Soutěže 2017

Konec PHL v Hněvkovicích

    Dne 16.9. se konala poslední soutěž sezony 2017 Pelhřimovské hasičské ligy. Do Hněvkovic, kde se soutěž konala, jsme vyrazili už jen slavit a slavit. Útok se moc Áčku nepodařil, jelikož Jirkovi to u základny podjelo. ( viz foto a videjko). Čas útoku byl dlouhých 23:09.

Ale stejnak JE TO TAM!!!!! -> VYHRÁLI JSME PHL 2017

Soutěžní družstvo žen zaběhlo čas 28:42 a to stačilo na ceny za 3. místo.

Celkově se v letošním ročníku ligy PHL umístily na 4. místě.

článek od SDH Hněvkovice shrnul celé klání

O putovní pohár hasičů z Hněvkovic

V sobotu 16. září se i přes značnou nepřízeň počasí konalo poslední kolo Pelhřimovské hasičské ligy. Pořadatelem soutěže byl Sbor dobrovolných hasičů Hněvkovice, který pro své soupeře připravil kvalitní zázemí.  K soutěžnímu klání se dostavilo celkem 31 družstev. Soutěžilo se v disciplínách Muži PHL, Ženy PHL, Muži mimo PHL a PS 8. Osm nejlepších týmů pak změřilo své síly v tradičním play off.

V kategorii Muži PHL zvítězilo a putovní pohár si odvezlo družstvo Přáslavice B s časem 19,34 s. Na druhém místě se umístilo družstvo Kletečná B s časem 19,62 s. Bronz pak získalo družstvo Markvarec A s časem 20,20 s. 11 kolo soutěže zamíchalo kartami a vítězem celé Pelhřimovské hasičské ligy se stal Pacov, stříbrní byli hoši Přáslavice B a ze čtvrté příčky se na bronz dotáhl Markvarec.

Ženské kategorii kralovaly již od prvního útoku ženy z Hněvkovic. Tým Hněvkovice A zvítězil s časem 24,98 s. a putovní pohár tak pro letošek zůstal doma. Druhé místo obsadily Jiřice B s časem 28,26. Na třetím místě se pak umístily ženy z Pacova s časem 28,42 s. Ženy z Hněvkovic svým vítězstvím upevnily svou pozici na třetím místě PHL, druhé byly ženy Jiřice B a vítězství PHL patřilo tradičně bácovickým ženám.

Kletečná A zvítězila v kategorii Muži mimo PHL s časem 19,89 s. Stříbro patřilo Hněvkovicím B, které útok dokončily v čase 22,31 s. Třetí místo obsadilo družstvo z Vokova s časem 23,81 s. 

Doplňkovou soutěž PS 8 vyhrálo družstvo z Černova s časem 32,70 s. Na druhém místě se umístily Buřenice s časem 37,42 a na třetím pak Dubovice s časem 37,72.

Soutěž vygradovala v play off. Troufám si tvrdit, že ačkoli byli všichni promoklí a prochladnutí až do morku kostí, rvali se opravdu statečně. Cenné vítězství a soudek piva si nakonec odvezli Přáslavice A s časem 19,20s.

Následovalo vyhlášení výsledků hněvkovické soutěže i celé ligy. Vítězové si odnášeli nejen krásné poháry, ale i pěkné ceny, za což děkujeme sponzorům naší soutěže i sponzorům Pelhřimovské hasičské ligy. Pro nejvytrvalejší byla připravena taneční zábava pod širým nebem, dobré jídlo a pití.

Děkujeme tímto všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu soutěže. A děkujeme také všem našim soupeřům. Těšíme se na další naše společné setkávání v příštím ročníku.

Na shledanou v Kletečné!

 

a zde jsou již výsledky a videa:

SDH Pacov A                                                 LP                PP                        celkový                   umístění

Pacov A            22:36 23:09 23:09 7.

SDH Pacov ženy

Pacov ženy       27:00 28:42 28:42 3.
 
 

Pacovský železný hasič 2017

                V neděli 10. září se v zámecké zahradě v Pacově konal již čtvrtý ročník " Pacovského železného hasiče". Na start se postavilo na více než pět desítek odvážných hasičů a mezi nimi bylo i devět odhodlaných hasiček, které chtěly dráhu železného hasiče zdolat.

                 Každého závodníka, který se postavil na start, čekalo několik úkolů. Jako první musel soutěžící roztáhnout dvě hadicová vedení, dále přesun dvou těžkých kanystrů a poté vylézt na věž. Zde závodníci museli pomocí provazu vytáhnout asi 20 kg závaží ve formě hadic. Dole pod věží závodníci smotali dvě hadice "B" a za nimi je čekal speciální box, do kterého museli závodníci udeřit 60 ran palicí a nakonec tažení figuríny o váze dospělého člověka na vzdálenost 20 metrů.

                Z hasičských soutěží, které znáte, je tato soutěž asi nejblíže skutečnému hasičskému zásahu. Zde si hasič zvyká nejen na práci v třívrstvém zásahovém oděvu, ale i na dýchací přístroj na zádech. Hasič totiž startuje v plné zásahové výstroji a plnění těchto fyzicky obtížných úkolů je i náročné na psychiku závodníka.

                Soutěžící byli rozděleni v několika kategoriích. V kategorii žen se na prvním místě umístila Havlenová Pavlína z SDH Vladislav ( okres Třebíč). Druhá těsně za ní byla Denisa Vápeníková z SDH Kejžlice a jako třetí se umístila Kotenová Barbora startující za SDH Polesí.

                Druhá kategorie patřila zkušenějším závodníkům a to mužům nad 40 let. Zde startovalo 7 závodníků což je nárůst oproti minulý ročníkům. Kategorii vyhrál Viliam Klein z Jihlavy. Druhý těsně Jiří Václavek z SDH Menhartice. A třetí na stupních vítězů stanul Karel Kužel z jednotky SDH nemocnice Pelhřimov.

                V kategorii závodníků 30-39 let byl viděn největší souboj o nejrychlejší čas dráhy železného hasiče a to v souboji Víta Salavy z Polesí a Petra Svatka z Lukavce. V tomto souboji vyšel lépe Vít Salava s časem 2:47 a tím se stal nejrychlejším Pacovským železným hasičem pro rok 2017. Na druhém místě tedy stanul Petr Svatek a na třetím místě se umístil Miroslav Voda z SDH Markvarec.

                Nyní se dostáváme do nejpočetnější kategorie. Zde za SDH Pacov jako jediný bojoval Aleš Janda. Po nezdařeném pokusu se celkově umístil na 9. místě. Tuto kategorii vyhrál Drs Michal z SDH Drunče, druhý mu sekundoval Michal Koranda taktéž z Drunče a třetí v této kategorii bral ceny Jan Čekal z Rohovky.

                Veškeré výsledky a i další dění okolo hasičů z Pacova naleznete na sdhpacov.cz. Nyní bych chtěl poděkovat celému organizačnímu týmu SDH Pacov a SDH Salačova Lhota, městu Pacov a dále subjektům Kerbero service, Duffek s.r.o., výzbrojna.cz, Hasičské vzájemné pojišťovně, firmě Sabe a Pacovská lesní. Taktéž dík patří za technickou podporu firmě Selekta Pacov.

                Dále bych chtěl poděkovat divákům za skvělou atmosféru, která pomáhala závodníkům překonat tak náročnou trať. Za tým pořadatelů Aleš Janda

 

 

PHL Jiřice

     Neuvěřitelné se stalo skutečností. VYHRÁLI JSME PELHŘIMOVSKOU HASIČSKOU LIGU. Po neuvěřitelném množství tréninků a oddřených hodin jsme se konečně dočkali a družstvo mužů Pacov A vyhrálo s předstihem Pelhřimovskou Hasičskou Ligu. Stalo se to na soutěži v Jiřicích, kde jsme získali potřebný bodový náskok v bodování PHL, který nám už stačí k tomu, aby putovní pohár ligy převzali do rukou členové SDH Pacov.
    Soutěž v Jiřicích se konala 9.9. na místním fotbalovém hřišti. Na tuto soutěž se přijelo ukázat 27 družstev mužů a žen. Nejlepší požární útok mohli diváci vidět v kategorii družstev soutěžících mimo bodování PHL. To se podařilo družstvu z Kletečné kdy zaběhli útok v čase 18:79 ( LP 18:46). Druhý  této kategorii byli domácí z Jiřic s časem 20:48 ( PP 19:94). No a třetí se umístili konečně kluci z Litohoště za čas 22:81 ( PP 21:68). A kde se umístil Pacov B? Aži na 6. místě. Jelikož útok se běžel ve stížených podmínkách a moc to neklaplo. Časomíra se zastavila na 27:11 (LP 22:86)
     Nyní se přesouváme do kategorie žen. Zde startovalo celkem 7 družstev. Naše družstvo děvčat se po neúspěchu s časem 46:21 ( LP 26:36) umístilo na bohužel až 6. místě.
    A nyní se vrátíme do hlavní kategorie. Zde se byli velké nervy. Rozhodovalo se totiž o titulu mistra PHL pro rok 2017. Nakonec našemu A teamu stačil čas na 3. místě 19:86 ( LP 19:10) a tím vybojoval dostatečný bodový náskok pro celkové vítězství v ročníku 2017 Pelhřimovské Hasičské Ligy. Na druhém místě se umístilo družstvo Přáslavice A 19:23 ( LP 17:88). A tuto kategorii vyhrálo družstvo z Markvarce 19:06 ( PP 18:84).
    Nyní se již všichni těší na závěr sezony 2017 v Hněvkovicích a my samozřejmě také, jelikož si přeberem konečně putovní pohár mistrů Pelhřimovské Hasičské Ligy.

 

video a výsledky:

SDH Pacov A                                 LP                            PP                        celkový                      umístění

Pacov A     19:10 19:86 19:86 3.

SDH Pacov B

Pacov B     22:86 27:11 27:11 6.

SDH Pacov ženy

Pacov ženy 26:36 47:11 47:11 6.
 
 

PHL Markvarec

     Včera 2. září se uskutečnilo další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy. Tentokráte se poprvé liga konala v Markvarci. I když počasí moc nepřálo, tak hned prvním pokusem domácí družstvo zaběhlo čas 18:59. ( LP 18:49)  A to jim nakonec stačilo i na krásné první místo. Nám se také zadařilo. I když jsme poprvé běželi s novu savicí, na kterou nejsou košaři zvyklí tak to klaplo. Družstvo A zaběhlo požární útok v čase 18:73 ( LP 18:55). To stačilo na druhé místo. Na bedně se jako třetí umístilo družstvo Přáslavice B s časem 19:02 (PP 18:74). V kategorii mimo bodování PHL se utkalo naše Béčko o umístění. Útokem, který se celkem vydařil se tato parta umístila na 4. místě 21:56 ( LP 21:01).
 

video a výsledky:

SDH Pacov A                           LP                                PP                    celkový                         umístění

Pacov A 18:55 18:73 18:73 2.

SDH Pacov B

Pacov B 21:01 21:56 21:56 4.
 

JHHL Zahrádky

     Dne 26. srpna jsme vyjeli na soutěž do Zahrádek. Zde se konalo další kolo Jindřichohradecké ligy. Moc se nám nezadařilo dokonce jsme i zničily savici, ale zase jsme po době potkali spoustu kamarádů a známejch. A tak jsme i zhodnotili, že soutěž stála za to.
 
 

Dětská soutěž + PHL Putimov

    Dne 19.8. se družtva SDH Pacov objevila na soutěži v Putimově. Dopoledne cvičilo družstvo žáků seskládané z různých našich družstev, jelikož stále probíhají dovolené. Těm se moc nezadařilo a s časem 22:75 si naši žáci odvezli 6. místo.
    Odpoledne odstartovala další soutěž Pelhřimovské hasičské ligy. Áčku se moc nevedlo s časem 19:75 obsadili 3. místo. B team odvezl ceny za umístění na 6. příčce a družstvo žen dosáhlo na bramborovou medaili. Ale jelikož našim největším rivalem je družstvo B z Přáslavic a ti obsadili až příčku po nás. Zvýšil se nám náskok v tabulce na 17 bodů. 
    V soutěži o kýtu se aspoň zadařilo a tu jsme vyhráli :D
 

video a výsledky:

SDH Pacov A                                  LP                            PP                           celkový                   umístění

Pacov A       19:18 19:75 19:75 4.

SDH Pacov B

Pacov B       26:49 24:36 26:49 6.

SDH Pacov ženy

Pacov ženy 27:91 27:83 27:91 4.

SDH Pacov starší žáci

Pacov st. žáci                    22:75 6.
 
 

PHL Přáslavice

     Dne 12.8. se konalo další kolo Pelhřimovské hasičské ligy. Byl to již sedmý závod, ve kterém se daly vybojovat nějaké body do tabulky PHL. Soutěž začala domácím družstvem a hned po útoku bylo jasné, že z domácí půdy vítěze PHL 2016 se vítězství jen tak domu nepoveze. A to se i stalo Přáslavický Áčko tam tedy hned na začátek prásklo čas 18:31 ( LP 17:91) . Po nich během chvilky na základně stanul jejich B team a ten velmi mile překvapil luxusním časem 17:67 ( PP 17:63). Takže první dvě místa si domácí udrželi až do konce soutěže. No a to třetí místo pro to jsme přeci přijeli mi. Časem 18:48 jsme ho vybojovali. Za zmínku stojí čas na levém proudu 17:22, jelikož to byl nejrychlejší čas proudaře na celé soutěži a tak Martin Vetešník se opět předvedl.

    Za Pacov také nastoupilo družstvo B. To soutěžilo v kategorii mimoligových a s časem 20:74 ( PP 20:27) vybojovalo třetí místo. Tuto kategorii vyhrálo družstvo z Vokova, které předvedlo celkem rychlý útok s časem 20:67. Druhé místo na bedně doplnilo družstvo Markvarec B ( 20:68).

     Za SDH Také v kategorii dospělých nastoupila naše děvčata, ale těm se nezadařilo a útok po komplikacích nedokončila. Kategorii žen opět ovládly holky z Bácovic. Jejich čas 22: 80 už by stačil i na družstva mužů.

    Po dospělácké soutěži nastoupily družstva žáků. Za SDH Pacov zde soutěžila dvě družstva. Družstvo starších žáků svou kategorii vyhrálo se sedumnáctkovým časem a družstvo mladších žáků odvezlo ceny za 3. místo.

Fotky na webu Pelhřimovské hasičské ligy

 

video a výsledky:

SDH Pacov A                          LP                                PP                        celkový                       umístění

Pacov A 17:22 18:48 18:48 3.

SDH Pacov B                  

Pacov B 20:74 20:27 20:74 3.

SDH Pacov ženy                  

Pacov ženy N N N N

SDH Pacov mladší žáci               

Pacov ml. žáci                       25:78 3.

SDH Pacov starší žáci            

Pacov st. žáci                17:86 1.

 

PHL Salačova Lhota

    Neutekl ani týden a už máme za sebou další soutěž. Ano je to tak. Již v pátek 4.8. se konalo další kolo PHL. Tentokráte jsme vyrazili na lov bodů Pelhřimovské hasičské ligy do Salačovy Lhoty.
     Nejdřive se konala dětská soutěž. Ta se družstvům žáků moc nevyvedla. Družstvo starších žáků A - D a družstvo starších žáků B 10. místo. Nikoho to moc nemrzelo, jelikož tyto týmy byly seskládané ze všech družstev žáků SDH Pacov. Takže jste mohli vidět i sedmiletého proudaře v kategorii starších. Důležité je, že jsme se zúčastnili a získali další zkušenosti do dalších soutěží.
    Večer se konala již hlavní soutěž a to už znamenalo, že na startu uvidíme naše dospělé závodníky. Družstvo mužů A zatím vede Pelhřimovskou hasičskou ligu a tak se od nás čekal opět zajímavý výkon. A ten se opět konal. Po všelijakých chybách a zádrhelech jsme vybojovali druhé místo (19:41). O první místo nás připravilo družstvo Přáslavice B s krásným časem 18:93. A jako třetí místo se na bedně v ligové kategorii umístila Kletečná B ( 20:32). 
    V kategorii žen naše holky zabodovaly a domu přivezly druhé místo s časem 20:67. Rychlejší než ony byly jen ženy z Bácovic s luxusním časem 24:71 a ceny za třetí místo brala děvčata z Buřenic ( 28:32).
    Do soutěže se přihlášila i družstva mužů nebodovaná v Pelhřimovské hasičské lize. Tam spadalo i družstvo Pacov B. Těm se útok moc nezadařil a bohužel nedokončili z technických důvodů.
 
 
 

video a výsledky:

SDH Pacov A                                                     LP                PP                                celkový             umístění

Pacov                                             19,41 19,41 2.

SDH Pacov B

Pacov B                                                 N       N

SDH Paco ženy

Pacov                           25,59 25,57 25,59 2.

SDH Pacov starší žáci A 

Pacov                                                33,17 D
SDH Pacov starší žáci B 
Pacov                             22,03 22,93     22,93 10.
 
Tabulka PHL po Salačově Lhotě:
 
Poř. Tým Cel.
1.  Pacov 100
2.  Přáslavice B 80
3.  Kletečná B 73
4.  Markvarec 70
5.  Přáslavice A 68
6.  Putimov 63
7.  Buřenice 61
8.  Samšín 43
9.  Červená Řečice 41
10.  Bácovice 34
11.  Hněvkovice 30
-.  Jiřice 30
13.  Salačova Lhota 10
 
 

PHL Pacov

                Je po soutěži. Každý kdo se nezúčastnil zjišťuje po internetu výsledky, kdo jak dopadl, komu se povedl útok, či komu se nezadařilo. To vše se snažíme najít na webu PHLky či na facebooku. V sobotu 29.7. se uskutečnila soutěž v Pacově. A hned to byla celkem velká změna a to, že se soutěž přesunula z atletického stadionu u sv.Anny do malebného zámeckého parku. Počasí v předchozích dnech bylo velmi různorodé, ale nakonec se umoudřilo a začalo opět léto jak má být.

                Vše odstartovalo soutěží mladých hasičů. Zde se bojovalo v kategoriích mladší a starší dle směrnice hry " Plamen". Na děti čekalo mnoho cen od poznámkových bloků a brambůrek po trička či termohrnky. Dokonce se našel i velký modrý majáček:D.

                Na nástup, který se konal v 10:00 dorazilo celkem 7 družstev žáků. A za pár minut po něm již běželo první družstvo na dráze pro požární útok. V kategorii mladších žáků vyhrálo družstvo z Pacova a na druhém se umístilo družstvo ze Senožat. 

družstvo mladších žáků SDH Pacov

    V kategorii starších běželo zbylých 5 družstev. Nejrychlejší čas diváci viděli u družstva Pacov A a to 18:88. Druhé místo obsadilo družstvo Pacov B, třetí místo nakonec vybojovalo družstvo žáků ze Salačovy Lhoty. Dále se soutěže zúčastnila družstva ze Senožat a Lukavce.

družstvo starších žáků SDH Pacov A

družstvo starších žáků SDH Pacov B

                Odpoledne se dění přesunulo na připravenou dráhu pro družstva dospělých. Nástup se konal jak je již zvykem na ligové soutěži v 13:30, aby vše dobře klapalo a mohlo se s úderem čtrnácté hodiny startovat první družstvo a to domácí družstvo žen. Těm se zadařil čas 25:59 a odnesly si ceny za třetí místo. Poté se rozeběhl velký koloběh požárních útoků a bylo opravdu na co koukat. Soutěžilo se samozřejmě v ligových kategoriích a také v kategorii družstev mužů nebodovaných v Pelhřimovské hasičské lize.

                A teď už zpět ke kategorii žen. Na to jaké družstvo obsadí druhé místo jsme museli počkat až na konec soutěže. Kdy družstvo žen Jiřice B zaběhlo čas 25:45. A první místo? To si odvezla parta žen z Hněvkovic za skvělý čas 25:23. Celkem se v Pacově předvedlo 8 družstev žen.

                Nyní bych zhodnotil kategorii družstev mužů, které nejsou hodnoceny v lize. Letos do Pacova přijelo celkem 9 družstev. První místo patřilo domácímu Béčku, které zaběhlo svůj osobák v čase 21:46. Druhé místo si vybojovalo družstvo B z Markvarce (21:92) a třetí místo na bedně obsadil Vokov. To byl čas 22:08.

                Nyní se dostávám k hlavní kategorii a to k Pelhřimovské hasičské lize družstev mužů. Zde se sešla kompletní elita družstev okresu Pelhřimov, aby se poprala o cenné body do tabulky ročníku 2017. Letos do Pacova dorazilo celkem 12 těchto družstev.

                Hned na začátku soutěže mohli diváci shlédnout velmi rychlý čas 18:53 a to od domácích borců z Pacova. Díky tomuto času nakonec i celou soutěž vyhráli. Za zmíňku stojí čas na levém proudu, který se jediný dostal pod hranici 18ti vteřin. A také připomenu čas, kdy bylo spojené celé sací vedení a vloženo do kádě v čase 6:60. Ihned po domácích běželo družstvo z Markvarce a opět ukázalo jak je rychlá nová trať v Pacově. Toto družstvo odvezlo ceny za druhé místo s časem 18:96. No a trojici nejrychlejších doplnilo družstvo A z Přáslavic. Těm se podařilo sestříknout terče v čase 19:10.

                Po všech požárních útocích se za nedlouho sešla všechna družstva k vyhlášení výsledků a zhodnocení celého dne. Po vyhlášení všech kategorií se v Pacově mohla oslavovat vítězství do ranních hodin, jelikož večer pokračovalo Pacovské letní kino a bylo tedy o zábavu jak v hledišti, tak i na baru postaráno.

                Závěrem bych rád poděkoval všem závodníkům za předvedené soutěžní výkony, rozhodčím za posuzování správných provedení požárních útoků a samozřejmě také členům SDH za zajištění zdárného průběhu soutěže.

                Neméně významné poděkování patří městu Pacov, Kraji Vysočina a dalším sponzorům, díky kterým se podařilo zajistit bohaté ocenění soutěžících. Letošní ročník soutěže " O pohár starosty města Pacova" sponzorsky zajistily tyto subjekty: město Pacov, Kraj Vysočina, Pacovská lesní s.r.o., Velkopopovický kozel, Hasičská vzájemná pojišťovna, Blott s.r.o., Hass Hroby s.r.o.

Také dík patří sponzorům Pelhřimovské hasičské ligy 2017: Pelhřimovský deník, pivovar Poutník Pelhřimov, Duo Tranz CZ, Status s.r.o., Zlatnictví hodinářství Brož Počátky, rybářské potřeby U kapříka, Reklamka Libor Dedera, Lisování plastických hmot M. Lehovská a V. Lehovský, Duffek s.r.o

Aleš Janda

 

video a výsledky:

SDH Pacov A                            LP                            PP                        celkový                            umístění

Pacov     17,90 18,53 18,53 1.

SDH Pacov B

Pacov B 21,35 21,46 21,46 1.

SDH Pacov ženy

Pacov     25,59 25,57 25,59 3.

SDH Pacov mladší žáci

Pacov                            32,30 1.

SDH Pacov starší žáci A 

Pacov                            18,88 1.
SDH Pacov starší žáci B 
Pacov                            20,89 2.
 
 
Tabulka PHL po našem kole:

Mís

Družstvo

B

S

1.

Pacov

83

   5

2.

Markvarec

65

   5

3.

Přáslavice "B"

60

   5

4.

Kletečná "B"

58

   5

5.

Přáslavice "A"

55

   5

6.

Putimov

52

   5

7.

Buřenice

52

   5

8.

Samšín

39

   5

9.

Červená Řečice

35

   5

10.

Hněvkovice "A"

30

   5

11.

Bácovice

27

   2

12.

Jiřice "A"

22

   5

 

Lesná

     Včera 15.7. jsme zavítali, jak je již naším zvykem do Lesné, kde se každoročně v polovině července pořádá noční soutěž v požárním útoku. I když počasí moc odpoledne nepřálo a trať byla podmáčenám, tak se mohli čekat rychlejší časy, jelikož je zde trať malinko zkrácená a i náběh na základnu není standartní. Pro někoho to může být výhoda, ale pro nás spíše naopak. Jako první z nás cvičilo družstvo žen. Těm se útok zadařil a celkově z toho bylo 3. místo v jejich kategorii. Poté na základně nastoupilo družstvo mužů A. Trochu jsme zaháleli na savicích a jak jsem se již zmínil ten náběh k základně nás tam trochu potrápil, ale nakonec z toho byl dvacítkový čas 20:44 na 3. místo v soutěži. Družstvo B se letos rozjíždí v novém složení, ale soutěžní pokus nebyl špatný, tak z času 24:54 bylo 8. místo.

 

výsledky:

SDH Pacov A                                        LP                PP                celkový                            umístění

Pacov A             20:44 3.

SDH Pacov B

Pacov B             24:54 8.

SDH Pacov ženy

Pacov ženy                   3.

 

PHL Buřenice

BUŘENICE – 1. 7. 2017 – 4. kolo PHL – „ O POHÁR STAROSTY OBCE BUŘENICE“

4. kolo PHL se konalo v Buřenicích. Počasí nebylo zrovna ideální, foukal poměrně silný vítr a přišla jedna dešťová přeháňka. Trať ale vydržela suchá a to hlavně díky disciplinovanému vylévání vody z hadic.

Buřenice tuto soutěž pořádají počtvrté, letos se zúčastnilo 38 družstev v kategoriích – PHL muži, ženy, muži mimo PHL, PS 8 a dětské kategorie.

Ve 14.00 hod. se na start postavily domácí ženy, útok ukončily v čase 32,59 s (LP 25,11 s), bohužel si s nimi pohrál ten silný vítr a obsadily nakonec až páté místo. Na stupních vítězů se seřadily: na prvním místě Bácovice 24,12 s (LP 23,82 s), druhé místo Jiřice A – 26,17 s (LP 25,49 s) a na třetím místě Jiřice B – 27,95 s (LP 26,67). Čtvrté byly ženy z Pacova – 29,83 s (LP 29,42 s). Další tři ženská družstva nebyla hodnocena pro diskvalifikaci, či nedokončení útoku.

Naše trať do kopce nepřála rychlým útokům. Pod „20“ se dostala jen tři ligová družstva.  Nejrychlejšího času dosáhlo družstvo mužů z Pacova A, terče sestříkli v čase 19,20 s ( PP 19,16 s). Druhou příčku s časem 19,61 s (PP 19,59 s) vybojovali domácí muži a na stupních vítězů je doplnili muži z Putimova, kteří dokončili útok v čase 19,99 s (PP 19,96 s). Bohužel i v této kategorii bylo 5 družstev nehodnoceno. Přáslavice A a Hněvkovice A útok nedokončili. Červená Řečice, Jiřice a Salačova Lhota byli diskvalifikováni.

Neligovým družstvům kralovali muži z Kletečné A – čas 20,87 s (LP 20,05s), druzí skončili Hněvkovice B s časem 25,46 s (LP 24,01s) a třetí Vokov A – čas ukončení útoku 26,02 s (PP 25,86s).

S PS 8 soutěžila 3 družstva, první místo obsadili muži z Babic – 39,32 s, na druhém místě skončily ženy z Buřenic s časem 40,07 s a třetí bylo družstvo mužů z Buřenic s časem 72,48 s.

Po dospělých si zasoutěžilo 9 dětských družstev ve třech kategoriích. První se předvedli domácí „Svišti“ – přípravka a útok dokončili v čase 44,70 s. V kategorii mladších žáků byli první Buřenice B – čas 22,07 s, druzí Buřenice A – čas 24,66 s a třetí Pacov B – čas 28,82 s. V kategorii starších žáků vybojovaly první místo děti z Pacova A  – čas 20,21 s, druhé místo obsadili Babice – čas 23,12 s a třetí místo získaly děti ze Senožat – čas 23,30 s.

Poté následovalo vyhlášení výsledků a předání pohárů a cen. Byli oceněni i nejrychlejší proudaři – za ženy byl nejrychlejší levý proud z Bácovic 23,82 s a za muže pravý proud z Pacova A – 19,16 s.

Velký dík patří sponzorům a všem, kteří se podíleli na organizaci a zdárném průběhu celé soutěže.

Za zmínku ještě stojí, že se nám v pozdních nočních hodinách zasnoubil velitel SDH. 

Děkujeme všem za účast a na shledanou v příštím soutěžním kole anebo za čtrnáct dní na noční soutěži v Lesné.

video a výsledky:

SDH Pacov A                                            LP                PP                            celkový                   umístění

Pacov             19,20 19,16 19,20 1.

SDH Pacov B

Pacov B         25,96 26,25 26,25 4.

SDH Pacov ženy

Pacov             29,42 29,83 29,83 4.

SDH Pacov mladší žáci

Pacov                                     28,82 3.

SDH Pacov starší žáci

Pacov                                     20,21 1.
 
 

PHL Bácovice

V sobotu 24. 06. 2017 jsme se sešli na 3. kole P-H-L v Bácovicích. Počasí nám jako každoročně velice přálo a všichni jsme si po celé odpoledne užili spoustu sluníčka.

Soutěže se celkem zúčastnilo 30 týmů mužů, žen a dětí.

Velká gratulace patří mužům z Přáslavic, kteří kralovali mužské kategorii P-H-L. 1. místo s časem  18,41 s si zasloužili Přáslavice A, druzí skončili Přáslavice B s časem 18,90 s. Třetí příčku, po malém prostřiku na pravém proudu, vybojovali muži z Pacova s konečným časem 19,32 s.

Jako první družstvo odstartovaly ženy z Bácovic a s časem 24,25 s si v této kategorii vybojovaly krásné 1. místo. Druhé skončily ženy z Jiřic s časem 25,34 s a o 3. místo se zasloužily ženy z Buřenic, které svůj útok dokončily v čase 25,34 s.

Soutěže se také zúčastnilo 6 družstev mužů, kteří nejsou hodnoceni v poháru P-H-L. S náskokem bezmála tří vteřin brali jasné 1. místo muži z Kletečné s časem 18,96 s. Druzí dokončili svůj útok v čase 21,80 muži z Vokova a třetí příčku obsadili muži z Pacova (23,80 s).

V dětské kategorii soupeřilo 5 družstev. Nejlépe si vedly děti z Pacova A, které s časem 18, 37 brali jasné 1. místo. Druhé dokončily útok v čase 23,57 s děti z Buřenic B a třetí místo patřilo dětem z Pacova B (24,72 s).

Další zastávkou v poháru P-H-L jsou Buřenice, a to už za týden. Tak na viděnou tam …

video a výsledky:

SDH Pacov A                                                 LP                          PP                 celkový                umístění

Pacov                 18,79 19,32 19,32 3.

SDH Pacov B

Pacov B                                               23,80 3.

SDH Pacov ženy

Pacov                 36,12 38,03 38,03 6.

SDH Pacov mladší žáci

Pacov                                       24,72 3.

SDH Pacov starší žáci

Pacov                                        18,37 1.

 

Jetřichovec

     V sobotu 10. června se konalo okrskové kolo hasičů v Jetřichovci. Za SDH Pacov se zúčastnila družstva muži A,B a družstvo žen.
Bojovalo se o putovní pohár okrsku Pacov a to v běhu 100m překážek a požárním útoku.
Družstvo A vybojovalo 2. místo, družstvo B skončio celkově 4. a družstvo žen bylo 2 ve své kategorii.
 
 

PHL Červená Řečice

Druhé kolo 9. ročníku PHL jsme přivítali v Červené Řečici netradičně již 27. května 2017. Netradiční bylo i počasí a po celou sobotu nám nabídlo slunečnou oblohu. Na soutěž se sjelo 25 týmů, aby zabojovali o hezké poháry a hlavně o body do ligového klání. Po nástupu a přivítání starostkou města a velitelem SDH zahájil ve 14 hodin první útok domácí tým. Dosáhl času 21,06 s, což stačilo až na 5. místo v celkovém pořadí. Bez problémů proběhly i útoky dalších týmů. I přes zdánlivě optimální podmínky zde však nepadaly žádné velké výkony ani rekordy.

U mužů se s útokem poprali nejlépe muži z Pacova, kteří si s časem 19,19 s vysloužili pohár za 1. místo, druzí skončili muži z Kletečné „B“ s časem 19,22 s a s časem 20,70 s skončilo družstvo ze Samšína.

Rovněž v ženské kategorii zazářily pacovské ženy s časem 26,13 s. Stříbrné skončily Hněvkovice s časem 26,86 s a pomyslnou bronzovou medaili si odvezly holky z Jiřic „A“, které svůj útok dokončily v čase 28,53 s.

Soutěže se zúčastnilo také 6 týmů, které nejsou zařazeny v PHL. Nejrychlejšího času dosáhl tým Kletečné „A“ a to 19,60 s. Se ztrátou více jak 3 vteřin se na druhém místě umístil Markvarec „B“ s časem 22,85 s a o necelou vteřinu později dokončil svůj útok tým mužů Hněvkovice „B“ – 23,39 s.

Děkujeme všem zúčastněným družstvům, rozhodčím a všem, kteří se jakkoliv podíleli na hladkém průběhu celého odpoledne. Dále děkujeme za podporu Městskému úřadu Červená Řečice.

Nyní si užijeme delší přestávku a při 3. kole letošní PHL se sejdeme 24. června v Bácovicích.

 

video a výsledky:

SDH Pacov A                                   LP                PP                celkový                            umístění

Pacov         19,19 1.

SDH Pacov B

Pacov B      25,94 4.

SDH Pacov ženy

Pacov        26,13 1.
 
 

PHL Kletečná

Devátý ročník Pelhřimovské hasičské ligy začíná

V sobotu 20.5.2017 jsme se všichni společně sešli k zahájení již devátého ročníku PHL v Kletečné.

Ve 3 kategoriích se utkalo celkem 24 týmů. Počasí bylo sice podmračené, ale celé odpoledne se obešlo bez deště.

Vítězové loňského ročníku /muži z Přáslavic/ se vydali za obhajobou titulu ve velkém stylu – Přáslavice B si s časem 18,85s odvezli příčku nejvyšší a Přáslavice A brali s časem 19,53s pomyslný bronz. Na stříbrnou pozici se vklínili muži z Markvarce /19,29s/.

Soutěži žen s časem 24,67s opět kralovaly „Bácandy“. Další dva poháry zůstaly na Humpolecku – stříbrnou příčku braly posledním pokusem dne ženy z Jiřic B /26,07s/ a bronz putoval za ženami z Hněvkovic /26,48s/.

Již několik let patří k soutěžím Pelhřimovské hasičské ligy také kategorie družstev mužů, která se nezapojují do tabulky hodnocení PHL. Stříbro a bronz si odvezly stejné sbory jako v kategorii žen /Jiřice B s časem 21,26s a Hněvkovice – 24,45s/. Nejvíce se dařilo domácímu A týmu /20,06s/

Za celý Sbor dobrovolných hasičů Kletečná děkujeme zúčastněným týmům a rozhodčím za bezproblémový průběh soutěže a děkujeme také všem, kteří nám pomohli s přípravou a organizací soutěže i občerstvení. A poděkování patří také sponzorům.

V sezoně 2017 přejeme všem týmům dobré výkony a těšíme se na další setkání          27. května v Červené Řečici.

SDH Kletečná

video a výsledky:

SDH Pacov A                             LP                            PP                           celkový                    umístění

Pacov     18,50 25,80 25,80 8.

SDH Pacov ženy

Pacov     26,29 28,95 28,95 5.