Výjezdy 2018

Jednotka SDH Pacov má za rok 2018 celkem 23 zásahů

 

Požár Pacov

    V pondělí 9. června byla poprvé vyslána jednotka SDH města Pacov s novou cisternou k požáru. Jednalo se o požár dřevěného přístavku s osobním automobilem v ulici Antonína Sovy v Pacově.
    Jednotka byla na místo povolána spolu s dalšími pěti cisternami. Členové jednotky prováděli spolu s příslušníky HZS ze stanice Pacov hašení v dýchací technice a část jednotky tvořila s ostatními dobrovolnými hasiči přívodní vedení od hydrantu u Gymnázia.
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Pacov se dvěma vozy a dále jednotky SDH Pacov, Jetřichovec a Obrataň.

Školení nositelů dýchací techniky

     Ve dnech 6. a 7. dubna se dva členové jednotky SDH Pacov účastnili základního kurzu nositelů dýchací techniky. První den probíhala teoretická část na CPS Pelhřimov a praktická část se konala v prostorách našeho Pacovského bunkru.
 

Školení strojníků v dálkové dopravě vody

V pátek 30.března proběhlo školení jednotek PO v dálkové dopravě vody. Součástí byla i část proškolení radioprovozu v JPO. Po teoretické části nastala praktická část.
 

Požár návěsu u nákladního automobilu

     Dnes 28.3. nad ránem krátce před čtvrtou hodinou vyjely jednotky hasičů k ohlášenému požáru návěsu nákladnho automobilu. Událost byla nahlášena u Hrobské Zahrádky. Po příjezdu na místo události bohužel nebylo nic nalezeno a tak se jednotky vrátily zpět na základny. Událost byla zařazena jako " Planý poplach"
 

Přijela nám nová CAS do Pacova

    Dne 23. března 2018 zástupci THT Polička přivezli novou CAS pro jednotku SDH města Pacov!!
 
 

Požár v Pacovských strojírnách

    Dne 2. března po půl šesté ranní vyjeli jednotky z prvního stupně požárního poplachu k ohlášenému požáru do ulice Nádražní v Pacově. Jedalo se o požár v suterénu v jedné z budov Pacovských strojíren.
 

Požár rodinného domu Kámen

z leva: Dvořák, Lhotka, Kvapil Š., Trpák, Kvapil J., Štiva ( Janda, Kohout, Studnička řídí dopravu)

     Dnes 22.2. v podvečer zasahovala jednotka SDH Pacov u již čtvrtého požáru letošního roku. Tentokrát byli hasiči povoláni k požáru rodinného domu v Kámeně. Na místě zasahovaly jednotky z celého prvního stupně požárního poplachu spolu se ZZS a PČR. 

    Jednotka SDH Pacov byla určena na pomoc při likvidaci požáru a odvětrání objektu. Tyto práce hasiči prováděli v dýchací technice. Další dva hasiči byli určeni pro usměrnění dopravy v místě události.

 

Požár bytu v Pacově

     Ve čtvrtek 15.února o půl deváté večer byl ohlášen požár bytu v bytovém domě v Pacově. Na místo operační důstojník HZS Kraje Vysočina vyslal všechny jednotky z prvního stupně požárního poplachu. Jednotka SDH Pacov byla s cisternou na místě události již po šesti minutách od ohlášení požáru. Krátce na to na místo dorazil i dopravní automobil s dalšími hasiči. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že hoří v bytě ve druhém patře. Velitel zásahu určil jednotku SDH Pacov na průzkum prostor bytového domu k případné záchraně a evakuaci osob v budově. Jelikož byla chodba silně zakouřená celý zásah probýhal v dýchací technice. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu.
 

Požár v Hrobské Zahrádce

    Dne 10. února ve večerních hodinách vyjela jednotka SDH k ohlášenému požáru do Hrobské Zahrádky. Jednalo se o požár komínového tělesa. Jednotka na místě zasahovala společně s profesionálními hasiči z PS Pacov a jednotkou dobrovolných hasičů z Obrataně.
 

Požár Nová Cerekev

 

    Dne 9.ledna 2018 v podvečerních hodinách byla jednotce SDH Pacov ohlášena první letošní událost. Jednalo se o povolání jednotky k rozšiřujícímu se požáru dřevního odpadu v Nové Cerekvi. Naše jednotka se na místo události dostavila jako desátá povolaná jednotka.

                Po příjezdu na místo události určil velitel zásahu cisternu se strojníkem na dovoz vody z Obecního rybníka v Nové Cerekvi k požáru. Ostatní hasiči byly určeni k asistenci profesionálním hasičům z Pelhřimova a Pacova při hasebních pracích. Hasiči prováděli hašení ze statických monitorů, jednotlivých proudů i výškové techniky.

                Naše jednotka na místě události zasahovala až do večera 12. ledna, kdy došlo k reorganizaci zásahu a povolání dalších profesionálních jednotek na likvidaci požáru. U zásahu hasiči města Pacov odpracovali několik desítek hodin. Během prací se u události vystřídali téměř všichni členové jednotky SDH Pacov.

                Požár byl zpozorován 7. ledna okolo šestnácté hodiny od té doby na místě zásahu zasahovalo více jak třicet jednotek hasičů, desítky kusů techniky a ve směnách se u požáru prostřídaly stovky hasičů. Během požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Úplná likvidace požáru se hasičům podařilo ve čtvrtek 18. ledna odpoledne. Požár zapříčinilo samovznícení a co se do délky trvání požáru týče, jedná se o nejdelší požár za uplynulých deset let.