Soutěže 2011

 

 

Částkovice

     Dne 22. října 2011 proběhla poslední hasičská soutěž, na kterou jsme plánovali letos vyrazit. Jednalo se o již 7. ročník soutěže " O pohár starosty OSH Pelhřimov". Letos se poprvé tato soutěž konala na letišti v katastru obce Částkovice, ale pořadatelství se ujal SDH Proseč - Obořiště. Počasí se také vydařilo a tak se všichni těšili na krásné odpoledne plné požárních útoků. Na této soutěži se soutěžilo jak v provedení hrbáč, tak i v klasickém požárním sportu.

     Za SDH Pacov soutěžila družstva mužů a žen. Jako první za Pacov stanulo na startu družstvo žen. Pro toto družstvo to byla výzva jak se ukázat, jelikož na poháru OSH cvičilo poprvé. Po odstartování se vše dařilo jak má a družstvo žen si s výsledným časem 34:00 odvezlo pohár za 1. místo v kategorii žen cvičící " Hrbáč".

     Družstvo mužů si na svou chvíli muselo chvíli počkat. Po odeběhnutí všech družstev žen začala kategorie družstev mužů. Pacov se startovním číslem 4 byl na řadě během chvíle a tak nervozita začala stoupat. Minulý rok se Pacovu nedařilo na této soutěži, jelikož za rozpojení vedení byl diskvalifikován. Po přípravě materiálu na základně se družstvo seřadilo na startu a po výstřelu vystartovalo na první pokus. Útok proběhl mžikem a po sestříknutí terčů se na časomíře zastavil čas na hodnotě 21: 30 ( P proud 20: 91). V tu chvíli se družstvo Pacov ocitlo na 1. místě, ale bohužel ke konci soutěže bylo družstvo z Jiřic rychlejší o 6 setin ( 21:24) a to nakonec vyhrálo.

     V kategorii požárního sportu vyhrálo u mužů družstvo z Kejžlice, a tak se o putovní pohár starosty OSH Pelhřimov podělí s družstvem Jiřic.

     Foto zde

     Video již brzy.

 

 

Pacov

     V sobotu 15. října proběhla okresní hasičská soutěž dětí " Hra Plamen" a dorostu v Pacově.

     Hlavní pořadatel OSH Pelhřimov s pomocí našeho sboru se pokusil pro závodníky vybrat a připravit nádhernou a docela i těžkou trať pro Závod požárnické všestrannosti na kraji Pacova a to se snad zadařilo. Další discipliny již probíhaly na atletickém stadioně v Pacově u Svaté Anny.

     Pro dorostence zde byla jen jedna disciplina a to Závod požárnické všestrannosti ( ZPV) a pro děti zde byl také tento běh, ale zkrácený dle kategorie a dále Útok CTIF s oblíbenou štafetou dvojic.

     Za Pacov se zúčastnilo družstvo starších žáků ( Patrik Hospodářský, Tomáš Míka, Lukáš Plzák, Štěpán Kvapil, David Beneš). Nejprve toto družstvo absolvovalo štafetu dvojic, kde se jim nepodařilo udělat ani jeden trestný bod ( v této disciplině obsadili 7. místo) a poté se vydali na ZPV, kde jim sice štěstí moc nepřálo, ale i tak to zvládli bez problémů ( v této disciplině obsadili 13. místo). Celkově je nyní družstvo starších žáků na 11. místě z celého okresu.

     V kategorii jednotlivců dorostu měl Pacov 4 závodníky. Běžel se opět ZPV, ale trať byla pro dorostence delší a běžela se zde část tratě dle azimutu. Nejprve běžěl Lukáš Vlach, který nakonec celou kategorii vyhrál a do jarního kola postupuje s tímto krásným výsledkem.

     Poté na trať vyběhl Jiří Lhotka, ten nás reprezentoval na krajském kole dorostu letos na jaře v Petrovicích, kam postoupil jako 4. z okresu Pelhřimov. Jirkovi bohužel nepřála spoušť vzduchovky a nestrefil 2 špalíky na střelbě. Jinak celou trať zvládl bez trestných bodů a celkově se umístil také na velmi pěkném 3. místě.

    Jako další Pacov reprezentoval Jan Kohout, tomu bohužel se dlouho nepodařilo najít 3 razítko na azimutu a zkončil na 8. místě a jako nováček za Pacov nastoupil letos poprvé jako dorostenec Jakub Růžička, ten letos spíše sbírá zkušenosti a celkově se umístil na 11. místě.

     Velké dík patří všem co pomohli s přípravami na tuto soutěž.

foto již zde na webu

další foto také zde

 

 

Kletečná

     Poslední soutěž Pelhřimovské Hasičské Ligy v roce 2011. Ano je to tak. V sobotu 24. září proběhla závěrečná soutěž PHL v Kletečné. Celá soutěž stála za to. Pacovu se zde zadařilo. Ženy se svým nádherným výkonem obsadily 3. místo a družstvo mužů s časem 21:65 obsadili 8. místo a celkově v PHL se umístili na 9. místě.

     Videa útoků jsou již na webu tak se mrkněte zde

 

Konečná tabulka P-H-L 2011 je ke shlédnutí již na webu PHL

 

 

Horní Němčice

     V sobotu 17.9. po soutěži v Hněvkovicích jsme se vydali na noční soutěž do Horních Němčic. Zde se konala noční soutěž v požárním útoku.  V Němčicích se požární útok běhá na dvě krátké savice a to nám ačkoliv se nezdá dělalo velké problémy, jelikož je to velký nezvyk oproti 4 savicím. A ještě celé hodnocení bylo také rozdílné. Běhalo se zde na dva pokusy a ty časy z útoků se poté sčítaly.

     Celou noční soutěž začala družstva žen. Ženy zde cvičily klasický sport, jen opět používaly krátké savice a sály z nádrže. Na soutěž přijelo velké množství družstev a tak kategorie žen začala již od 18:00 a běhala se ještě za světla.

     Po deváté hodině večerní se na základnu začala připravovat družstva mužů. V kategorii mužů se vše cvičilo jak známe až na ty dvě savice. Družstvo Pacov A se na start připravovalo až předposlední a tak už byla trať silně podmáčená. Soutěžní pokus se dařil až do té doby co na béčku byla rychle voda a nestihlo se spojit, ale i s tímto problémem byl Pacov průběžně na 3. místě.

     Druhý pokus již byla trať spíše samé bláto, ale tím se nenechal nikdo odradit. Pacovu se již hadice B podařila včas spojit, ale na rozdělovači ztroskotaly veškeré naděje o pohárové umístění. S neuspěšným druhým pokusem družstvo Pacov A obsadilo celkové 6. místo.

     Velký dík patří SDH Horní Němčice za nezapomenutelný zážitek na jejich velmi pěkně vydařené soutěži.

foto zde

 

 

Hněvkovice

     Další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy 17.9. proběhlo v Hněvkovicích. Jednalo se již o předposlední letošní ligový závod. Počasí se vydařilo a tak na soutěž přijelo mnoho družstev ze širokého okolí.

     Po nástupu proběhla jako vždy porada velitelů a během té se vylosovalo pořadí družstev na útok. Družstvo hasičů z Pacova nastoupilo jako 4 v pořadí. Na startovní čáře byla značná nervozita jelikož přesně před rokem jsme zde naposeld cvičili s naší starou PS 12 a bohužel ten útok ztroskotal na rozpojeným béčku z rozdělovače. Letos vše ale dopadlo dobře a útok se zadařil. S časem 20: 65 se Pacov umístil na krásném 8. místě.

foto zde

 

 

Jiřice

     Dne 3.9. 2011 se uskutečnilo další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy tentokráte v Jiřicích. Za SDH Pacov přijeli do jiřic soutěžit družstvo mužů společně s družstvem žen.

     Los se celkem podařil a družstva z Pacova startovali v půlce startovní listiny. Jako první za Pacov nastoupilo družstvo mužů. Požární útok odstartovali hned napoprvé. Sací vedení bylo spojeno celkem brzy a tak vše vypadalo nadějně, ale bohužel vše se rozplynulo, když proudař na pravé straně pole zjistil, že mu vypadla proudnice na základně. Kluci nic nevzdávali a i přez problémy útok dokončili a umístili se nakonec celkově na 12. místě a tímto se dostali na průběžnou 9. pozici v PHL.

    Družstvo žen také odstartovalo na poprvé. Sací vedení se bohužel nedařilo hned spojit, ale šikovné holky si poradily. Jinak se útok zadařil a s krásným časem se celkově ve své kategorii umístily na krásném 2. místě.

     Video žen Pacov je zde

     Foto zde

 

Veselá

     V sobotu se udála další hasičská soutěž. Tentokráte to byla soutěž, která nebyla zařazená do Pelhřimovské Hasičské Ligy, ale opět se sjelo mnoho družstev, které chtěli změřit své síly v královské disciplině - Požárním útoku. Konal se totiž 15. ročník hasičské soutěže v obci Veselá u Počátek.

      Pacovští hasiči přijeli na tuto soutěž s týmy: Pacov A, ženy Pacov a složil se také mix team spolu s Markvarcem.

     Požární útok družstva Pacov A se moc nezdařil, jelikož startéra neslyšelo pár kluků a stres z nenadálého startu udělal své. Koš se podařilo nasadit až na podruhé. Naštěstí zbytek útoku proběhl téměř jak má a družstvo Pacov A obsadilo celkové 3. místo.

     Družstvo žen z Pacova si již vedlo lépe a se svým podařeným požárním útokem obsadilo konečné 1. místo ve své kategorii.

     Jako jedno z posledních družstev se na startu ocitlo složené družstvo z Pacova a Markverce. Klukům vše sedlo a jen o 16 setinek obsadilo 2. místo za družstvem z Kletečné, které celou soutěž vyhrálo.

foto od Terky zde

videa: Pacov A

            mix team ( Pacov + Markvarec)

            ženy Pacov

            

 

 

Přáslavice

     V sobotu 13.8. družstvo z Pacova zavítalo do nedalekých Přáslavic na další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy. Do Přáslavic se opět sjela elita i s dalšími družstvy, které si chtěli zasoutěžit.

      Vše vypuklo úderem druhé hodiny odpolední, jak tomu bývá již zvykem na soutěžích PHL. Družstvo z Pacova si vylosovalo dobré startovní pořadí a tak na soutěži startovalo již 5. v pořadí. Útok se velmi zdařil a čas 21: 34 na pravém proudu ( 19:90 levý proud) stačil na 7. místo.

     Celou soutěž vyhrálo družstvo z Bácovic. Na druhém místě se umístilo družstvo z Červené Řečice a na třetím místě se umístilo družstvo ze Salačovy Lhoty.

     foto zde

     video zde

 

 

Božejov

     V sobotu 6.8. družstvo Pacov A vyrazilo na hasičskou soutěž do Božejova. Zde v kategorii mužů soutěžilo celkem 15. družstev. Družstvo z Pacova šlo na start hned na začátku soutěže po domácích. Mírná nervozita dělala své, ale útok se zadařil až na drobnou chybu na savicích. Čas se zastavil na konečném čase 20: 28 a s tímto časem celou soutěž Pacov vyhrál. Mix team byl opět složen a tak se šlo do akce i s klukama z Markvarce. Výsledný čas mix teamu 26: 85 stačil na 6. místo.

      Zde jsou výsledky prvních 7 družstev mužů:

1. místo Pacov

2. místo Jiřice

3. místo Branišov

4. místo Markvarec

5. místo Zajíčkov

6. místo Mix team

7. místo Rynárec

      foto zde

     video: Pacov A

                mix team Pacov + Markvarec

 

 

Salačova Lhota

     Po malé odmlce se v pátek 5.8. v nočních hodinách uskutečnilo další kolo Pehřimovské hasičské ligy v Salačově Lhotě. Na noční soutěž zde dorazilo celkem 47 družstev mužů a žen. Za Pacov zde byla dvě družstva mužů a jedno žen. Nejdříve běželo družstvo žen. Těm se celý útok zadařil, jen na rozdělovači se to trochu zaseklo, ale odměnou za tento útok bylo krásné 5. místo. Po chvíli se na start postavilo družstvo A a zde se bohužel také nezadařilo na rozdělovači a tak celkově družstvo skončilo až na 10. místě. Jako poslední družstvo z Pacova běželo pacovské Bčko a těm se útok vyvedl jak měl a skončili ve své kategorii na 2. místě.

       foto zde

      video: Pacov A

                  Pacov B

                  ženy Pacov

 

 

Těchoraz

      Poslední sobotu v červenci jsme zavítali ve chmurném počasí na hasičskou soutěž do obce Těchoraz. Za Pacov se na této soutěži zúčastnili hned 3 družstva. Pacov A, ženy Pacov a Pacov mix tým ( v tomto družstvě startují i členi z jiných družstev).

     Jako první za Pacov nastoupilo družstvo žen. Útok se družstvu zadařil až na pár drobných chyb a celkově se umístilo na 3. místě. Bohužel družstvu A štěstí nepřálo. Celý útok probíhal až do výstřiků, ale bohužel na levém proudu se rozpojila proudnice a bylo vymalováno. Družstvo Pacov A svůj pokus nedokončilo. Nakonec celého odpoledne startovalo družstvo Pacov mix tým a tomu se útok zadařil až na uklouznutí košaře u základny. Toto družstvo zakončilo požární útok s časem 24: 73. a celkově se umístilo na 7. místě.

Foto naleznete zde

video Pacov A

           Pacov mix

           Pacov ženy

 

 

Křelovice

      V sobotu 23. července 2011 se uskutečnila hasičská pohárová soutěž v Křelovicích. Družstva hasičů se zde utkala v netradičním provedení požárního útoku o poháry starosty Křelovic.

     Celé odpoledne začaly útoky dětí a poté, když se přestavěla dráha začaly útoky dospělých družstev žen a mužů. U žen požární útok probíhal beze změn, ale o provedení požárního útoku mužů rozhodovalo štěstí, jelikož každý ( kromě strojníka) z družstva mužů si po přípravě na základně musel vylosovat jaký post poběží a ten odcvičit, bez porušení klasických pravidel " hrbáče".

     Družstvo z Pacova si při nástupu družstev vylosovalo startovní pořadí až za polovinou startovní listiny a tak na základnu přišlo až 15. v pořadí. Příprava na základně probíhala v pohodě jako při klasické soutěži a po přípravě se družstvo odebralo k losování postů v požárním útoku. Po losování vyšla sestava družstva následovně: 1. levý proud: Lukáš Vlach, 2. B: Aleš Janda, 3. rozdělovač: Jaroslav Janda, 4. koš: Lukáš Jalovecký, 5. Pravý proud: Jan Kohout, 6. savice: Jiří Lhotka a 7. strojník: Zdeněk Dvořák ( nelosoval).

     Útok se vyvedl dle představ a s výsledným časem 25:12 na pravém proudu ( levý proud: 24:31) se družstvo z Pacova umístilo celkově na 1. místě a celou soutěž vyhrálo. Za družstvem z Pacova se na 2. místě umístilo družstvo z Chyšné ( 26:78) a na 3. místě se umístilo družstvo Jiřice B ( 27:22). V kategorii mužů soutěžilo celkem 23 družstev.

foto zde

video zde

 

    

Rynárec

     V sobotu 16. července se družstva z Pacova vydala na hasičskou soutěž do obce Rynárec. Na této soutěži za Pacov přijela bojovat celkem 4 družstva. Pacov A, Pacov B, Pacov ženy a děti z Pacova. Bohužel asi byla na nás smůla zasedlá a nedařil se nám bohužel ani jeden útok.

     Družstvo dětí mělo problémy na stroji a poté u rozdělovače a celkově zkončili na 4. místě.

     Družstvo žen si počínalo dobře jen na hadici B byl malý problém, který ale rozhodčí musel označit červeným praporkem a tak družstvo žen zkončilo až na 7. místě.

     Chvíli po družstvu žen na startu stálo družstvo Pacov A a zde se bohužel nepodařil spoj na savicích a útok byl nedokončen.

     Družsto mužů B mělo sice problémy na koši, ale jinak útok se vydařil a kluci se umístili na 6. místě.

     Družstvům z Pacova taky při vyhlášení předali pořadatelé cenu za družstvo, které přijelo z nějvětší dálky.

Videa jsou již nahrané a  tak si je můžete shlédnout:

     Pacov A

     Pacov B

     Pacov ženy

     Pacov starší žáci

 

 

Lesná

      9. července se družstvo z Pacova zúčastnilo i noční soutěže v nedaleké Lesné. Celý večer začal již brzy ještě za světla soutěží dětí a poté od půl desáté následovala soutěž dospělých. Pacovské A družstvo startovalo až ke konci startovní listiny a tak nezbývalo než sledovat ostatní družstva. Bohužel na velmi podmáčené trati se moc nedařilo jak favoritům, tak ani dalším družstvům. Za celý večer bylo ke shlédnutí jen pár útoků, které se družstvům podařily dle představ. Tak tomu bylo i u Pacova. Po odstartování se vše dařilo jak má, ale levý proudař nechtěně zašloupl hadici k rozdělovači a to bylo osudné. Pro koncovku se muselo vracet a tím se celý útok zasekl. Po pospojování se nastříkal čas okolo 43s.

     Foto i video je v přípravě.

 

 

Popelišná

     Dne 9. července se uskutečnila hasičská soutěž v Popelišné. Po dlouhé době to byla soutěž, která se nezapočítávala do Pelhřimovské Hasičské Ligy.

Celé odpoledne začalo soutěží tamního okrsku a poté následovala soutěž O pohár starosty, které se zúčastnilo i družstvo z Pacova. Útok se vydařil a s výsledným časem 20:60 se družstvo z Pacova umístilo na krásném 3. místě.

 

 

Bácovice

     S další sobotou přišla i další soutěž, tentokráte v Bácovicích. Dne 2. července odpoledne se začali sjíždět hasičská družstva do Bácovic, aby zde opět změřili své síly, konalo se tu již 3. kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy.

     Do Bácovic k družstvu mužů z Pacova přibyly i ženy, které zde bojovaly o umístění v kategorii mimo PHL. Ženy cvičily již jako druhé a útok se jim velmi povedl a trochu jim přálo i štěstí, jelikož po nastříkání na levém proudu se jim rozpojila koncovka od proudnice, ale v tu dobu naštěstí byla již seplá časomíra a holky měly čas platný. Útok se natolik vydařil, že holky ve své kategorii zvítězily a odvezly si pohár za 1. místo.

     Jako 4. družstvo v pořadí, zde cvičilo Pacovský Ačko. Jak už jsme si řekli před startem, přijeli jsme pro body a to se tak stalo. Útok proběhl dle představ s výsledným časem 21:04 a stačil na celkové 4. místo v kategorii mužů bodovaných v PHL. V Bácovicích se udála jedna hezká zvláštnost a to že družstvo z Pacova mělo úplně stejný čas jako dvojnásobný mistři PHL Červená Řečice A.

    videa jsou již ke shlédnutí: ženy + muži

     fotky jsou zde

 

 

Senožaty

     V sobotu 25. června se konalo další kolo Pelhřimovské hasičské ligy v Požárním útoku. Tentokráte se hasiči předvedli na trati v Senožatech. Zde se běhá na fotbalovém hřišti, ale prostor okolo základny je vyasfaltován. Některým soutěžícím to dělalo problémy a některým naopak tato trať vyhovovala.

     Útoky začali, jak už je zvykem na lize, úderem druhé hodiny odpolední. Družstvo z Pacova si bohužel vylosovalo vysoké startovní číslo a startovalo až ke konci startovní listiny.

     Útok se vyvedl dle představ jen s drobnými chybičkami a tak družstvo z Pacova s časem 21: 61 obsadilo celkové 5. místo. Celou soutěž vyhrálo družstvo z Bácovic, které předvedlo požární útok v čase 20:19.

     Video: bohužel zatím v horší kvalitě je zde

      Foto: zde

 

Červená Řečice

     V sobotu 18. června se konalo první kolo 3. ročníku pelhřimovské hasičské ligy v Červené Řečici. Bohužel se družstvu z Pacova útok nepovedl a pokus byl hodnocen jako neplatný.

 

 

Petrovice

     V neděli 12. června se konalo krajské kolo dorostu v Petrovicích u Třebíče kam postoupil z Pacova Jiří Lhotka po okrsním kole, které se konalo v Pacově. Jirka soutěžil v kategorii jednotlivců dorostenců. Jednotlivci v Petrovicích soutěžili v soutěžních disciplínách 100 metrů překážek, testech z požární ochrany a dvojboji jednotlivců.

      Jirkovi se vše zadařilo až na test, kde se bohužel našla jedna chybička ,která ho posunula až na pěkné celkové 14. místo z celého kraje Vysočina. 

     Foto: zde

     Video: 100 m překážek

                 dvojboj

 

Jiřice

     V sobotu 11. června pokračoval soutěžní den noční soutěží v Jiřicích. Družstvu z Pacova se zde útok moc nevydařil, jelikož byly drobné problémy na obou proudech, ale nakonec družstvo obsadilo celkové 9. místo.

    Foto: zde

     Video: zde

Věžná

     Dne 11. června 2011 se družstva SDH Pacov vydala na hasičskou soutěž do nedaleké obce Věžná. Zde se cvičilo poněkud jinak než je obvyklé na hasičských soutěží. Zde se startovalo asi od 30 metrů vzdálené čáry od přívěsného vozíku, kde bylo připraveno veškeré vybavení pro požární útok. Jediné co ve vozíku nebylo byl nenastartovaný soutěžní stroj.

     Po odstartování musela družstva spojit sací vedení, košař připojit ventilove lanko ke koši a ponořit sací vedení do rybníka. Další část družstva musela spojit dopravní vedení směrem k terčům a ty poté nastříkat.

     Za Pacov nejdříve startovalo družstvo A, kterému se útok podařil až na pár detailů ve spojování dopravního vedení a s výsledným časem se umístilo na 3. místě. Družstvo B trochu před startem upravilo svou strategii a to se vyplatilo. Útok se družstvu poved na výbornou a kluci z Bčka obsadili první místo a odvezli si do Pacova i putovní pohár starosty obce Věžná.

      Foto: zde

     Video: Pacov A 

                 Pacov B

 

 

Pelhřimov

     Dne 4. června družstvo dětí pokračovalo další soutěží v Pelhřimově. V Počátkách se moc nedařilo a tak si všichni chtěli zkusit udělat radost dalším pokusem požárního útoku v tomto dni. V Pelhřimově mělo družstvo jen jeden pokus a ten naplno využilo a obsadilo krásné první místo na stupni vítězů.

     Foto zde.

 

 

Počátky

     Dne 4. června družstvo dětí vyrazilo na hasičské soutěže do Počátek a poté do Pelhřimova. Nejdříve družstvo dětí  soutěžilo v Počátkách, kde pokračovala liga mladých hasičů v požárním útoku okresu Pelhřimov. Zde se bohužel moc nedařilo. První pokus nebyl hodnocen z důvodu nestihnutí zapojení hadice B do rozdělovače a poté nesestříknutí terče. Druhý pokus byl již lepší až na malé zaváhání strojníka. Tímto pokusem se družstvo mladých hasičů z Pacova umístilo na krásném 10. místě.

     Foto zde.

 

 

Pacov - okresní soutěž dorostu

     Dne 29. května pokračovalo víkendové soutěžení na atletickém stadioně v Pacově, kde se konala okresní soutěž dorostu. Za Pacov nás v okresním kole reprezentovali Jiří Lhotka, Lukáš Vlach a Jan Kohout. Všichni tří odeběhli podzimní část v Kejžlici, ale ze zdravotních důvodů Jan Kohout nemohl v neděli 29. května soutěžit v jarní části.

     Družstvo z Pacova zde nakonec mělo sice jen dva závodníky, ale ti se poprali s ostatními z celého okresu. V kategorii jednotlivců se soutěžilovv disciplínách 100m překážek, Dvojboj a Test z požární ochrany. Jiří Lhotka o pouhý bod ztratil možnost stanout na stupních vítězů, ale i 4 místo je krásné a tak nás bude reprezentovat na krajské soutěži. Lukáš Vlach také bojoval do posledních sil a výsledkem je 6. místo v kategorii jednotlivců a je napsán jako náhradník do krajského kola, když by nějaký závodník vypadl.

 

 

Pacov - pohárová soutěž

     Dne 28. května se po okrskové soutěži na pořadí dostalo na pohárovou soutěž, která se také konala v zámeckém parku v Pacově. Na soutěž se přihlásilo celkem 21 družstev, která se chtěla utkat o pohár starosty města Pacova.

     Celou soutěž započali ženy. V této kategorii startovaly celkem 4 družstva a družstvo žen z Pacova obsadilo krásné 3. místo. Po odeběhnutí celé kategorie se na základně začalo připravovat družstvo  Pacova, které bohužel neodhadlo již promočenou trať a po několika chybách útok nedokončilo. Družstvo B bohužel také nebylo hodnoceno, kvůli přešlápnutí nástřikové čáry.

     Pohár starosty města Pacova si převzalo družstvo z Červené Řečice.

     Foto ke shlédnutí zde

 

 

Pacov - okrsková soutěž

     V sobotu 28. května 2011 se v Pacově v prostorách zámeckého parku odehrála okrsková soutěž. Družstvům z Pacova se celkem dařilo. Výsledkem jsou 3 druhá místa v kategoriích muži, ženy a děti.

     Celou soutěž započaly útoky dětských družstev, poté po přestavení dráhy soutěžily ženy a celou okrskovou soutěž zakončila kategorie mužů.

     Foto zde

 

 

Obrataň - pohárová soutěž

 

     V sobotu 14. května se konala dětská hasičská soutěž v Obratani a družstvo mladých hasičů z Pacova vyrazilo změřit síly s dalšími družstvy. V Obratani se běhal požární útok a útok CTIF, kterého se bohužel naše družstvo nezúčastnilo z důvodu, že chyběli dva členové do 9ti členého družstva.

     V požárním útoku změřili síly děti v kategoriích starší, ve které startovalo družstvo z Pacova, a mladších. Nejdříve začaly požární útoky družstva mladších hasičů ( do 11 let) a po odeběhnutí dvou pokusů se na základnách připravovala družstva starších. Pacovské družstvo bylo jedno z 15ti družstev, které se chtěli předvést před publikem a tak se i stalo. První pokus se moc nepovedl ( čas 23, 51), ale za to druhý pokus se vyvedl časem 19,63 se družstvo pacovských hasičů umístilo na krásném 5. místě v požárních útocích. A kdo si počkal na poslední útok, tak zárověň shlédl vítěze celého dne Horní Cerekev. Starší žáci totiž předvedli nádherný výkon s časem 15,93.

 Pár fotografií je vidění zde

 

 

Černovice

    Dne 1. května 2011 se poprvé letos na startovní čáře ocitl náš hasičský A tým. Stalo se tomu tak v nedalekých Černovicích na okrskové soutěži, kde soutěžní družstvo z Pacova soutěžilo jako host ( nebylo hodnoceno do celkového hodnocení soutěže).

     Po poradě velitelů družstev se rozlosovalo pořadí a družstvo borců z Pacova se již chystalo na štafetu 4 x 100m ( trať byla zkrácena o pár metrů), na které startovali hned jako druzí v pořadí. První pokus se moc nepovedl, jelikož při běhu ve 3tí dráze se hadice zasekla za seběhový můstek z kladiny a tak čas byl až 71s. To druhý pokus vypadal lépe, sice povrch tratě nebyl žádný zázrak, ale to nevadilo a čas druhého pokusu činil 64,5s. To byl z celkových výsledků druhý nejlepší čas ve štafetě. Na první družstvo hasičů z Křeče tým z Pacova strádal půl sekundy.

     Na druhou disciplínu, která byla jak jinak než požární útok, šlo pacovské družstvo jako předposlední. Nervozita byla vidět na každém z členů týmu, ale příprava utekla jako voda a již se družstvo ocitlo v rukou startéra. Po startu družstvo vyběhlo směrem k základně. Koš se bohužel nepovedl na poprvé nasadit a tak až na druhý pokus bylo vše v pořádku a sací vedení se po zapojení ventilového lanka ponořilo do potoka odkaď se sálo.

     Část družstva, které tvořilo hadicové vedení směrem k terčům, pracovala téměř bez problémů. Jen na pravém proudu po přiběhnutí k základně spadli hadice a ty už byly problémově zvedány ze země. Hadice měli tendenci se rozpadat, ale neměli šanci. Během dalších pár sekund už jimi proudila voda směrem k proudnicím. Po sražení terčů se čas zastavil na 32s. To byl nejlepší čas požárního útoku z celého hasičského odpoledne.

    Po ukončení soutěžení se sečetli časy ze štafet a útoků a z těchto časů se vytvořili výsledky, které během několika chvil poslouchala nastoupená soutěžní družstva. Jelikož, jak již bylo zmíněno, pacovské družstvo zde cvičilo jen jako host, nebyly výsledky brány v potaz při konečném sčítání časů. A i když mělo pacovské družstvo nejlepší výsledek nestalo se výtězem, ale jen účastníkem toho krásného hasičského odpoledne.

     Zde jsou konkrétní výsledky ze soutěže:

        1. Křeč II.

        2. Křeč III.

        3. Černovice

        4. Dobešov

        5. Křeč I.

        6. Černovice dorost

        7. Lidmaň I.

        8. Lidmaň II.

        9. Benešov u Černovic

        10. Vlkosovice

        11. Svatava

 

     Velké dík patří sboru dobrovolných hasičů z Černovic, které umožnilo družstvu z Pacova, si zacvičit na jejich velmi vydařené soutěži.

     Foto ze soutěže naleznete na tomto odkazu

    Video z požárního útoku, který se úplně nevyvedl, dle našich představ naleznete zde.