Soutěže 2015

PHL Jiřice

    První záříjovou sobotu jsme vyrazili na lov trofejí do Jiřic. Konalo se zde další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy. Jeden z prvních útoků byl zakončen krásnou 18tkou ( 18:56) od SDH Samšín a tak jsme byli i mi napjati jak to dopadne. Útok našich děvčat se celkem vyvedl ( až na ten zahozenej rozdělovač -> Viď Radko :D). Holky daly suprovej čas 25:59 a tak si domu odvezly pohár za druhé místo.
Družstvo mužů taky nezahálelo a tak za čas 19:84 se domu vezly body za 4. místo.
 

PHL Kletečná

     Poslední letní sobotu se utkali soutěžní družstva o body v Kletečné. Letos tomu bylo poprvé co zde nebyla poslední soutěž ligy, ale i tak zde se bojovalo na krev. Výsledkem toho bylo příliš rychlé sání v našem podání a pomalé spojení hadic "B" a čas 25:58. Holky opět zvládly útok v čase 25:75.
     

PHL Přáslavice

     Dne 15.8. se uskutečnila soutěž v Přáslavicích a to konkrétně již 6. kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy. Bohužel ae nám zde mo nezadařilo a jediní kdo si odvezl pohárové ocenění byly naše děti. Družstvo mladších žáků svou kategori vyhrálo s časem 22:01. 
 

PHL Salačova Lhota

     „Uspořádáme noční soutěž“!!! Toto prohlášení pronesené jednoho letního podvečera při posezení ve lhotecké hasičárně, stálo za zrodem dnes již desetileté tradice, kterou je noční hasičská soutěž „ O pohár starosty obce Salačova Lhota“.

     A jak tedy desátý jubilejní ročník probíhal? Především za tropických teplot a velmi slunečného počasí. To nám letos opravdu přeje a vypadá to, že se skoro na většině soutěží opravdu ohřejeme. A nyní už k samotnému průběhu celé páteční akce.

     Stejně jako při předchozích ročnících začala celá soutěž dětským závodem ve dvou věkových kategoriích. Jako první své soutěžní útoky předvedli mladší žáci deseti sborů z širokého okolí. Nejlepšího výsledku v této kategorii dosáhlo a první místo získalo družstvo z Hněvkovic (17,78s), na místě druhém se umístil sbor z Věžné (19,14s) a místo třetí obsadily děti z Božejova s časem 20,95s.

     Po ukončení kategorie mladších žáků nastoupili na start jejich starší kamarádi. Postupně na startovní čáru nastoupilo osm soutěžních týmů. A jak si přečtete na dalších řádcích, dětská soutěž se opravdu vydařila sborům, které získaly poháry v kategorii mladších žáků, neboť pořadí na pomyslných stupních vítězů se navlas shodovalo s kategorií žáků starších. Vítězem této kategorie se stalo opět družstvo z Hněvkovic, které ukončilo svůj soutěžní pokus v čase 17,23s, druhé místo obsadila opět Věžná (17,24s) a místo třetí Božejov se shodným časem 17,24s. O konečném pořadí těchto dvou družstev rozhodl lepší sestřik prvního terče.

     Na závěr dětské soutěže proběhla ukázka dvou soutěžních týmu začínajících hasičů, ve které všem přihlížejícím předvedly útoky ty nejmenší děti z Božejova a Vokova.

     Po vyhlášení výsledků soutěže dětí, mohlo začít samotné měření sil dospělých družstev. Po nástupu družstev, proslovu rozhodčího a rozlosování soutěže se mohlo přejít k zahájení, ale vzhledem k drobným technický problémům videoprojekce a k nařízení hlavního rozhodčího byl začátek soutěže posunut na 21:30.

     Na startovní čáře se postupně vystřídalo celkem 34 soutěžních týmu ve třech kategoriích. V kategorii žen, kde soutěžilo deset družstev, zvítězilo ženské družstvo Hněvkovického sboru (29,36s), místo druhé obsadily Jiřice (31,40s) a na třetím místě skončil tým žen z Babic (34,94s). Další kategorií soutěže byla kategorie mužů zařazených do Pelhřimovské hasičské ligy, do které je zapsáno 12 družstev. V tomto kole PHL se nedařilo týmu z popředí průběžného pořadí, a tak se žebříček seriálu soutěží pěkně promíchal, což je jenom dobře. Nejlepšího výsledku v této kategorii a celkovým vítězem soutěže, který získal nový putovní pohár, se stal tým Markvarce s časem 20,01s. Tomuto družstvu se na noční soutěži v Salačově Lhotě opravdu daří, neboť zde celkově zvítězilo již potřetí v řadě. Na dalších místech se umístil Samšín (20,15) následovaný „B“ týmem z Přáslavic (20,22s).  V kategorii mimoligových družstev mužů zvítězilo družsvo Kletečné „A“ (23,36s), na druhém místě se umístilo družstvo Zahrádek z jindřichohradecka s časem 23,70s a na místě třetím skončily Hněvkovice „B“ (23,93s).

     Po ukončení všech soutěžních pokusů proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků, během kterého byly prvním třem družstvům jednotlivých kategoríí  předány poháry a bohaté věcné ceny (např. Led TV, Hifi systém, motokosa, zahradní sekačka, kuchyňské roboty atd.) a dále byli oceněni závodníci na postech košařů mobilním telefonem a proudaři hodinkami. V této „individuální kategorii“ zvítězila košařka z Buřenic a levá proudařka ze stejného týmu. U mužských týmu si ocenění převzal košař z Pacova a levý proudař z Přáslavic „B“,

     Závěrem bychom rádi poděkovali všem závodníkům za předvedené soutěžní výkony, rozhodčím za posuzování správného provedení útoků a samozřejmě také organizátorům za zajištění zdárného průběhu soutěže.

 

PHL Pacov

                    Rok 2015 se přehoupl do své druhé poloviny a tak nadešla dlouho očekávaná akce u sboru dobrovolných hasičů v Pacově. V sobotu 18. července se konal již sedmý ročník hasičské soutěže v požárním útoku " O pohár starosty města Pacova".

               Jak se stalo zvykem, soutěž se konala ve velmi dobře připraveném areálu atletického stadionu u sv. Anny v Pacově. Zde byly připraveny pro soutěžní družstva dvě dráhy pro požární útok. Na levé dráze se v dopoledních hodinách uskutečnila soutěž dětí, kde se utkalo celkem 7 soutěžních týmů.

               Po krátké pauze se v odpoledních hodinách uskutečnila soutěž " O pohár starosty města Pacova", kde se popralo celkem 25 družstev o nejlepší umístění.

               I když do Česka dorazily extrémní tropy, které pak během soutěže následoval déšť, všichni přijeli nabuzeni předvést své sportovní výkony na trati a dokázat, jak mají natrénováno.

               Celou soutěž odstartoval požární útok domácích dívek, kdy jejich čas 27:94 stačil až na druhé místo. Letos si totiž první místo v kategori žen odvezlo soutěžní družstvo z Bácovic za čas 23:73. A aby to bylo pěkně zamíchané až do konce tak jako poslední družstvo žen šlo na řadu družstvo ze Salačovy Lhoty. Toto družstvo je tak trochu nováčkem na soutěžích, ale i tak se jim podařil rychlý útok, který holky zakončily sestřikem v čase 28:97.

               Tak a nyní určitě všichni co nebyli v Pacově čekají, jak dopadla družstva mužů, která jsou v bodována v PHL. Na třetím místě se po špatných výsledcích z minulých soutěží umístilo družstvo domácích z Pacova, které dlouho drželo druhou příčku, ale posledním požárním útokem družstva mužů ze Salačovy Lhoty s časem 18:89 družstvo sestoupilo níže. A kdo celou soutěž vyhrál ??? Jako minulý rok si z Pacova odvezl pohár starosty města tým Přáslavice A. Tato partička předvedla pořádnou show. Strojník během útoku ubral plyn, aby na rozdělovači bylo vše zapojeno a i přesto na časomíře svítil čas 18:73. ( mimochodem v roce 2014 v Pacově dali čas 18:29 a tím drží rekord trati)

               Jelikož se stalo tak trochu zvykem, že na soutěžích se hodnotí odděleně družstva mužů, která nejsou hodnocena v lize, tak i v Pacově jsme tuto kategorii hodnotili. Na první příčku v kategorii družstev mužů mimo bodování PHL se zařadilo družstvo SDH Eš s časem 21:83, druhé místo obsadilo družstvo z Hněvkovic s časem 22:01 a třetí pohár patřil jako minulý rok družstvu SDH Putimov tentokrát za čas 22:23.

               Závěrem bych chtěl jménem SDH Pacov poděkovat všem družstvům za účast na naší soutěži i když to počasí letos nevyšlo. Dále panu starostovi a městu Pacov za podporu našeho sboru. Nesmím zapomenout na hlavního sponzora soutěže Kraj Vysočina, který poskytl pomoc z fondu Vysočiny. Dík patří i všem, kteří se podíleli na organizaci celé soutěže a občerstvení.

               Na závěr musím poděkovat všem dalším sponzorům, bez kterých by jsme nemohli uspořádat tak hezkou hasičskou soutěž jako je ta v Pacově.

               Těším se na viděnou se všemi na dalších soutěžích. Za sbor dobrovolných hasičů v Pacově Aleš Janda.

 

fotogalerii naleznete zde

 

 

VÝSLEDKY

 

Kategorie ženy:

1. Bácovice 23:73

2. Pacov 27:94

3. Salačova Lhota 28:97

4. Hněvkovice 29:64

5. Buřenice 32:06

6. Babice 42:26

 

Kategorie muži PHL:

1. Přáslavice A 18:73

2. Salačova Lhota 18:89

3. Pacov 19:44

4. Červená Řečice 19:74

5. Jiřice 20:60

6. Kletečná B 20:66

7. Hněvkovice 21:05

8. Markvarec 21:71

9. Buřenice 22:92

10. Bácovice 24:30

11. Samšín 24:36

12. Přáslavice B 25:86

 

Kategorie muži mimo PHL

1. Eš 21:83

2. Hněvkovice B 22:01

3. Putimov 22:23

4. Kletečná A 23:31

5. Jetřichovec 24:08

6. Bedřichov 50:76

7. Zhořec D

Lesná

     V sobotu 11. července vyrazil výběr odvážlivců do Lesné na noční soutěž. Jelikož byla dobrá konstalace hvězd odvel si Pacov 6. místo.

PHL Buřenice

    3. kolo PHL se konalo v Buřenicích za tropického počasí. Buřenice tuto soutěž pořádají podruhé –soutěžící přivítal i ředitel hasičského záchranného sboru kraje Vysočina plk. ing. Petr Beneš. Soutěže se zúčastnilo 36 družstev v kategoriích – PHL muži, ženy, muži mimo PHL, PS8 a dětské kategorie.

     Ve 14.00 hod. se na start postavila domácí děvčata, útok ukončila v čase 26,14 s – což je jejich osobní rekord a obsadily první místo. Na druhé místo stačil čas žen z Babic A – 41,42 s a na třetím místě skončily ženy z Pacova s časem 49,68 s. Čtvrté byly ženy z Bácovic – čas 51,32 s. A ženy z Hněvkovic, Salačovy Lhoty a Babic B byly diskvalifikovány.

     Vysoké teploty a trať do kopce nepřála rychlým útokům. Pod „20“ se dostala je tři družstva ligová a jedno neligové.

     V kategorii PHL obsadili první místo muži z Kletečné B s časem 19,50 s, druzí byli muži z Jiřic A – čas 19,81 s a třetí muži z Červené Řečice – čas 20,88 s. Nejrychlejší útok odpoledne předvedli muži z Přáslavic B – a to 19,40 s, bohužel byli nešťastně diskvalifikováni.

     Neligovým družstvům kralovali muži z Kletečné A – čas 19,93 s, druzí skončili muži z Putimova s časem 26,86 s a třetí bylo domácí béčko – čas ukončení útoku 28,61 s.

     S PS8 soutěžilo 5 družstev, první tři místa obsadili: 1. Dubovice – 35,50 s, 2. Buřenice ženy – 36,80 s a 3. Babice – 42,01 s.

     Po dospělých si zasoutěžily i děti z Buřenic, Babic, Salačovy Lhoty a z Nemojova, všichni předvedly povedené útoky.

     Poté následovalo vyhlášení výsledků a předání pohárů a cen. Velmi pěkné gesto udělali muži z Kletečné, když svůj vyhraný sud předali klukům z Přáslavic, kteří by se svým časem obsadili první místo. Byli oceněni i nejrychlejší proudaři – za ženy byl nejrychlejší pravý proud z Bácovic (23,53 s) a za muže levý proud z Kletečné B (19,21 s).

     Na úplný závěr se na startovní čáru postavil výběr z několika soutěžních družstev a předvedl útok s historickou stříkačkou (r. v. 1955) – DS 16.

     Velký dík patří sponzorům a všem, kteří se podíleli na organizaci a zdárném průběhu celé soutěže.

Děkujeme všem za účast a nashledanou v příštím soutěžním kole anebo za týden na noční soutěži v Lesné.

PHL Bácovice

Druhé kolo 27.6. P-H-L zavítalo do Bácovic, každoroční sluníčko typické pro tuto soutěž letos, k nelibosti všech, vystřídal déšť. Ale ani nepřízeň počasí soutěži zásadně neubrala na kráse. První dvě kola ukazují, že se týmy stále probouzí ze zimního spánku. Všechny týmy, kromě Přáslavického„BÉČKA“, kluků z Hněvkovic a ostřílené mazáky z Kletečné, mají na začátku sezóny pomalejší rozjezd a je vidět, že si vše musí teprve sednout. Ale určitě není vyloučeno, že letos tu „17“ některý z týmu pokoří. Nechme se překvapit!

Soutěž v mužské kategorii hodnocené do P-H-L si podmanili kluci z Kletečné. S časem 19,11 s. ukázali, že to s tím třetím vítězstvím v řadě v P-H-L, myslí opravdu vážně. Druhou příčku obsadil s časem 19,57 s. tým z Červené Řečice a potvrdil to, že platí za divokou kartu soutěže. Na třetí místo stačil čas 20,15s. a zaběhli ho navrátivší kluci ze Samšína, kteří se do ligy zapojili po roční odmlce.

V ženské kategorii ukázaly obhájkyně titulu, domácí děvčata z SDH Bácovic, že se jim zatím lepí smůla na paty. Svůj útok zaběhly po problémech na spoji „béček“ v čase 34,19 s. a tento čas stačil pouze na 4 místo. Třetí pozici urvala děvčata z Jiřic s časem 31, 48 s. Druhou příčku s časem 27,51 s. si vybojovaly holky z Buřenic a nestačily pouze na děvčata z Hněvkovic, která v sobotu ukázala nejlepší formu a s časem 25,10 s. vyhrálasoutěž ŽEN.

V kategorii mužů mimo ligu zatím kralují kluci z Kletečné „A“, kteří ještě loni běhali ligu, a tak potvrzují své kvality. Vyhráli s časem 20,09 s. Na druhou příčku za „Kletečáky“ se prosadilo Jiřické „BÉČKO“ s časem 21,93 s. Na třetí příčku vystoupalo družstvo, které má opět zástupce i v lize, a to „BÉČKO“ z Hněvkovic s časem 23,00 s.

Na závěr se nám předvedlo 7 týmů dětí, a všechny ukázaly, že o hasičský sport je do budoucna určitě postaráno 

Teď už se můžeme těšit na další kola P-H-L a doufat, že tam někdo z chlapů tu „17“ práskne a holky svými útoky budou atakovat tu nepokořenou „22“ 

PHL Červená Řečice

…další rok uběhl a Červená Řečice 20.6.  přivítala tradičně 1. kolo dalšího, již 7. ročníku PHL v rámci soutěže „O pohár starostky města Červená Řečice“. Tradičně se zachovalo i počasí a ukázalo nám celou plejádu svých možností, od sluníčka přes déšť, dokonce kroupy a v pozdních večerních hodinách i blesky. I přes to soutěž dopadla snad celkem dobře. Sešlo se dohromady 26 týmů, z toho 12 ligových, 9 neligových a 5 týmů žen. Po přivítání velitelem SDH a paní starostkou se ve 14:00 rozběhl další kolotoč soutěží PHL. Na start se jako první postavilo družstvo domácích mužů. Útok zaběhli bez větších problémů, ale čas 20,90 s stačil pouze na 8. místo. Dále se pokračovalo dle vylosovaného pořadí.

Nejúspěšnějšími neligovými týmy byli muži z Kletečné „A“ s časem 21,21 s, druzí muži ze Zahrádek s časem 23,46 s a třetí skončilo Horní Meziříčko s časem 24,47 s. Všem patří uznání nejen za výkon, ale i za vcelku dlouhou cestu některých týmů k nám na soutěž a ještě v takovém počasí.

V ligovém klání zvítězilo družstvo mužů z Přáslavic „B“, kterým časomíra ukázala 19,38 s, druhá skončila Kletečná „B“ s časem 19,66 s a v čase 20,12 s srazila terče Salačova Lhota a zajistila si tím 3. místo.

V soutěži žen se nejlépe zadařilo týmu z Pacova, který dosáhl času 27,57 s, druhá skončila děvčata z Hněvkovic s časem 29,53 s a stejně jako u mužů, třetí příčku obsadilo družstvo ze Salačovy Lhoty s časem 30:71 s.

Gratulujeme všem vítězům, doufáme, že si pochutnají na vyhraném sudu piva a šampaňském, vystaví získané poháry a zachovají nám přízeň. Poděkování patří samozřejmě všem zúčastněným družstvům, všem, kdo se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci soutěže a zajištění občerstvení. V neposlední řadě děkujeme paní starostce Bečkové za předání pohárů a místostarostovi za hudební doprovod během soutěže i po ní.

Závěrem nám dovolte popřát, v úvodu hasičské soutěžní sezóny, všem hodně úspěchů a štěstí bez úrazů a karambolů. Ať se všichni sejdeme při závěrečném kole PHL, tentokrát 12. září 2015 v Hněvkovicích.

Na shledanou při 2. kole PHL, které přivítají Bácovice již tuto sobotu 27. 6. 2015.

SDH Červená Řečice

Bratřice

13.6. proběhla okrsková soutěž. Družstvo mužů A vybojovalo celkové 3. místo po nepodařeném útoku a družstvo žen vybojovalo první místo. Družstva dětí vybojovala také skvělá pohárová umístění.

Horní Němčice noční

 Družstvo mužů si 6.6. vybojovalo krásné druhé místo.
 

Horní Meziříčko

 

 

 

     V sobotu 9. května se družstvo mužů zúčastnilo soutěže v Horním Meziříčku. Družstvo v prvním kole získalo 4. místo a zapsalo si první body do bodování v místní lize a při druhém kole, kde se bojovalo především o věcné dary, se nám opět podařilo vybojovat až 4. místo.

foto naleznete zde

 

video první kolo soutěže

video druhé kolo soutěže