Výjezdy 2020

Jednotka SDH Pacov má za rok 2020 celkem 17 zásahů

 

Požár lesního porostu u Zlátenky

    V neděli 29.3. v 19:43 byl vyhlášen požární poplach jednotkám v 1. stupni požárního poplachu kvůli požáru v lesním úseku mezi Zlátenkou a Prosečí. K požáru tedy vyjela profesionální jednotka hasičů z Pacova posílená o jednotky dobrovolných hasičů z Pacova, Nové Cerekve a Pošné.
Jako první na místě události byli Pacovští dobrovolní hasiči. Ti průzkumem zjistili požár klestí o rozloze 10x15m. Následně hasiči zahájili hasební práce pomocí jednoho útočného proudu "C", který po dojezdu ostatních jednotek byl doplněn o druhý proud. Celý zásah byl osvícen pomocí osvětlovacího stožáru z CAS jednotky města Pacov.
Po likvidaci se jednotky vrátili zpět na základnu.
 

Požár osobních aut v Pacově

    Dne 19.3. krátce po poledni vyjela jednotka SDH Pacov spolu s jednotkami z prvního stupně poplachu na ohlášený požár 4 osobních aut v Žižkově ulici v Pacově. Likvidaci hasiči prováděli pomocí dvou proudů "C" a z důvodu toxických splodin byli všichni hasiči vybaveni dýchací technikou.

Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu.

Velké dík patří všem, kteří se již po druhé v tomto týdnu dostavili na výjezd i když panuje strach z koronaviru.
 
 

Požár Lesná

Dne 16. března byl ohlášen požár travního porostu u RD v obci Lesná. Naše jednotka byla při jízdě k zásahu odvolána pro dostatek sil a prostředků.
I když je vyhlášen nouzový stav a panuje z trach z nákazy tak na výjed se dostavila téměř většina jednotky a tímto patří členům velký dík.
 

Opět silný vítr na Pacovsku

    Včera 23.2.2020 jednotka SDH Pacov během dne zasahovala u celkem čtyř událostí, které byly spojeny se silným větrem. Ten zapříčinila tlaková níže Julie. U všech událostí se jednalo o odstranění stromu či větve z komunikace.

Požár Pacov

    Dnes 17.2. v podvečerních hodinách jednotka SDH Pacov spolu s jednotkou profesionálních hasičů ze stanice Pacov likvidovala požár v komínovém tělese v rodinném domě v Myslíkově ulici.
 

Orkán Sabina

    Dne 10. února zasáhl celé česko orkán Sabina. V souvislosti s likvidací škod vyjela i naše jednotka. Celkem se jednalo o 4 zásahy, kdy jednotka likvidovala popadané stromy na komunikaci.