Výjezdy 2021

Jednotka SDH Pacov má za rok 2021 celkem 18 zásahů

 

Požár lesa Bezděčín

    Další dubnový požár na sebe nenechal dlouho čekat v pátek 30.4. vyjela naše jednotky spolu s HZS Pacov a JSDH Černovice na požár lesa u Bezděčína. Jelikož byl na místě problematický terén tak na lokalizaci požáru bylo nejdříve nasazeno plovoucí čerpadlo z nedalekého rybníčka a následně po přeskupení techniky hasiči likvidovali požár i vodou z cisteren. Čerpací stanoviště vytvořila JSDH Černovice u místního koupaliště kam jezdila CAS JSDH Pacov pro vodu. Z důvodu silného zakouření bylo prováděno hašení v dýchacích přístrojích.  Po likvidaci se všichni vrátili zpět na základny.
 
 

Požár lesa Hořepník

    V poledne 29.4. byly vyslány jednotky z prvního stupně požárního poplachu na požár lesního porostu za Hořepníkem. Jednotky na místě prováděli likvidaci požáru pomocí jednoho proudu C a dvou D. Po likvidaci se jednotky vrátily zpět na základny.
 
 

Požár sazí v komíně Pacov

    Dne 26.4. v 22:26 vyjela jednotka SDH Pacov spolu s HZS Pacov na požár sazí v komíně rodinného domu v Pacově v ulici Malovcova. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu.
 
 

Požár několika stavení v Samšíně

     Požární poplach vyhlásilo operační středisko HZS Kraje Vysočina v pátek 23.4. krátce před desátou hodinou večerní. Operační důstojník na místo vyslal jednotky z prvního stupně požárního poplachu a to tedy jednotku profesionálních hasičů z Pacova a dále jednotky SDH Pacov, Samšín a Hořepník.

    Po příjezdu první jednotky na místo události si velitel zásahu vyžádal další síly a prostředky jelikož v plamenech byla celá stodola, truhlárna i rodinný dům. A tak byly na místo doposlány další jednotky a to JSDH Košetice, Jetřichovec, Přáslavice a Onšov.
     Naše jednotka na místo dorazila minutu po jednotce HZS a ihned na místě se zapojila do hasebních prací. Po zhodnocení situace se jednotka na místě rozdělila na dvě části. První část jednotky v dýchacích přístrojích prováděla hasební práce spolu s HZS ze dvora, kde se především hasiči snažili, aby plameny nezasáhly přilehlou stodolu. Druhá část jednotky, taktéž v DT, se snažila uchránit před plameny obytnou část rodinného domu. Po zlikvidování plameného hoření naše jednotka prováděla dohašovací práce. Po likvidaci požáru se naše jednotka v ranních hodinách vrátila zpět na základnu a následující ráno čekal na hasiče několikahodinový úklid hadic, vozidel a dalších použitých technických prostředků.
Na tomto požáru zasahovali téměř všichni členové jednotky SDH a těm patří velké díky za nasazení.
 
Jednotky na místě: HZS PS Pacov CAS 20 Terrno, CAS 32 T 815
                             JSDH Pacov CAS 20 Terrno, dopravní automobil
                             JSDH Samšín přívěsná motorová stříkačka
                             JSDH Hořepník CAS 8 Avia, dopravní automobil
                             JSDH Košetice CAS 32 T815, dopravní automobil, velitelský automobil
                             JSDH Jetřichovec CAS 8 Avia
                             JSDH Onšov CAS 24 Liaz
                             JSDH Přáslavice dopravní automobil, přívěsná motorová stříkačka
                           
 
 
 
 
 

Neuhlídané pálení v lese

    Období jarních požárů nás stále zaměstnává. Další požár na sebe nenechal dlouho čekat a hned druhý dubnový den jsme byli povoláni operačním střediskem HZS Kraje Vysočina k požáru lesního porostu mezi Hrádek a Velkou Chyšku. Na místo spolu s naší jednotkou vyjely jednotky HZS Pacov, JSDH Jetřichovec a JSDH Velká Chyška. K požářišti jsme museli natáhnout hadicové vedení o délce 100m a dokonce přes potok. Samotný hasební zásah byl ještě o něco komplikovanější jelikož se ohniska nacházeli v příkré stráni. Na uhašení byl použit hadicový "D" program.
    Tento zásah byl také prvním požárem našeho nového člena jednotky a to odchovance z řad mládeže Filipa Dolejše. Samozřejmě byl po hasičsku Filip " pokřťěn" vodou z hadice a bylo mu popřáno mnoho šťastných návratů od zásahů na základnu.
 
 
 

Mezikrajská výpomoc u požáru

    Na apríla tedy 1.4. vyjela jednotka dobrovolných hasičů z Pacova v rámci mezikrajské pomoci k požáru lesa nedaleko Zadní Lomné u Pojbuk. Na místě již zassahovaly jednotky z prvního stupně požárního poplachu a to tedy HZS Tábor, HZS Pacov, JSDH Mladá Vožice a JSDH Pojbuky. Z důvodu nedostatku vody na požářišti si VZ vyžádal tedy naší jednotku. Na doplňování zasahujících cisteren bylo u nedalekého rybníka zřízeno čerpací stanoviště kam jsme také jezdili pro vodu. Po likvidaci požáru jednotka pomohla sbalit použitý materiál a vrátila se zpět na základnu.
 
 

Požár lesa u Samšína

    V sobotu 27.3. dopoledne byla jednotka SDH Pacov povolána k požáru lesa u Samšína nedaleko vodárny. Na místě byl zjištěn požár lesního porostu, kdy se oheň rozšířil při pálení klestu. Jednotka SDH Prováděla doplňování CAS 32 HZS Pacov a hasební práce.
 
 

Požár lesního porostu u Eše

    V neděli 14.3. 2021 před třetí hodinou odpolední vyjela jednotka SDH Pacov spolu s profesionální jednotkou hasičů z Pacova na požár lesního porostu k obci Eš směrem na Šimpach.
 
 

Čerpání vody Pacov

    Dne 8.2. jednotka prováděla čerpání vody ze sklepa v RD v ulici Ferdinanda Pakosty v Pacově.
 
 

Požár v Hrobské Zahrádce

Dne 14.1. zasahovala jednotka SDH spolu s HZS Pacov a JSDH Obrataň u požáru v Hrobské Zahrádce. Jednalo se o požár spalinové cesty v rodinném domě.