Soutěže 2014

Kletečná

     Poslední kolo pelhřimovské hasičské ligy se konalo v Kletečné 20. září. Na této soutěži se nám velmi dařilo obě družstva získaly krásné druhé místa.

Hněvkovice aneb tradice se musí dodžovat...

    

     Přibližně tyto myšlenky se jistě honily hlavou nejednomu z dvaceti tří soutěžních týmů, které se v sobotu 13. září zúčastnily čtrnáctého ročníku soutěže "O pohár hasičů z Hněvkovic". Ano, mluvíme o tradičním dešti a nevysokých teplotách, které každoročně toto soutěžní klání provází. Sbor dobrovolných hasičů z Hněvkovic se ovšem nepřízní počasí nenechal zaskočit a účastníkům soutěže zajistil velmi dobře připravený areál místního fotbalového hřiště.

     Soutěžní klání otevřel tým domácích dívek, které svůj útok zakončily s časem 25:96 sekund. Tento čas se nakonec povedl překonat ženskému družstvu z Pacova, které s časem 25:60 sekund právem obsadilo první místo. Třetí místo v ženské kategorii pak patřilo družstvu Babic, které sestřelilo terče v čase 26:40 sekund.

     Na vítěze mužské kategorie družstev zapojených v Pelhřimovské hasičské lize jsme si museli počkat až opravdu do konce. Tuto kategorii vyhrál se skvělým časem 18:88 sekund tým Kletečná B, který startoval jako poslední. Druhé místo pak překvapivě pařilo nováčkovi PHL - družstvu z Markvarce a jejich času 19:67 sekund. Stupně vítězů si rovněž vychutnal tým Přáslavice A, který obsadil s časem 19:70 sekund krásné třetí místo.

     V kategorii mužských družstev nezapojených v Pelhřimovské hasičské lize se opět radovali domácí. Tým Hněvkovice B obsadil s časem 23:01 sekund krásné druhé místo. Prvenství jim s časem 22:04 sekund "vyfouklo" družstvo Jiřice B. Vítěznou trojici pak uzavřelo družstvo Babice s časem 25:12 sekund.

     Paralelně s hlavní soutěží probíhala na vedlejší dráze soutěž strojů PS8, která zaujala nejen diváky, ale i samotné soutěžní týmy. Soutěž "osmiček" atmosféru celé soutěže příjemně odlehčovala.  První místo získalo s krásným časem 35:59 sekund družstvo Babic. Druhé místo pak patřilo družstvu žen z Buřenic a jejich výkonu s časem 44:19. Z třetího místa se pak radoval tým domácího dorostu, který útok zakončil v čase 54:85 sekund.

     V podvečerních hodinách soutěž vygradovala divácky velmi oblíbeným play-off. Osm týmů s nejlepšími časy změřilo své síly. V základní skupině startovaly týmy: Kletečná B, Buřenice, Přáslavice B, Salačova Lhota, Přáslavice A, Jiřice A, Markvarec a Pacov. Všechna družstva překonávala sama sebe, avšak zvítězit mohlo pouze jedno. Ve finálovém souboji zvítězilo družstvo Markvarec, které tak potvrdilo svou skvělou formu.

     Díky četným sponzorům mohl Sbor dobrovolných hasičů z Hněvkovic odměnit všechny výše jmenované hodnotnými cenami. Dovolte nám tedy, abychom jim za jejich přízeň ještě jednou poděkovali.

     Poděkování patří rovněž všem zúčastněným týmům za jejich disciplinovanost a férové jednání. V neposlední řadě pak děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci soutěže a občerstvení.

 

 

 

Jiřice

 

     Při osmém kole Pelhřimovské hasičské ligy jsme se všichni sešli v Jiřicích na již 20. ročníku Setkání hasičů.  Při příznivém počasí se sešlo celkem 27 soutěžních družstev v hlavní soutěži /muži PHL, ženy, muži mimo PHL/, 9 týmů v doplňkové soutěži /co nejvíce se přiblížit času 33,33 s/ a shlédli jsme i ukázku 2 družstev jiřických mladých hasičů.

     Po přivítání všech účastníků a rozlosování soutěžního pořadí byla ve 14:00 soutěž zahájena úvodním výstřelem. Během celého odpoledne celkem 5 družstev mužů zaběhlo čas pod 20 sekund.  Kromě družstev na pomyslných stupních vítězů ještě týmy Hněvkovice A /19,74/ a Jiřice A /19,99/. A jak to tedy celé dopadlo?

     Nejrychlejší čas předvedl tým mužů ze Salačovy Lhoty, který si za čas 18,64 s právem odvezl pohár za první místo v kategorii muži PHL. Druhé místo si vyběhl tým Kletečná B /18,89 s/ a třetí místo patřilo družstvu Červená Řečice /19,55 s/.

     V další kategorii zaběhly ženy z Hněvkovic podruhé čas pod 25 sekund /24,90/ a soutěž zaslouženě vyhrály. Následovány byly, stejně jako v minulém kole v Přáslavicích, družstvem Pacova /26,31/ a třetí místo vybojovaly ženy z Buřenic /26,53/.

     V kategorii mužů mimo PHL zůstal pohár za první místo domácí družstvu Jiřice B /21,14/, pro druhé místo si z velké dálky přijeli muži z Horních Němčic /22,12/ a pohár za třetí místo si posledním pokusem v soutěži zajistil tým Eš B /23,07/.

     V doplňkové soutěži se představila i "stará garda" z Jiřic, kdy nastoupil i nejstarší účastník, dlouholetý komentátor našich klání na jiřickém fotbalovém hřišti, pan Josef Vránek. Bohužel ale toto družstvo se času 33,33 sekund nepřiblížilo. Na začátku soutěže nasadilo vysoko laťku družstvo mužů z Buřenic, když dosáhlo času 33,86. Zanedlouho ale nastoupilo družstvo Kletečné a s časem 33,19 se zdálo, že o vítězi sudu piva je rozhodnuto. Posledním útokem všechny vyvedli z omylu muži z Hněvkovic, kterým se podařilo čas trefit téměř dokonale - 33,23 a zaslouženě si cenu odvezli oni.

     Než byly spočítány všechny výsledky a vypsány diplomy pro stupně vítězů každé kategorie, ukázala všem své útoky také družstva mladých hasičů Jiřice.

     Děkujeme všem zúčastněným družstvům za bezproblémový průběh soutěže, rozhodčím za profesionální posuzování výkonů a všem pořadatelům za organizaci soutěže.

     Příští týden se těšíme na rychlou trať v Hněvkovicích, kde se nám obě tabulky PHL určitě zase pěkně promíchají.

Děkujeme všem za účast SDH Jiřice

 

Přáslavice

Pohárová soutěž Přáslavice 16. 8. 2014

     Dne 16. 8. 2014 se konala hasičská soutěž v Přáslavicích. Byl to již IX. ročník, který se uskutečnil ve sportovním areálu u kravína. Soutěž byla již po několikáté zařazena do PHL a družstva byla rozdělena do těchto kategorií: Muži PHL, Muži mimo PHL, Ženy a Děti.

     Po úvodním slově starosty SDH a sestavení pořadí útoků soutěž zahájilo domácí A družstvo z Přáslavic. Po dvou odběhlých útocích byl hlavní rozhodčí nucen kvůli silnému dešti soutěž na chvíli přerušit. Počasí se ovšem po chvíli umoudřilo a soutěž mohla bez potíží pokračovat.

     I přes ne příliš příznivé počasí do pořádajících Přáslavic zavítalo 31 týmů ve čtyřech výše zmíněných kategoriích.

     Přáslavická trať je známá svou rychlostí, ale pro někoho také zrádným asfaltem, který se nachází na první polovině. Tentokrát jediný, kdo toho dokázal perfektně využít a stlačit svůj čas po 19 vteřin bylo družstvo z Bácovic a obsadilo první místo s časem 18:48 s. Pohár za druhé místo si odvezla Kletečná B s výsledným časem 19:16 s a na třetím místě se překvapivě umístilo domácí družstvo Přáslavice B 19:73 s.

     Kategorii muži mimo PHL si podmanil tým Jiřice B s časem 22:21 s. Těsně za ním skončil Putimov, který dokončil svůj požární útok za 23:94 s a na třetím místě Samšín 24:63 s.

     Ženských týmů se zúčastnilo 8 a nejlepšího času dosáhli Hněvkovice 24:51 s, které zaslouženě vybojovali pohár za první místo. Na druhém místě Pacov 26:02 s a bylo by zvláštní, kdyby si holky z Bácovic neodvezli žádný pohár, takže tentokrát to byl za třetí místo a čas 26:54 s.

     Soutěž ukončil útok dětí z Buřenic, který měl hodnotu 20:94 s. Děti z Buřenic bohužel neměli žádného konkurenta, a tak už před útokem bylo jasné, že si odvezou první místo.

     SDH Přálavice děkujeme všem zúčastněným týmům a organizátorům za bezproblémový průběh 7. kola PHL.

     Ještě jsou před námi 3 kola. Nyní má liga 14 dní pauzu a poté 6. 9. 2014 bude následovat soutěž v Jiřicích.

SDH Přáslavice

 

Salačova Lhota

Druhé srpnové páteční odpoledne v Salačově Lhotě patřilo příznivcům hasičského soutěžení, a to jak dětským, tak i těm, kteří se účastnili 6. kola Pelhřimovské hasičské ligy.

Soutěžní odpoledne tradičně začíná dětskou soutěží a ani letos tomu nebylo jinak. Závodilo se ve dvou kategoriích, konkrétně mladších a starších žáků. Avšak jako první se na startovní čáru připravilo družstvo nezařazené ani do jedné z výše zmíněných kategorií!!! Předškolní MINI (možná, že i ta písmena jsou větší než oni J) soutěžící z Vokova nemohli být vzhledem k věku do soutěže zařazeni, ale i tak všem přihlížejícím předvedli, že dokáží s hasičským nářadím úspěšně bojovat.

Po této ukázce začala předvádět své útoky jednotlivá družstva v kategorii mladších žáků. Z celkového počtu 10 soutěžních družstev zvítězil tým dětí z Věžné (18,26s) před druhými Hněvkovicemi (23,45s) a třetím Vokovem (23,51s).

Kategorie starších žáků, do které bylo registrováno devět družstev, přinesla zajímavou podívanou. V porovnání s předchozí kategorií byly útoky starších žáků přeci jenom o něco málo rychlejší. Jako třetí se umístilo družstvo starších žáků z Velké Chyšky (18,43s), druhý nejlepší čas soutěžního odpoledne předvedl tým z Věžné (18,08s) a první místo po krásném výkonu patřilo domácímu družstvu Salačovy Lhoty, a to s časem 16,85s.

Potom, co skončil posledního útoku dětské soutěže proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků, při kterém byla, jak už bývá zvykem, oceněna všechna soutěžní družstva a závodníci z pomyslných stupňů vítězů převzali mimo věcných cen i poháry a medaile.

 

Po vyhodnocení dětské soutěže následovala krátká organizační pauza a vzápětí již byla zahájena samotná noční soutěž nástupem 42 soutěžních družstev ve třech kategoriích (ženy, muži PHL, muži mimo PHL). Během nástupu provedl hlavní rozhodčí krátké seznámení s ligovými pravidly, proběhlo rozlosování startovního pořadí a krátce po 21. hodině již bylo připraveno A družstvo mužů Salačovy Lhoty zařazené do PHL k provedení soutěžního pokusu. Vzhledem ke zkrácené době přípravy oproti ostatním ligovým soutěžím (3 minuty) a vzornému řazení jednotlivých družstev před samotným nástupem na přípravu základny soutěž probíhala ve svižném tempu, družstva se střídala jako na běžícím pásu a tak již po jedné hodině ranní odcvičilo svůj útok poslední soutěžní družstvo.

A jak tedy 6. kolo PHL dopadlo? V kategorii žen zvítězily favoritky z Bácovic, u kterých se časomíra při jejich útoku zastavila na 26,32 vteřinách, druhé místo si zajistilo družstvo žen z Hněvkovic s časem 28,01s a na místě třetím skončily Babice A (29,11s).

Další hodnocenou kategorií byly mužské týmy nezařazené do PHL. Tuto kategorii vyhrálo družstvo z jindřichohradecka, konkrétně pořadatelé předchozího ligového kola Horní Němčice. Jejich útok byl ukončen v čase 22,84s. Zbývající pomyslné stupně vítězů obsadila družstva z humpolecka – Jiřice B (23,17s) a Hněvkovice B (23,38s).

A na konec ona pomyslná třešnička na dortu v podobě ligových družstev. Jak jsme mohli vidět i na noční soutěži se časy tlačí níže a níže, a tak musela družstva pomýšlející na nejlepší umístění předvést rychlé soutěžní pokusy. Nejlepší trojici uzavírá družstvo červenořečických hasičů s časem 20,73s a ziskem 15b do tabulky bodování PHL,  místo druhé obsadil průběžně vedoucí tým PHL Přáslavice A (20,08s – 17b), který tak napravil předchozí smolný závod. A konečně místo první, nejrychlejší čas večera a obhajobu loňského celkového vítězství předvedli závodníci z Markvarce, kterým jak se zdá se na lhotecké trati daří, o čem svědčí jediný dosažený čas večera pod 20 vteřin, a to konkrétně 19,57s a tedy 20 bodů do ligové tabulky.

Přibližně v půl druhé ráno proběhlo vyhlášení výsledků soutěže, během kterého byly předány věcné ceny pro tipující diváky, byli vyhlášeni nejlepší jednotliví závodníci na postech proudařů a košařů (nejrychlejší proudařka – PP Bácovice, nejrychlejší košařka – Putimov, nejlepší proudař – LP Markvarec, nejrychlejší koš mužů – Bácovice) a poté již následovalo vyhlášení jednotlivých soutěžních kategorií. Každé družstvo obdrželo diplom a věcné ceny. Družstva nejlepších si navíc odvezla hodnotné ceny v podobě LED TV, lednice, hifi systému, fotoaparátů apod.

Vzhledem k tomu, že letošní ročník byl ročníkem IX., tak v samotném závěru slavnostního hodnocení byla odměněna věcnou cenou i družstva, která se umístila na devátém místě jednotlivých kategorií.

Malým bonusem od pořadatelů bylo umístění videí soutěžních pokusů na serveru youtube, a tak již v sobotu dopoledne bylo možné zhlédnout, jak si jednotlivá družstva vedla.

Na závěr bychom rádi poděkovali soutěžním družstvům za účast na soutěži, sboru rozhodčích za posuzování soutěžních pokusů, všem organizátorům za pomoc při zabezpečení bohatého občerstvení a při pořádání soutěže. Samozřejmě nesmíme zapomenout na sponzory, kteří přispěli k zajištění cen a zdárnému průběhu soutěže.

Sponzory IX. ročníku noční hasičské soutěže “O pohár starosty obce“  byli:

Obec Salačova Lhota, FAST ČR, FeMi centrum Pacov, Agrico Bohemia, DDL Lukavec, Mikoz Pacov, Střikolisy Lehovká, Lehovský Salačova Lhota, Pacinstal Pacov, Kerbero Pelhřimov, VOD Jetřichovec, Kredis Pacov, Unicode M+D Pelhřimov, Neza Pelhřimov.

 

Tak tedy za rok, opět na shledanou … SDH Salačova Lhota

Horní Němčice

     V sobotu 26. července jsme již v odpoledních hodinách vyjeli do vzdálených Horních Němčic, kde se konala další noční hasičská soutěž společně s dalším klem Pelhřimovské Hasičské Ligy.

    Ještě za světla se na startovní čáru postavila družstva bojující o body do PHL společně se 4mi družstvy v mimoligové sekci. Zde Pacov reprezentovala dvě družstva mužů. Družstvo A soutěžilo o body v PHL a s útokem, který byl zakončen časem 20:74, se umístilo na 4. místě. Družstvo B bylo hodnoceno mimo ligu a to obsadilo perfektní 3. místo.

     Po setmění se sjela další družstva, která byla připravena se poprat o další hodnotné ceny a získat pár cenných bodíků do JHHL ( místní liga).

Na noční soutěž Pacov přihlásil hned 3 družstva. Družstvo A dopadlo nejlépe to obsadilo opět 4. místo. Družstvo B bohužel nezvládlo svůj útok a tak z toho bylo až 16. místo. Družstvo C ( smíšené družstvo, soutěžící v kategorii mužů) předběhlo pár družstev a po právu mu náleželo 13. místo.

     Celý večer jsme brali jako utužování vztahů s našimi kamarády z jindřichohradecka a to se myslím vyvedlo jak se patří, jelikož jsme domů dorazili až v brzkých ranních hodinách.

ALS

Pacov

     Rok 2014 se přehoupl do své druhé poloviny a tak nadešla dlouho očekávaná akce u sboru dobrovolných hasičů v Pacově. V sobotu 19. července se konal již šestý ročník hasičské soutěže v požárním útoku " O pohár starosty města". Jak se stalo zvykem, soutěž se konala ve velmi dobře připraveném areálu atletického stadionu u sv. Anny v Pacově. Zde byly připraveny pro soutěžní družstva dvě dráhy pro požární útok.

     Letos na toto čtvrté kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy dorazilo celkem 34 družstev mužů, žen i dětí. I když do Česka dorazily extrémní tropy, všichni přijeli nabuzeni předvést své sportovní výkony na trati a dokázat, jak mají natrénováno.

     Perfektní čas diváci shlédli hned na začátku soutěžního klání. Po krásném útoku domácích dívek ( mimochodem svou kategorii vyhrály s časem 25:92) se na startu se postavilo družstvo SDH Přáslavice A a předvedlo výborné představení, které toto družstvo zakončilo časem 18:29. Tímto útokem celé odpoledne v Pacově ovládli a domů si odvezli 20 bodů za 1. místo do bodování Pelhřimovské Hasičské Ligy. Na druhém místě, po zdárném pokusu, se usadilo družstvo mužů z Bácovic s časem 19:41. Pohár a ceny za třetí místo v kategorii družstev PHL po právu náleželo družstvu Hněvkovice A za čas 20:54.

     Jelikož se stalo tak trochu zvykem, že na soutěžích se hodnotí odděleně družstva mužů, která nejsou hodnocena v lize, tak i v Pacově jsme tuto kategorii hodnotili. Na první příčku v kategorii družstev mužů mimo PHL se zařadilo družstvo SDH Hněvkovice B s časem 22:74, druhé místo obsadilo družstvo z Eše s časem 23:24 a třetí pohár patřil družstvu SDH Putimov za čas 23:46.

      Krátce jsem zde zmínil, že slečny z Pacova kategorii žen vyhrály, ale musím také dodat, jaká družstva jim šlapala na paty. Druhé místo obsadilo družstvo žen z Jiřic ( 26:66) a třetí místo za čas 27:44 si přebralo družstvo žen z Buřenic.

     Tyto výkony mohli diváci shlédnout v pravé dráze, kde probíhaly po celé odpoledne požární útoky dospělých. V levé dráze byla připravena trať pro družstva starších a mladších žáků. V kategorii mladších žáků soutěžila jen dvě družstva a to obě z Pacova. První místo obsadilo družstvo Pacov A a druhé Pacov B. V kategorii starších žáků se na prvním místě objevilo družstvo ze Salačovy Lhoty a na druhém místě jejich kamarádi z druhého lhoteckého družstva. Třetí místo obsadilo družstvo starších žáků z Buřenic.

     Závěrem bych chtěl jménem SDH Pacov poděkovat všem družstvům za účast na naší soutěži. Dále panu starostovy a městu Pacov za podporu našeho sboru. Dík patří i všem, kteří se podíleli na organizaci celé soutěže a občerstvení. Na závěr musím poděkovat všem sponzorům, bez kterých by jsme nemohli uspořádat tak hezkou hasičskou soutěž jako je ta v Pacově.

     Těším se na viděnou se všemi na dalších soutěžích v letošní sezoně Pelhřimovské Hasičské Ligy. Za sbor dobrovolných hasičů v Pacově Aleš Janda

 

Pořadí PHL:

1. Přáslavice A

2. Bácovice

3. Hněvkovice A

4. Kletečná A

5. Červená Řečice

6. Pacov

7. Buřenice A

8. Přáslavice B

9. Salačova Lhota

10. - 12. Kletečná B

10. - 12. Jiřice A

10. - 12. Markvarec

 

Pořadí mimo PHL:

1. Hněvkovice

2. Eš

3. Putimov

4. Zahrádky

5. Pacov B

6. Jetřichovec

7. Bedřichov

8. Černovice

9. - 11. Horní Němčice

9. - 11.Horní Meziříčko

9. - 11. Buřenice B

 

Pořadí ženy:

1. Pacov

2. Jiřice

3. Buřenice

4. Hněvkovice

5. Babice

 

fotky od Terky naleznete zde

 

Pacov A 6. místo s časem 21:34 ( 19:65 levý proud)

Pacov B 5. místo s časem 25:32 ( 24:94 pravý proud)

ženy Pacov 1. místo s časem 25:92 ( 25:27 levý proud)

mladší žáci Pacov A 1. místo

mladší žáci Pacov B 2. místo

Lesná

     Jak se stalo tradicí vyrazily jsme na noční soutěž do Lesné.

Pacov A 5. místo

Pacov B 4. místo

ženy Pacov 3. místo

Buřenice

     Další kolo PHL se konalo v sobotu 5. července v Buřenicích.

    

     Buřenice jsou v Pelhřimovské Hasičské Lize nováčkem a soutěžní kolo se tu běželo poprvé. Počasí bylo krásně letní, ke konci soutěže s malou dešťovou přeháňkou.

     Na soutěži soupeřilo 33 družstev mužů, žen a dětí v kategoriích – PHL muži, ženy, muži mimo PHL, PS 8 a dětské kategorie.

     První na startu byly domácí ženy, kterým se útok nezadařil, byly problémy na pravém proudu a pak ještě v kádi. Holky útok nedokončily. Muži Buřenice A (PHL) ukončili útok s časem 21,53 s a to jim stačilo na pátou příčku.

 

V kategorii muži PHL se na prvních třech místech umístnili:

1. Kletečná B – čas 18,59 s

2. Přáslavice A – čas 18,95 s

3. Kletečná A – čas 20,39 s

 

     V kategorii žen soupeřilo sedm týmů a zvítězily ženy z Bácovic s časem 25,76 s, druhé byly Babice A – čas 26, 99 s a třetí Babice B s časem 29, 89 s.

     V kategorii muži mimo PHL bylo osm týmů. Nejlepší čas – 21,99 s měli Jiřice B, druzí byli s časem 22,65 s Babice a třetí příčku obsadili Hněvkovice B  s časem 24,43 s.

     V kategorii PS 8 soupeřilo 5 týmů. První místo vybojovali chlapi z Dubovic  – čas 34,76 s, druhé byly ženy z Buřenic – čas 39,21 s, které velmi těší, že udělaly chlapy z Babic – čas 39,49 s.

     Domácí provedli ukázku požárního útoku s DS 16. A po nich se předvedla čtyři dětská družstva: domácí přípravka – Trpaslíci Buřenice, které zazlobila technika, ale útok dokončili (1:39,05). Svůj um ukázaly i starší děti z Buřenic (23,83 s) a mladší děti z Babic (23,35 s). Nejlepší útok v dětské kategorii předvedly starší děti ze Salačovy Lhoty (18,00s).

     Nejlepším proudařem na soutěži byl pravý proud týmu Kletečná B (Petr Tošer), který sestřikoval v čase 18,53 s.

     Na konci soutěže proběhlo vyhlášení výsledků, předání pohárů, diplomů a dalších cen. Doufáme, že se vám u nás líbilo a budete se k nám rádi vracet.

     Děkujeme všem za účast, nashledanou v příštím soutěžním kole anebo za týden na noční soutěži v Lesné.

SDH Buřenice

 

Pacov A 10. místo s časem 23:60

 

Horní Meziříčko

     v pátek 4.července jsme se zúčastnili noční hasičské soutěže v Horním Meziříčku. Zde jsme především přijeli utužovat kolektiv.

video je zde

Bácovice

     V sobotu 28.6. 2014 pokračovala sezóna PHL v Bácovicích.

     Poslední sobota v červnu vždy patří „Bácákům“. Jako každý rok se zde koná jedno z kol Pelhřimovské Hasičské Ligy. Počasí, až na malou dešťovou přeháňku vyšlo parádně, a tak sobotní zápolení proběhlo téměř bez chybičky. Na náš závod si dalo dostaveníčko 36 družstev žen, mužů a dětí, což znamenalo zatím rekordní letošní účast. Tíhu okamžiku prvního startu na sebe vzali Bácáci a časem 19,36 s. nasadili poměrně vysokou laťku a po chvíli je napodobily i Bácandy, které zaběhly svůj útok za 24,62 s. a obsadily celkové první místo.

     Po lehké přeháňce se trať snad ještě zrychlila a na první místo se posunulo družstvo Přáslavic „A“ s časem 18,60 s. a na druhé místo se dostala Kletečná „B“, která zaběhla svůj útok za 18,89 s. Naše holky na stupních vítězů doplnila družstva žen s Pacova s časem 25,55 s. a na třetí příčku se probojovala děvčata z Hněvkovic s časem 26,69 s.

     V kategorii mužů mimo ligu vyhrálo družstvo ze Samšína s časem 21,12 s., které se letos již nepřihlásilo do P-H-L a objedou jen pár soutěží. Na druhé místo se dostal tým z Putimova, kluci srazili terče v čase 22,05 s. a je na nich vidět, že na sobě pracují a výkonnostně jdou nahoru. Třetí příčku ukořistili muži z Hněvkovic „B“ s časem 23,59 s.

     Na kategorii PS8 se dostavilo pět družstev. A seřadily se v pořadí:1. Buřenice muži (33,76 s.) 2. Babice muži (34,86 s.) 3. Dubovice (35,20 s.)

     Jako poslední kategorie byla dětská. Tam vyhrálo družstvo dětí z Babic, na druhé místo se dostaly děti z Buřenic a na bednu je doplnily děti z Pacova. Jsme moc rádi, že vyrůstají i další malí hasiči.

     Na závěr bychom chtěli poděkovat všem za účast a už teď se těšíme na další ročník minimálně ve stejném počtu.

 

Pacov A se umístil na 11. místě s časem 33:50

Pacov B se umístil na 4. místě s časem 26:54

ženy Pacov se umístily na 2. místě s časem 25:50

mladší žáci Pacov A se umístily na 3. místě

mladší žáci Pacov B se umístily na 4. místě

Červená Řečice

     Dne 21.6. 2014 odstartovala Pelhřimovská hasičská Liga.

     Zdravíme všechny příznivce hasičského sportu „hrbáč“ opět po roce z Červené Řečice. Již tradičně zde proběhla soutěž „O pohár starostky města Červená Řečice“ a v jeho rámci i první kolo ročníku PHL, v letošním roce už šestého.
První letní den nám dopřál na červenořečickou soutěž výjimečně bezdešťové odpoledne a na startu závodu jsme mohli vidět 26 družstev, která soupeřila o 3 sady krásných pohárů, šampaňské a sudy piva. Po nástupu, přivítání účastníků paní starostkou Bečkovou a upřesnění pravidel PHL se na start v 14:00 postavil jako první náš tým mužů. Předvedl sice celkem dobrý výkon, ale s časem 20,20 s si na příčky nejvyšších nemohl dělat moc velký zálusk. Jak víme již z předešlých ročníků, poháry se získávají téměř vždy za časy pod 20 sekund. Z 26 družstev bylo 12 týmů ligových, 6 týmů žen a 8 týmů mimoligových.     

     K vidění byly velmi pěkné a rychlé útoky, ale i trocha smůly, kterou si tentokrát vybrala družstva z Putimova a Babic, která po problémech nebyla hodnocena. Potíže se nevyhnuly ani vítězi 4. ročníku PHL – družstvu mužů z Bácovic. Pohár nejvyšší a sud piva si z ligových mužů odvezl tým Přáslavice „A“, kterému i přes malé zaváhání klaplo vše perfektně a zaslouženě zvítězili s časem 18,94 s. Na druhém místě skončil nováček PHL – tým Markvarce – s časem 19,49 s a na třetím místě loňští vítězové PHL – Kletečná „B“ s časem 19,82 s. Ani další nováček soutěže, družstvo Buřenic, si nevedlo špatně a ukázalo, že i s nimi se musí počítat. Časem 20,19 s skončilo při svém premiérovém vystoupení na 4. místě.

     V ženách se zadařilo družstvu Babice „A“ a časem 25,75 s obsadilo 1. místo. Druhá skončila děvčata z Pacova s časem 28,53 s a na třetím trojnásobné vítězky PHL, ženy z Bácovic, časem 28,92 s. V mimoligové soutěži mužů zvítězili hosté z Jihočeského kraje, tým Horních Němčic s časem 21,98 s. Na druhém muži z Hněvkovic, čas 23, 77 s a na třetím místě družstvo z Eše, čas 26,38 s. Celá soutěž proběhla bez větších problémů a byla ukončena nástupem a předáním pohárů výše uvedeným vítězům.

     Závěrem děkujeme všem družstvům za účast na naší soutěži, paní starostce za předání pohárů a místostarostovi za hudební doprovod. Dík patří i všem, kteří se podíleli na organizaci celé soutěže a občerstvení. Do dalších závodů všem družstvům hodně štěstí a úspěchů a při 2. kole PHL 2014 se budeme těšit v Bácovicích 28. června na shledanou.

SDH Červená Řečice

 

Pacov A získal 11. místo s časem 27:87 ( 19:49 levý proud)

Pacov B získal 5. místo s časem 27:77 ( 26:40 pravý proud)

ženy Pacov získaly 2. místo s časem 28:53 ( 27:99 pravý proud)

Zhořec

     Na okrskovou soutěž jsme tentokráte vyrazili do nedalekého Zhořce. Na tuto soutěž se pilně připravovalo 5 našich družstev.

     Nejdříve své úmění předvedla dvě družstva mladších žáků. První družstvo předvedlo perfektní útok a svou kategoii vyhrálo a druhé družstvo nebylo o moc horší a domu si odvezlo pohár za 3. místo.

     Další družstvo, které předvedlo souhru při požárním útoku bylo družstvo žen. Těm se útok vydařil a sklidil velký obdiv.

     Poté byli nařadě dvě družstva mužů. Tyto dvě družstva soutěžila kategorii do 35 let. Tato kategorie nejdříve soutěžila v disciplíně běh na 100 překážek a poté se družstva vydala na požární útok. Bohužel družstvu A se nezadařil útok a tak skončilo na 3. místě celkově a družstvo B si sice vybojovalo 2. místo v útocích, ale celkově to stačilo až na  4. místo celkově v kategorii mužů do 35. let

 

Valtínov

     V sobotu 24.5. se naše družstvo mužů zúčastnilo soutěže ve Valtínově. Perfektní útok zajistil 3. místo.

Kaliště

     10. května jsme se poprvé v naší sportovní historii vydali na soutěž do celkem vzdálené obce Kaliště ( okres Jihlava). zde se běželo další kolo jindřichohradecké ligy v požárním útoku. Na tuto soutěž jsme vyrazili ve dvou mužstvecch mužů. Družstvu A se bohužel premiera nezadařila, ale i tak čas 24:10 stačil na 10. místo. To nováčkům ve druhém družstvu se zadařilo sestřiky byly téměř současně na čase 22:89 a to bylo tak akorát na 7. místo.

video Pacov A v Kališti zde

video Pacov B v kališti zde

 

 

Černovice

     Jak se již stalo tradicí den 1. května u nás patří hasičské soutěži v Černovicích. Letos na tuto soutěž vyrazila dvě družstva mužů. Družstva na této soutěži ladí formu na naší okrskovou soutěž. Ta se letos koná ve Zhořci. Útok našeho prvního A družstva s časem 33,20 nikdo nepřekonal a tak jsme byly spokojení s výsledkem, který jsme předvedli na místním požárním útoku. Zde se saje z potoka a to pro nás znamená nemalé komplikace :D. Jinak štafeta se našim  družstvům také vyvedla. Tímto děkuji SDH Černovice za pozvání n a jejich bezvadnou soutěž.