Soutěže 2013

Celkové 4. místo v Jihočeské Hasičské Lize

     Družstvo SDH Pacov se letos zúčastnilo závodů Pelhřimovské Hasičské Ligy a nejen to letos se zapojilo více do závodů Jihočeské hasičské Ligy, kde celkově skončilo na 4. místě.

závody ročníku 2013

Datum Místo
25.5.2013 Valtínov
22.6.2013 Mosty
29.6.2013 Člunek
5.7.2013 Horní Meziříčko (noční)
13.7.2013 Kunžak
3.8.2013 Horní Meziříčko
10.8.2013 Mosty (noční)
17.8.2013 Zahrádky
31.8.2013

Horní Němčice (noční)

zde jsou výsledky
Umístění Družstvo Celkem
1. Horní Meziříčko "Q" 62
2. Zahrádky 44
3. Horní Němčice 38
4. Pacov 24
5. Valtínov 22
6. Markvarec 14
7. Panské Dubenky 10
  Kunžak 10
9. Horní Pole 6
  Kasalova Pila 6
  Sumrakov 6
  Jindřichův Hradec 6
  Mrákotín 6
  Pacov "B" 6
15. Dolní Žďár 4
  Kaliště 4
17. Salačova Lhota 2
 

Kletečná

     Poslední kolo PHL se tradičně konalo v Kletečné letos to připadlo na 21. září. Na této soutěži se dařilo jen holkám, které získaly 2. místo. Na soutěž za muže dorazilo i družstvo B. To zaběhlo nádherný požární útok v čase 22:89. Bohužel družstvo A zaběhlo velmi podobný čas a to 22:81. To v celkových součtech zařadilo družstvo Pacov A na 6. místo v letošním ročníku PHL.

Výsledky letošní sezony PHL

    1. Kletečná B 136

    2. Přáslavice A 133

    3. Bácovice 132

    4. Červená Řečice 110

    5. Jiřice B 104

    6. Pacov 96

    7. Samšín 95

    8. Přáslavice B 94

    9. Kletečná A 90

    10. Salačova Lhota 82

    11. Jiřice A 77

    12. Hněvkovice 46

foto od terky zde

Hněvkovice

    Dne 14. září se uskutečnila další soutěž zařazená do Pelhřimovské Hasičské Ligy. Na tuto soutěž jelo za Pacov jen družstvo mužů. Bohužel během pokusu soutěžící schodily hadice na pravý proud a proudař je musel k terčům dotáhnout. Bohužel po dokončení soutěžního pokusu soutěžící viděli červený praporek.

 

Jiřice

     V sobotu 7. září se konalo další kolo Pelhřimovské hasičské Ligy. Tentokráte se hasiči sjeli na fotbalové hřiště do Jiřic. Letos už zde naše družstvo A vyhrálo a tak jsme byli zvědaví, jak se nám opět povede. Hned druhý útok domácí družstvo B nasadilo laťku hodně vysoko a to s časem s osmnáctkou na začátku. :D

     Naše družstvo A se nenechalo vylekat a tak předvedlo špičkový útok s časem 19:26. Ten nakonec stačil na krásné druhé místo. Družstvo B tentokráte soutěžilo i s jednou slečnou a to na pravém proudu. Útok se moc nevyvedl, jelikož stojník tlačil dopředu na proudy vodu moc rychle a proudařka byla moc vzdálená od terčů. Nakonec, ale se časomíra zastavila na čase 33 vteřin. Družstvo žen z Pacova si po nádherném útoku odvezla domu první místo.

foto od Terky zde

 

Horní Němčice

     Na konci práznin jsme se zúčastnili noční hasičské soutěžě v Horních Němčicích. Družstvo žen zde zkončilo 4. Družstvo mužů A také 4 a premiérově družstvo B stanulo na krésném 6. místě.

 

Přáslavice

     V sobotu 17. srpna jsme vyrazili na další soutěž do Přáslavic. I tato soutěž je zařazena do bodování PHL. Družstvo A běželo hned ze začátku soutěže. Velmi rychlé sání mělo za následek že výstřiky na proudech atakovali 18sekundovou hranici a levý terč byl sražen na čase 18:55. Bohužel protivítr, který je v přáslavicích znám způsobil, že pravý terč byl sražen až v čase 21:15. To stačilo až na 7. místo v kategorii PHL. Družstvu žen se na soutěži také moc nedařilo opět vítr si pohrál s proudy a i naše holky prostříkaly nějakou tu vteřinku. Domů si odvezly nádherný pohár za 2. místo s časem 26:62.

video A teamu zde

video žen zde

foto od Terky zde

 

Salačova Lhota

     Dne 9. srpna 2013 se konal již 8. ročník noční soutěže v Salačově Lhotě. Jak již je zvykem i tento ročník byl zařazen do bodování Pelhřimovské Hasičské Ligy. Celé klání začalo soutěží dětí o půl šesté večer. Za Pacov soutěžili mladší a starší žáci. Především pro mladší žáky to byla velká zkušenost. V tomto družstvu je věkový průměr 7 let a tak i dokončení útoku bylo výhrou.

     Večer po deváté hodině odstartovala hlavní část večera a to soutěž dospělých. Za Pacov soutěžila dvě družstva mužů a jedno žen. A team v kategorii PHL zkončil o pár setinek na druhém místě. Družstvo žen svou kategorii vyhrálo.

foto bude již brzy

video muži Pacov B

video muži Pacov A

video ženy Pacov

video starší žáci Pacov

video mladší žáci Pacov

 

Pelhřimov

     Včera se konala noční hasičská soutěž v Pelhřimově na náměstí. O superpohár se přijeli utkat také 3 družstva z Pacova. Dvě družstva mužů a ženy. Bohužel se moc nedařilo a to znamenalo že družstvo Pacov B zkončil na 10. místě. A team na 7. místě a družstvo žen zkončilo druhé. Super pohár si nakonec spolu s prvním místem ze základního kola odvezlo družstvo mužů z Bácovic.

Pacov

     Máme za sebou další kolo PHL tentokráte u nás doma v Pacově na atletickém stadionu u sv. Anny. Zúčastnilo se více jak tři desítky soutěžních družstev a tak všem děkujem.

     Výsledky soutěže naleznete na stránkách PHL

foto zde

 

Lesná

     Večer 13.7. jsme se tradičně zúčastnili noční soutěže v Lesné. Na soutěž přijelo bojovat necelých 40 družstev. Pacov zde přivezl 3 družstva a tak jsme zde měli i velkou fanouškovskou základnu. Nejdříve za Pacov běželi holky. Ty předvedli pěkný útok a tak celkově zkončili na 2. místě. Družstvo Pacov A předvedlo velmi rychlí útok S výsledným časem 18:95 na levém proudu ( 18:74 na pravém proudu). Bohužel při vylévání vody ze savic po odeběhnutí se vytočil koš a to znamenalo bohužel diskvalifikaci. Družstvo B zaběhlo nádherný čas a tak zkončilo na 3. místě.

 

Putimov

     Při krásném červencovém počasí jsme v sobotu 13. 7. vyjeli na soutěž do Putimova. Zde se běhaly dva pokusy. První se běžel klasicky a při druhém pokusu si posty soutěžící losovali. První pokus se podařil a s časem 19:54 jsme vyhráli naší kategorii. Po vyhlášení výsledků následovala další soutěž a to jak již jsem avizoval v losovatelných útocích. Trochu chaotický soutěžní pokus se podařil a opět se nám podařilo vyhrát.

 

Horní Meziříčko

     Po ukončení okrskové soutěže v Bedřichově následoval přesun na noční soutěž do Horního Meziříčka. Zde bojovalo jedno družstvo mužů a ženy. Muži zde vyhráli oba pokusy a tak se do Pacova vezl další krásný pohár. Ženy měli trochu smůlu a nedařilo se ale i tak si celou soutěž náramně užily.

 

 

Bedřichov

     Netradičně v pátek 5. července se konala okrsková soutěž v Bedřichově. Na tuto soutěž jsme speciálně postavili 6 družstev. Celou soutěž zahájili požární útoky dětí. Zde se bohužel našim dětem nedařilo. Když běželo první družstvo našich žáků tak jim bouchla hadice a při druhém družstvu byl drobný problém na rozdělovači. Během útoků dětí se běhali štafety a tu vyhrálo družstvo Pacov A. Po odeběhnutí dětí se na útoky postavili muži nad 50 let. Do kategorie mužů nad 50 let jsme nasadili naše nejvíce zkušené hasiče a tak se skvělým časem dosáhli druhého místa. Poté již běhali zbylá družstva. Zde pak ke konci soutěže přišlo i na Pacov. Nejdříve běželi naše ženy. Poté družstvo A a B. Družstvo A vyhrálo a družstvo B bylo druhé. V celkovém hodnocení A team soutěž vyhrálo a tak putovní pohár okrsku zústal doma v Pacově. Druhé družstvo mužů zkončilo na krásném druhém místě.

 

 

Bácovice

      O víkendové sobotě se celkem 4 družstva SDH Pacov vydala na soutěž do Bácovic. Dvě družstva mužů, jedno žen a děti. A team cvičil v kategorii PHL. Zde se bohužel nevydařilo zapojení na rozdělovači a příliš rychlá voda skoncovala s našimi nadějemi na dobré umístění. Celkem z toho byla 7 příčka. Zato ostatním družstvům se dařilo. B team si letošní premiérou zasloužil 3. místo. A to nejlepší jak družstvo žen tak i děti si odvezli poháry za první místa.

 

foto od Terky zde

 

Jiřice

     Taktéž v sobotu, ale večer nás čekala noční soutěž v Jiřicích. I když jsme měli obavy z podmáčené tratě tak nás úspěch překvapil. Dosáhli jsme konečně po dlouhé době prvního místa.

video zde

Buřenice

    V sobotu 15. června nás čekal perný den. V Pacově se konal Den Mikroregionu, poté soutěž v Buřenicích a noční soutěž v Jiřicích. V Buřenicích se nám moc nezadařilo. A team zde běžel na zajímavý čas, ale před výstřikem se rozpojila proudnice na pravém proudu vlivem vrutů na hadici. Celkově to stačilo na 8. místo. B team měl v Buřenicích letošní premiéru. Útok se povedl až na drobný prostřik na levém proudu a to znamenalo 5. místo.

Červená Řečice

     Dne 1. června jsme se zúčastnili dalšího kola PHL v Červené Řečici. Bohužel jsem si nepřivezli ani bod.

 

 

Samšín

     Odstartoval další ročník Pelhřimovské Hasičské Ligy, letos poprvé ligu pořádalo SDH Samšín. Družstva Pacova se samozřejmě účastnila. Novinkou letošního ročníku je krom úpravy pravidel také bohužel to, že z důvodu nízké účasti v kategorii žen, byla tato kategorie v PHL zrušena.

     SDH Pacov reprezentovalo družstvo mužů A a družstvo žen. Holkám se po drobných problémech útok vydařil a obsadily krásné 2. místo. To družstvo mužů také nebylo pozadu a díky častým tréninkům muži obsadily 3. místo v kategorii PHL. Doufáme, že se budou takovéto výsledky i nadále opakovat.

Foto  od Terky zde

Videa jsou již na netu zde jsou odkazy.

Muži

Ženy

 

Pacov

     O tomto víkendu se v Pacově konala okresní soutěž dětí " Hra Plamen" a dorostu na atletickém stadioně u sv. Anny v Pacově. I když nám počasí moc nepřálom tak se závodníci sešli za účelem změřit své výkony. Za Pacov v kategorii dorostenců soutěžil Patrik Hospodářský, který obsadil ve své premiéře krásné 6. místo.

Cetoraz

     Příprava na novou sezonu PHL vrcholí a tak jsme v sobotu 4. května přijeli do nedaleké Cetoraze, kde se konala místní okrsková soutěž. Opět jsme zde cvičili mimo soutěž. Jelikož se zde běhá požární sport předvedli jsme na konci soutěže dvě ukázky stylu " hrbáč". Samozřejmě si družstvo mužů na podmáčené trati zkusilo i dva pokusy štafety 4x100m. Toto byla v plánu poslední soutěž v rámci přípravy na sezonu 2013 a všichni doufáme, že se celá letošní sezona vyvede.

foto od Terky zde

 

 

Černovice

     Jako každý rok tak i letos 1. května jsme se zúčastnili jako hosté hasičské soutěže v Černovicích. Zde jsme si zkusili zaběhnout štafetu 4x100m a poté požární útok, provedený z přírodního zdroje ( potoka) s naší zásahovou mašinou. Odpoledne se vydařilo a my si to náležitě užili. Tímto také děkujem představitelům SDH Černovice za pozvání a těšíme se na příští rok.

foto od Terky zde

 

Zdešov

     V sobotu 30. března 2013 družstvo Pacov A vyrazilo na svou letošní první soutěž. Soutěž  se konala ve Zdešově a byl to první ročník velikonoční soutěžě v požárním sportu. Poměřit své síly nakonec přijelo celkem 44 družstev.

     Pro nás to byla také velká premiéra, jelikož tento typ požárního útoku jsme nikdy neběhali. Soutěž jsme spíše pojali jako tréninkové soustředění. Na základnu jsme nastoupili jako poslední ze všech družstev. Na nás samozřejmě byla vidět nervozita, ale také únava z uplynulého věčera, kdy jsme pořádali diskotéku. Požární útok se nám bohužel nevyvedl a tak jsme soutěž opustily na 34 místě.