Výjezdy 2018

Jednotka SDH Pacov má za rok 2018 celkem 46 zásahů

 

 

Tatrování Zbiroh 2018

    8. 9. 2018
   
       
   
 
    Jako každý rok se i letos konal již 8. ročník Zbirožského Tatrování. Tentokrát jsme se tam vydali v trochu větším počtu, než obvykle, protože jsme se jeli pochlubit naší novou kráskou. Pro jistotu se někteří z nás vydali do Zbirohu už v pátek večer, aby tam chytli nějaké pěkné místo na vystavění pacovské tatry.

V sobotu v 10 hodin ráno se konalo slavnostní zahájení u kterého byla samozřejmě i naše Verča Trpáková, která už po několikáté přednesla svou básničku s hasičskou tématikou. Po celý den byly pro děti připraveny nejrůznější hry a úkoly za které dostávaly spoustu pěkných cen. Nezapomnělo se ani na mistrovství republiky ve výměně předního kola u tatry 815, byla otevřena celoroční epozice požární ochrany, kryt civilní obrany a k nahlédnutí bylo i několik desítek dalších tater (i ,,netater"), které se sem sjeli z celé České republiky. Hlasovalo se i o Miss tatra 2018, do kterého jsme se samozřejmě také přihlásili. O skvělou atmosféru a plná břicha se nám starala kapela Bonton Band a místní občerstvení. Areál byl dost velký, takže si každý přišel za těch šest hodin na své. Zlatým hřebem večera (tedy spíše odpoledne) bylo vyhlášení Miss tatry 2018. Každý mohl za celý den vhodit do osudí jeden lístek se svým hlasem pro určitou tatru a těch hlasů bylo dohromady 444.

Naše tatra se umístila na krásném 3. místě a může se tak chlubit titulem 2. VICEMISS TATRA 2018

 

Více fotek naleznete zde

 

Blesková povodeň Hořepnicko

     Včera 23.8. v odpoledních hodinách se prohnala oblastí Hořepníka prudká bouřka, která měla ničivé následky. Jednotky hasičů likvidovaly popadané stromy, čerpaly sklepy domů, prováděly úklid komunikací a další. 

    Naše jednotka byla povolána nejdříve spolu s jednotkou HZS PS Pacov na popadané stromy pod Březinou. Zde bylo několik stromů na komunikaci a bránily v provozu. Jednotka města Pacov provedla jejich odstranění pomocí motorové pily a další nakloněné stromy taktéž zlikvidovala. 

    Po uklizení vozovky se jednotka na pokyn operačního střediska přesunula do obce Přáslavice, kde bylo vytopeno několik domů. Jednotka zde provedla čerpání pomocí kalového čerpadla. Zde jednotce asistovala jednotka dobrovolných hasičů z Přáslavic, jelikož jednotka HZS byla povolána k záplavě v Hořepníku. Naši členové jednotky prováděli likvidaci následků této živelné pohromy do večerních hodin, jelikož bylo potřeba uklidit i velké množství nánosů zeminy z polí, které zbylo uvnitř obce.

 

 

 

Pacovská tatra na Pyrocaru 2018

    18. 8. 2018
    Dnes se na letišti v Přibyslavi konal největší sraz hasičské techniky PYROCAR 2018.  Sjelo se přes 400 ks techniky, mezi kterou nechyběla v letošním pátém ročníku ani naše nová Tatra. Obsazené letiště navštívilo 40 000 lidí. Akce se vydařila nejen díky počasí, ale i doprovodný program, který byl určen nejen pro celé rodiny, zajistil příjemně strávený den.
 

 

Požár Pacov

    Ve středu v odpoledních hodinách byla naše jednotka povolána k požáru v místní části Propad. Velitel jednotky po příjezdu na místo události kontaktoval velitele zásahu a ten mu sdělil, že se jedná o planý poplach a tak se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Požár Hrádek

    V pátek 3. srpna před polednem vyjela jednotka hasičů k požáru strniště na Hrádku. Na místě dále zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Pacova.
Požár se naštěstí stačil brzy lokalizovat a tak nevznikla žádná vysoká škoda.

 

Požár kombajnu Pacov

    V pondělí 30. července ve večerních hodinách vyjela jednotka SDH Pacov k požáru kombajnu. Po příjezdu na místo jednotka provedla již ochlazení uhašeného kombajnu a kontrolu požářiště.

 

Požár pole Obrataň

    Dne 20.7. byla naše jednotka vyslána k požáru pole a lisu na slámu u obce Obrataň. Na místě dále zasahovala jednotka SDH Obrataň a profesionální hasiči ze stanice v Pacově.
 

"Hasičům byl nahlášen požár lisu na balíky a současně několika kusů balíků slámy. Na místo vyjely jednotky hasičů z Obrataně a z nedalekého Pacova, které požár lokalizovaly a zlikvidovaly. Na likvidaci požáru hasiči z Pacova a z Obrataně nasadili několik vodních proudů a po pár desítkách minut intenzivního hašení se jim podařilo požár lokalizovat a následně i zlikvidovat. Díky zásahu hasičů bylo uchráněno 1,9 milion korun, příčina vzniku požáru zůstává předmětem šetření." HZS Kraje Vysočina, Pelhřimovský deník

foto zde

 

 
 

 

Požár Zhoř

    Dne 17.7.vyjela jednotka SDH Pacov k požáru lesa u Zhoře. Na místě dále zasahovala jednotka profesionálních hasičů. Hasiči požářiště prolili pomocí jednoho proudu "C" a po sbalení materálu se jednotky vrátili zpět na základnu.
 
 

 

Požár Pacov

    V pondělí 9. června byla poprvé vyslána jednotka SDH města Pacov s novou cisternou k požáru. Jednalo se o požár dřevěného přístavku s osobním automobilem v ulici Antonína Sovy v Pacově.
    Jednotka byla na místo povolána spolu s dalšími pěti cisternami. Členové jednotky prováděli spolu s příslušníky HZS ze stanice Pacov hašení v dýchací technice a část jednotky tvořila s ostatními dobrovolnými hasiči přívodní vedení od hydrantu u Gymnázia.
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Pacov se dvěma vozy a dále jednotky SDH Pacov, Jetřichovec a Obrataň.

 

Školení nositelů dýchací techniky

     Ve dnech 6. a 7. dubna se dva členové jednotky SDH Pacov účastnili základního kurzu nositelů dýchací techniky. První den probíhala teoretická část na CPS Pelhřimov a praktická část se konala v prostorách našeho Pacovského bunkru.
 

 

Školení strojníků v dálkové dopravě vody

V pátek 30.března proběhlo školení jednotek PO v dálkové dopravě vody. Součástí byla i část proškolení radioprovozu v JPO. Po teoretické části nastala praktická část.
 

 

Požár návěsu u nákladního automobilu

     Dnes 28.3. nad ránem krátce před čtvrtou hodinou vyjely jednotky hasičů k ohlášenému požáru návěsu nákladnho automobilu. Událost byla nahlášena u Hrobské Zahrádky. Po příjezdu na místo události bohužel nebylo nic nalezeno a tak se jednotky vrátily zpět na základny. Událost byla zařazena jako " Planý poplach"
 

 

Přijela nám nová CAS do Pacova

    Dne 23. března 2018 zástupci THT Polička přivezli novou CAS pro jednotku SDH města Pacov!!
 
 

 

Požár v Pacovských strojírnách

    Dne 2. března po půl šesté ranní vyjeli jednotky z prvního stupně požárního poplachu k ohlášenému požáru do ulice Nádražní v Pacově. Jedalo se o požár v suterénu v jedné z budov Pacovských strojíren.
 

 

Požár rodinného domu Kámen

z leva: Dvořák, Lhotka, Kvapil Š., Trpák, Kvapil J., Štiva ( Janda, Kohout, Studnička řídí dopravu)

     Dnes 22.2. v podvečer zasahovala jednotka SDH Pacov u již čtvrtého požáru letošního roku. Tentokrát byli hasiči povoláni k požáru rodinného domu v Kámeně. Na místě zasahovaly jednotky z celého prvního stupně požárního poplachu spolu se ZZS a PČR. 

    Jednotka SDH Pacov byla určena na pomoc při likvidaci požáru a odvětrání objektu. Tyto práce hasiči prováděli v dýchací technice. Další dva hasiči byli určeni pro usměrnění dopravy v místě události.

 

 

Požár bytu v Pacově

     Ve čtvrtek 15.února o půl deváté večer byl ohlášen požár bytu v bytovém domě v Pacově. Na místo operační důstojník HZS Kraje Vysočina vyslal všechny jednotky z prvního stupně požárního poplachu. Jednotka SDH Pacov byla s cisternou na místě události již po šesti minutách od ohlášení požáru. Krátce na to na místo dorazil i dopravní automobil s dalšími hasiči. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že hoří v bytě ve druhém patře. Velitel zásahu určil jednotku SDH Pacov na průzkum prostor bytového domu k případné záchraně a evakuaci osob v budově. Jelikož byla chodba silně zakouřená celý zásah probýhal v dýchací technice. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

 

Požár v Hrobské Zahrádce

    Dne 10. února ve večerních hodinách vyjela jednotka SDH k ohlášenému požáru do Hrobské Zahrádky. Jednalo se o požár komínového tělesa. Jednotka na místě zasahovala společně s profesionálními hasiči z PS Pacov a jednotkou dobrovolných hasičů z Obrataně.
 

 

Požár Nová Cerekev

 

    Dne 9.ledna 2018 v podvečerních hodinách byla jednotce SDH Pacov ohlášena první letošní událost. Jednalo se o povolání jednotky k rozšiřujícímu se požáru dřevního odpadu v Nové Cerekvi. Naše jednotka se na místo události dostavila jako desátá povolaná jednotka.

                Po příjezdu na místo události určil velitel zásahu cisternu se strojníkem na dovoz vody z Obecního rybníka v Nové Cerekvi k požáru. Ostatní hasiči byly určeni k asistenci profesionálním hasičům z Pelhřimova a Pacova při hasebních pracích. Hasiči prováděli hašení ze statických monitorů, jednotlivých proudů i výškové techniky.

                Naše jednotka na místě události zasahovala až do večera 12. ledna, kdy došlo k reorganizaci zásahu a povolání dalších profesionálních jednotek na likvidaci požáru. U zásahu hasiči města Pacov odpracovali několik desítek hodin. Během prací se u události vystřídali téměř všichni členové jednotky SDH Pacov.

                Požár byl zpozorován 7. ledna okolo šestnácté hodiny od té doby na místě zásahu zasahovalo více jak třicet jednotek hasičů, desítky kusů techniky a ve směnách se u požáru prostřídaly stovky hasičů. Během požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Úplná likvidace požáru se hasičům podařilo ve čtvrtek 18. ledna odpoledne. Požár zapříčinilo samovznícení a co se do délky trvání požáru týče, jedná se o nejdelší požár za uplynulých deset let.