Výjezdy 2023

Jednotka SDH Pacov za rok 2022 má za letošek 16 zásahů

 

Požár lesního porostu Kámen

    V neděli 26. března byla naše jednotka povolána k dalšímu požáru. Tentokrát se sirény rozezvučely v 13:06 a v sms zprávě stálo, že se jedná o požár lesního porostu u Kámena. Jednotka na místo vyjela s CAS i DA. Dále na místo KOPIS povola jednotku profesionálních hasičů z Pacova se dvěma vozy CAS a jednotku SDH Obrataň. Díky rychlému zásahu všech zasahujících se podařilo zabránit většímu rozšíření a tak za dvě hodiny bylo uhašeno pomocí několika proudů a jednotky se mohli vrátit zpět na základny.
Naše jednotka prováděla hašení pomocí proudů "D" a také zajistila čerpací stanoviště u nedalekého rybníka.
 
 

Požár Šimpach

Škodu v předběžné výši 70 tisíc korun za sebou zanechal čtvrteční (23. března 2023) odpolední požár v lese u Věžné na Pelhřimovsku. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. 

Hlášení o požáru jsme na lince tísňového volání přijali v 12.13 hod a na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Pacova společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Pacova, Pacova – Jetřichovce, Obrataně, Věžné a Černovic. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Na likvidaci požáru na ploše přibližně 250x150 metrů hasiči nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo před půl druhou odpoledne.

Úplná likvidace požáru proběhla po třetí hodině odpoledne.

Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 400 tisíc korun.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

    Naše jednotka zasahovala vozidlem CAS 20 a DA. Po příjezdu jednotky na místo zásahu byli členové vysláni VZ k vytvoření dopravního vedení do nejzazší části požářiště ( cca 300m), kde byl ustanoven rozdělovač a zněj dva útočné proudy "D" a jeden "C". V zadní části požářiště jsme měli za úkol zastavit šíření požáru a poté likvidaci s prolitím požářiště. Naši členové spolupracovali s příslušníky HZS a JSDH Obrataň. Strojník, který přijel na místo s CAS dostal za úkol zřídit čerpací stanoviště u nedalekého rybníka, kam jezdily cisterny kyvadlově  pro vodu. Po likvidaci požáru jednotka pomáhala s balením použitého materiálu.

 

 

 

Požár porostu v Proseči

      V sobotu 18. března vyjela naše jednotka odpoledne k požáru travního porostu a hromady dřeva do Proseče. Na místě po našem příjezdu již zasahovala jednotka HZS pomocí vysokotlakého proudu v CAS 20. Naše CAS spolu s CAS 32 HZS zústala v záloze. Na místo se po nás ještě dostavila jednotka z Nové Cerekve a Pošná. Po likvidaci jsme se vrátili v pořádku zpět na základnu.

Požár Nesvačily

    V pondělí 13. března v 18:36 byl ohlášen požár střechy statku v Pošné, místní části Nesvačily. Na místo KOPIS vyslal jednotky z prvního stupně požárního poplachu. Naše jednotka byla doposlána o něco déle s dalšími ve druhém sledu z důvodu většího rozsahu. Na místě byl zjištěn požár střechy RD a hospodářské usedlosti. Na střeše se nacházela fotovoltaika a proto byl zásah o to složitější. Na likvidaci hasiči použily 5 proudů "C" a jeden proud "D". Celý zásah probíhal v DT. Při požáru došlo ke zranění zasahujícího hasiče. Škoda způsobená požárem 4 000 000 Kč. Uchráněné hodnoty 4 000 000 Kč. Příčina nesprávné umístění kouřovodu.

Na místě dle příjezdu: 

HZS PS Pacov CAS 20 Terrno, CAS 32 Tatra 815

JSDH Pacov CAS 20 Terrno, DA

HZS CPS Pelhřimov CAS 30 Tatra 815-7, Velitelský automobil

JSDH Nová Cerekev CAS 20 MB Atego, CAS 25 RTHP, DA

JSDH Pošná PS 12

JSDH Obrataň, CAS 25 RTHP

ÚO Pelhřimov velitelský automobil, vyšetřovací automobil

 

 
 

Stromy nad komunikací

    Dne 12.3. jednotka SDH provedla odstranění dvou stromů nakloněných nad komunikací. Událost se nacházela na silnici z Pacova směr Eš.
 

Padlý strom u SOMPO Hrádek

    Při návratu od požáru ve Velké Chyšce byla jednotka povolána KOPIS k padlém stromu na komunikaci nedaleko skládky komunálního odpadu SOMPO u Hrádku. Zde jednotka provedla odstranění vzrostlého smrku pomocí motorové pily a poté se vrátila zpět na základnu.
 

Požár kotelny v rodinném domě ve Velké Chyšce

    Třetí den po sobě jednotka vyjela. Tentokráte 4. února v 13:12 k požáru kotelny v rodinném domě ve Velké Chyšce. Na místě jednotka asistovala příslušníkům HZS s hašením pomocí jednoho vysokotlakého proudu a poté s vynášením materiálu z kotelny při dohašování. Vše probíhalo v dýchací technice. Při zásahu jsme po delší době použily všechny dýchací přístroje na vozidle. Během hasebních prací náš člen spolu s příslušníkem HZS poskytoval první pomoc u nadýchané osoby do příjezdu ZZS. Po likvidaci požáru jednotka sbalila materiál a byla odeslána zpět na základnu. Při jízdě zpět byla naše jednotka povolána k další události spojené se silným větrem.
 

Padlý strom

    Další den po požáru jednotka opět vyjela. Tentokrát 3. února v 18:25 jednotku povolal KOPIS k padlému stromu v Pacově na Vejvarce. Strom jednotka odstranila a již k další události nebyla v souvislosti se silným větrem poslána.
 

Požár sazí v komíně ve Velké Vsi u Lukavce

    Jednotka dne 2. února zasahovala odpoledne  s jednotkami z 1st. požárního poplachu u požáru sazí v komíně u rodinné domu. 
 
 

Požár sazí v komíně v Hořepníku

    Jednotka dne 8. ledna zasahovala s jednotkami z 1st. požárního poplachu u požáru sazí v komíně u bytového domu.