Požár Červená Řečice

15.02.2016 14:19

     V pondělí 15.2. v 07,13 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru haly v Červené Řečici na Pelhřimovsku. Na místo události vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Pelhřimově a Třešti společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Červené Řečice, Želiva, Hořepníku, Košetic a Senožat. U požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovali hasiči s pěti cisternovými automobilovými stříkačkami, výškovou a další technikou.  

     Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a po hodině a půl od ohlášení na tísňovou linku se jim podařilo požár lokalizovat. Do střechy haly museli hasiči vytvořit otvor pro odvětrávání. Následně začali požárem zasažený materiál vyskladňovat. Po provedené lokalizaci rozhodl velitel zásahu o redukci počtu zasahujících jednotek.  Likvidační práce na místě však stále pokračují. (14:00 hod).

     Při požáru ani samotném zásahu se zatím nikdo nezranil. Dle vyjádření majitele zanechaly za sebou plameny majetkovou škodu v předběžné výši 35 milionů korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

 

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí