraveno mnoho cen. Během vyhlašování výsledků pořadatelé nezapomněli ocenit i nejrychlejší proudaře. Ti byli u mužů z Přáslavického B teamu a u žen proudařky z Litohoště a z Bácovic ( soutěžní pokus za Litohošť) . Nejlepší košařka byla z Bácovic a jak bylo již zmíněno, tak nejrychlejší košař byl z domácího Pacova. 

Velký dík patří všem organizátorům, dále pak všem rozhodčím a zúčastněným.

Dále by SDH Pacov chělo poděkovat městu Pacov, SDH Salačova Lhota, Táborské Jump aréně a dále sponzorům Pelhřimovské Hasičské Ligy. Těmi jsou Rodinná farma a řeznictví Jirásek Litohošť, továrna na dopravníky Bluetech s.r.o., Kamír &CO, pivovar Poutník Pelhřimov, Duo Trans Vladislav Rokos, výstroj-výzbroj. cz,  Zlatnictví hodnářství Brož Počátky, Rybářské potřeby " U kapříka", Goldservis - spedice a logistika, reklamka Libor Dedera Pelhřimov.

Na viděnou se těší hasiči z Pacova v Přáslavicích 

 

 

 

Lesná

Jako každý rok i letos jsme vyjeli na oddychovou soutěž do Lesné, kde se již stala tradicí noční hasičská soutěž v polovině července. Na tuto soutěž se nám podařilo postavit celkem 4 družstva. 3 družstva mužů a jedno žen.
Bohužel na nás zbylo vysoké startovní číslo a tak jsme běželi až na konci soutěže. Jelikož byla velká tma a všichni byly unaveni, tak se to podepsalo na výkonech. Družstvo mužů A 5. místo, družstva mužů B a C nedokončila. Nejlepší byla naše děvčata, ty předvedla parádní požární útok a bylo z toho 2. místo.
 
 

Bácovice

 

 Předposlední týden v červnu se již tradičně konal další podnik P-H-L v Bácovicích. Po roční pauze jsme se v hojném počtu sešli na traťi v Bácovicích.

Letos se bylo opravdu na co koukat a diváci měli tak o zábavu postaráno. Protože časy ligových týmů padali opravdu famozní a o nejrychlejsí útok se postarali kluci z Přáslavickýho „A“ s časem 18,15s. A brali první místo. Druhé místo si odváží Přáslavický „B“ s časem 18,81s a třetíí místo brali kluci z Kletečné „A“ s časem 18,92s.
Ani ženy nezahálely a ukázaly, že i ony chtějí bojovat o stupně vítězů. Prvenství si odváží ženy z Hněvkovic s časem 24,48s. Druhé místo berou ženy z Buřenic s časem 24,74s. A třetí místo připadlo domácím ženám z Bácovic s časem 25,29s.
Chlapci z mimoligové kategorie se též velmi snažili a je vidět, že do toho dávají vše. Třetí příčku si brali kluci z Vokova „A“ s časem 23,56s. Druhý flek připadl klukům z Litohoště s časem 22,46s i po drobných komplikacích bojovali až do konce a i tak krasné druhé místo.A nakonec první místo, ze kterého se mohou radovat domácí tým z Bácovic s časem 21,43s.
Doplňková soutěž „PS8“ se zúčastnili tři tými z toho jedno družsto domácich chlapců a potom dvě družstva z Čakovic jak muži, tak ženy.
O nejrychlejsí proudaře se postaral v mužích pravoproudař Martin Zadražil z Přáslavic s časem 17,50s a z žen se o to postarala domácí levoproudařka Natálie Štěpáníková s časem 22,50. 

 

 
 
 
 

Markvarec

Třetí kolo PHL se konalo 8. června na louce u vodojemu v Markvarci, který tuto soutěž pořádal potřetí. Počasí se vydařilo, a tak ve 14:00 startovalo první soutěžní družstvo žen z Hněvkovic.

V rámci ligy si přijelo zasoutěžit 11 týmů mužů. Své síly také změřilo 8 mužstev neligových a 8 družstev žen.

Jako první z kategorie mužů PHL předvedli svůj požární útok domácí muži (Markvarec A), kteří s časem 19:10s skončili na třetím místě. Domácím těsně uteklo druhé místo, když muži z Pacova A dokončili s časem 19:05 s. A na prvním místě se umístil tým Přáslavic B s časem 18:14 s.

Vítězem ženské kategorie se stalo družstvo, které vede v celkovém bodování PHL a to Bácovice (24:64 s). Na stupni vítězů s nimi společně stály ženy z Pacova (24:76 s) a ženy z Hněvkovic (24:80 s).

Mimoligovou soutěž vyhrál tým mužů z Litohoště s časem 20:79 s. Na druhém místě se umístili muži z Bácovic (21:04 s) a na třetím muži z Markvarce B s časem (23:12 s).

Domácí si pro zpestření připravili soutěž o sud piva pro prvních 5 nejrychlejších družstev, kterými byly: Markvarec A, Pacov A, obě družstva Přáslavic a Hněvkovice A. Muži z Přáslavic B nekompromisně vyhráli soutěž o sud piva s časem 17:80 s.

 

Pacov A 19,05 18,81 19,05 2.místo
ženy Pacov 23,73 24,76 24,76 2.místo
 
 

Buřenice

2. kolo PHL se konalo v Buřenicích. Počasí bylo ideální, polojasno, teplo a vítr pouze mírný.

Soutěž „O pohár starosty obce Buřenice“ zařazenou do PHL Buřeničtí hasiči pořádali již pošesté. Letos o měsíc dříve než obvykle. Soutěže se zúčastnilo 39 družstev v kategoriích – PHL muži, ženy, muži mimo PHL a dětské kategorie.

Jako první se ve 14.00 postavily na start domácí ženy. Po drobné komplikaci na pravém proudu, ukončily útok v čase 31,01s a nakonec obsadily páté místo. V kategorii žen soutěžilo 11 týmů. Nejlepší byly ženy z Bácovic (23,83s). Druhé místo obsadila Litohošť (26,03s) a třetí skončily Jiřice B (26,53s).

Jejich trať není jednoduchá, je mírně do kopce. Pod „20“ se dostala jen tři ligová družstva a ta se srovnala na stupních vítězů. Nejrychlejší byli muži Přáslavice B (18,30s), druhý nejlepší čas se povedl týmu Přáslavice A (18,66s) a třetí příčku obsadili muži z Markvarce tým A (19,13s). Domácí muži ukončili útok v čase 20,92s a skončili na místě sedmém.

V kategorii muži mimo PHL se utkalo 8 družstev. První příčku obsadili muži z Litohoště (20,94s), druzí byli muži z Vokova A (23,23s) a na stupni vítězů je doplnili muži z Bácovic (23,44s).

Po dospělých si zasoutěžilo 9 dětských družstev ve dvou kategoriích. Kategorii starších žáků vyhrály Hněvkovice A s časem 16,09 s. V kategorii mladších žáků zvítězili domácí Buřenice T – čas 19,78 s.

Poté následovalo vyhlášení výsledků a předání pohárů a cen. Byli oceněni i nejrychlejší proudaři – za ženy byl nejrychlejší pravý proud z Bácovic 23,64s a za muže levý proud z Přáslavic B – 17,56s.

 
 

Kletečná

Dne 25. května se v Kletečné konal další a to již 11. ročník Pelhřimovské hasičské ligy.
Tento rok se sešlo celkem 25 týmů a opět se soutěžilo ve třech kategoriích, a to muži PHL, ženy a
muži mimo PHL.
V kategorii muži PHL soutěžilo celkem 11 týmů. Vítězství putovalo za týmem mužů z Markvarce A
s krásným časem 18:40s, druhé místo obsadili muži z Přáslavic B s časem 18:69s a na třetím místě
skončil domácí tým Kletečná B s časem 18:98s.
Mezi ženami se utkalo 7 týmů a první místo si odvezly ženy z Hněvkovic s časem 26:03s, druhé místo
obsadily ženy z Pacova s časem 26:45s a třetí místo získaly ženy z Jiřic B s časem 27:67s.
Kategorie muži mimo PHL měla celkem 7 týmů. Na prvním místě se umístil tým mužů z Markvarce B
s časem 20:14s, druhé místo obsadili muži z Červené Řečice s časem 21:63s a třetí místo získal tým
z Vokova s časem 22:09s 
 
 
Pacov A 24,88 24,86 24,88 10.místo
ženy Pacov    D      D      D   9. místo
Pacov B 38,52 39,46 39,46 8.místo

 

Pacov A 18,37    N        N   11.místo
ženy Pacov 24,83 26,45 26,45 2. místo
Pacov B 22,10 23,06 23,06 5.místo