Výjezdy 2018

Jednotka SDH Pacov má za rok 2018 celkem 3 zásahy

 

Požár bytu v Pacově

     V neděli 15.února o půl deváté večer byl ohlášen požár bytu v bytovém domě v Pacově. Na místo operační důstojník HZS Kraje Vysočina vyslal všechny jednotky z prvního stupně požárního poplachu. Jednotka SDH Pacov byla s cisternou na místě události již po šesti minutách od ohlášení požáru. Krátce na to na místo dorazil i dopravní automobil s dalšími hasiči. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že hoří v bytě ve druhém patře. Velitel zásahu určil jednotku SDH Pacov na průzkum prostor bytového domu k případné záchraně a evakuaci osob v budově. Jelikož byla chodba silně zakouřená celý zásah probýhal v dýchací technice. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

Požár v Hrobské Zahrádce

    Dne 10. února ve večerních hodinách vyjela jednotka SDH k ohlášenému požáru do Hrobské Zahrádky. Jednalo se o požár komínového tělesa. Jednotka na místě zasahovala společně s profesionálními hasiči z PS Pacov a jednotkou dobrovolných hasičů z Obrataně.
 

Požár Nová Cerekev

 

    Dne 9.ledna 2018 v podvečerních hodinách byla jednotce SDH Pacov ohlášena první letošní událost. Jednalo se o povolání jednotky k rozšiřujícímu se požáru dřevního odpadu v Nové Cerekvi. Naše jednotka se na místo události dostavila jako desátá povolaná jednotka.

                Po příjezdu na místo události určil velitel zásahu cisternu se strojníkem na dovoz vody z Obecního rybníka v Nové Cerekvi k požáru. Ostatní hasiči byly určeni k asistenci profesionálním hasičům z Pelhřimova a Pacova při hasebních pracích. Hasiči prováděli hašení ze statických monitorů, jednotlivých proudů i výškové techniky.

                Naše jednotka na místě události zasahovala až do večera 12. ledna, kdy došlo k reorganizaci zásahu a povolání dalších profesionálních jednotek na likvidaci požáru. U zásahu hasiči města Pacov odpracovali několik desítek hodin. Během prací se u události vystřídali téměř všichni členové jednotky SDH Pacov.

                Požár byl zpozorován 7. ledna okolo šestnácté hodiny od té doby na místě zásahu zasahovalo více jak třicet jednotek hasičů, desítky kusů techniky a ve směnách se u požáru prostřídaly stovky hasičů. Během požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Úplná likvidace požáru se hasičům podařilo ve čtvrtek 18. ledna odpoledne. Požár zapříčinilo samovznícení a co se do délky trvání požáru týče, jedná se o nejdelší požár za uplynulých deset let.