Soutěže 2012

Kletečná

     Tak a máme za sebou poslední letošní soutěž již čtvrtého ročníku Pelhřimovské Hasičské ligy. Ta se konala tradičně v obci Kletečná u Humpolce. I když počasí i alkoholová prohibice moc nepřála tak se na soutěž a ukončení ligy sjelo mnoho družstvev i diváků. 

     Kdo ví jestli nervozita či jiný faktor měl zásluhu na tom, že se na této soutěži družstvům moc nedařilo. Smůla potkala i družstvo žen reprezentující Pacov. Během nádherně rozjetého útoku se na levém proudu vysvlékla půlspojka hadice a když se vše napravilo byla proudařka bohužel daleko od terče a měla problém srazit klapku na terči. Tento nezdárný výsledek děvčata atakoval na celkově 4. místo v celkovém pořadí letošního ročníku PHL.

     Družstvo mužů patřilo mezi tu špetku družstev, kterým se zadařilo. S celkem velmi pěkně rozjetým útokem zakončeném v čase 20:59 si družstvo mužů odvezlo domů pohár za 2. místo. Bohužel se nezadařilo na předchozích soutěžích dle představ a tak pro Pacov zbyla jen sedmá příčka v letosním ročníku. Nyní se již všichni soustředíme na poslední letošní soutěž, která se již nezadržitelně blíží.

video Pacov A

video ženy Pacov

foto od Terky zde

 

 

Horní Němčice

     V podvečer 15. září se vydal náš červený transit s osádkou družstev na noční hasičskou soutěž do Horních Němčic. Zde se běhá se zkráceným sáním. To jest na 2 krátké savice. Poté se teprve saje z nadzemní kádě a do dvou širokých hadic B stroj žene vodu. Za rozdělovačem jako obvykle na každou stranu 2 hadice C zakončeny proudnicí. 5 metrů za čárou nástřiku se tyčí sklopné terče. Tento styl útoku je velmi nároční pro béčkaře a rozdělovač to vše stihnout, jelikož voda bývá velmi brzy v hadicích. Soutěž se běhala dvoukolově a časy se sčítali.

     Tentokráte se teamu A dařilo a první pokus zdárně dokončili bez jakýchkoliv problémů. Druhý pokus byl zajímavější. Nešel srazit levý terč a to znamenalo, že se muselo vše sbalit a útok běžet znova. To nás ještě více znérvóznilo, jelikož jsme věděli, že bojujeme o vítězství. Naštěstí se pokus vydařil a všichni jsme čekali jak se vyvedou útoky dalším družstvům. Nakonec vše dopadlo pro nás dobře a domu jsme si odvezli mnoho cen. Spolu s pohárem za 1. místo jsme si do Pacova přivezli i nádherný putovní pohár SDH Horní Němčice.

     Družstvo žen takové štěstí nemělo. Jak bylo řečeno, zde velmi záleží na rozdělovači. Na místo, kde se zaklekává, není vidět od strojníka a tak proud vody holky pěkně spláchl, ale holky se nedali. Útok ještě zvládli zakončit v čase 32. Druhý pokus se jim také moc nevyvedl a tak celkově skončilo družstvo žen na 4. místě ve své kategorii.

foto ze soutěže naleznete zde

 

 

Hněvkovice

     V sobotu 8. září se uskutečnila další soutěž zařazená do bodování Pelhřimovské Hasičské Ligy. Tentokráte se družstva sjela do Hněvkovic. Družstvům z Pacova se moc nedařilo. Družstvu A se po devatenáctkovým útoku zvedla červená vlaječka za rozpojení sacího vedení bez souhlasu rozhodčího. A holkám se také moc nezadařilo. Shrnuto podtrženo tato soutěž byla nejspíše nejhorší za letošní sezonu.

 

 

Jiřice

     A je za námi další soutěž zařazená do bodování Pelhřimovské Hasičské Ligy. Tentokráte se družstva utkala na fotbalovém hřišti v Jiřicích. Deštivé počasí udělalo své a tak družstva musela hodně zabrat, aby předvedla perfektní výkon.

      Požární útok se konečně vyvedl družstvu mužů z Červené Řečice a oprávněně jim patřilo první místo za čas 19:55. Druzí skončili letošní favoriti kluci z Bácovic 19:71 a na třetím místě v bodování PHL se umístilo družstvo Jiřice A se třetí a poslední devatenáctkou 19:82. Družstvo mužů z Pacova předvedlo útok v čase 22:67. Tento čas stačil až na 10. místo.

     Za družstva žen opět předvedla perfektní výkon děvčata z Bácovic 24:73. Na druhém místě skončila u žen Červená Řečice 25:78 a třetí Hněvkovice 25:93. 4. místo obsadily holky z Pacova, kterým se bohužel požární útok nevyvedl.

      Tak vypadalo 7. kolo v Jiřicích. Nyní se všichni můžeme těšit do Hněvkovic na předposlední kolo Pelhřimovské Hasičké Ligy. Poté nás bude čekat už jen Kletečná a pomalu závěr sezony PHL. Do té doby nás čeká ještě noční soutěž v Němčicích. A závěr sezony na letišti v Částkovicích.

 

 

Přáslavice

     V sobotu 18. srpna se uskutečnilo další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy v Přáslavicích. Na soutěž se opět sjela elita z okolí Pelhřimova, aby se opět poprala o další body do Ligy.

     Po rozlosování pořadí se na start postavilo domácí Ačko a to hned předvedlo 19tkový čas. Následoval hned útok holek z SDH Pacov a ten se vyvedl. Holky s časem 25:58 braly 2. místo a další cenné bodíky do bodování v PHL.

     Jako čtvrté v pořadí na startu ustanul A team. I když útok trochu vypadal chaoticky tak se konečně zadařilo. Terče byly sestřeleny a na časomíře se zastavil nádherný čas 19:70. Tento čas nám stačil na 3. místo a to bylo poprvé co za 2 roky v PHL se muži SDH Pacov dostali na bednu.

     Foto od Terky zde

     video Pacov A

     video Pacov ženy

 

 

Salačova Lhota

     V pátek 10. srpna se uskutečnilo 5. kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy. Jako další soutěž co se počítala do bodování byla noční pohárovka v Salačově Lhotě. Družstvům z Pacova se zde nikdy moc nedařilo. Jen občas B team měl nějaký ten úspěch. Letos vše bylo, ale jinak.

     Až v polovině startovního pořadí šly na start holky. Ty zakončily svůj útok s časem 32:12 a ve své kategorii se umístily na krásném 2. místě. Další družstvo za Pacov na startu bylo Ačko. Zde se časomíra zastavila na hodnotě 21:74 a v celkovém hodnocení družstvo A bralo čtvrtou pozici. Na soutěži v Salačově Lhotě nesmělo chybět složené družstvo B, které se snažíme každoročně postavit na tuto noční soutěž. Letos se podařilo a družstvo pedčilo své očekávání a svou kategorii vyhrálo.

foto již brzy na webu

video ženy Pacov

video Pacov A

video Pacov B

foto zde

 

 

 

Horní Meziříčko

      Po dvoutýdenní pauze se 4.8. 2012 družstva SDH Pacov vydala opět poprat o nějaké dobré umístění na hasičské soutěži. Tentokráte se jelo až do Horního Meziříčka. Zde se běhá na 2 savice a to krátké. Poté se teprve saje z nadzemní kádě a do dvou širokých hadic B stroj žene vodu. Za rozdělovačem jako obvykle na každou stranu 2 hadice C zakončeny proudnicí. 5 metrů za čárou nástřiku se tyčí sklopné terče.

     Celá soutěž se běhala na 2 kola. První kolo se běhalo o poháry. To zabodovalo družstvo mužů a odvezlo si pohár za 3. místo. Ve druhém kole družstva bojovala o sponzorské dary. To ale zabodovaly děvčata s jejich útokem. Nakonec se místila na 3. místě a celkově ze všech soutěžících družstev byly na 10. místě. To znamenalo, že opět jsme si do Pacova odvezli soudek dobrého piva. K soudku se přidala i nějaká ta kořalička a další krásné ceny.

foto od Terky zde

 

Pacov

     Včera 21. července 2012 se uskutečnilo 4. kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy a to na domácí půdě v Pacově. Soutěže se celkem zúčastnilo 37 družstev v kategoriích muži a ženy bodované v PHL, družstva mužů a žen mimo bodování ligy a kategorie mladších a starších dětí.

     Celá soutěž se odehrála poprvé na atletickém stadionu u sv. Anny v Pacově. Celou soutěž odstartovalo družstvo žen A z Pacova. Holky zkončily s časem 27:52 a ve své kategorii se umístily na 4. místě. Družstvo mužů A se s časem 22:11 umístilo na 10. místě v bodování PHL. Na této soutěži si poprvé zasoutěžilo družstvo B žen z Pacova. Bohužel družstvo dostalo červený praporek a bylo po nadějích. Jako poslední dospělácké družstvo z Pacova běžel team mužů B. Ten s časem 26:19 zabral třetí pozici na stupních vítězů v kategorii mimo PHL. Pacov také reprezentovala drusžtva dětí. Družstvo starších žáků A dětskou soutěž ovládlo s časem 19:03 vyhrálo. Poprvé se soutěže zúčastnili nováčkové z řad dětí. Bohužel útok měl malé komplikace, ale děti útok nakonec zdárně zakončili. Patřilo jim za tento výkon 4. místo.

 

Děkujeme sponzorům:

     Město Pacov, Velkopopovický Kozel, Hass Hroby, Blott, Hasičská vzájemná pojišťovna, Ing. Arnošt Pryl, Rodinný minipivovar Pacov, Pivovar Poutník Pelhřimov, Firesport, Motokáry Pelhřimov, Paintball MAX Dubovice, Váňův statek, Kerbero a další

Výsledky:

muži PHL:

1. Bácovice

2. Kletečná B

3. Samšín

ženy PHL:

1. Bácovice

2. Červená Řečice

3. Hněvkovice

muži mimo PHL:

1. Buřenice A

2. Jetřichovec

3. Pacov B

ženy mimo PHL:

1. Jiřice

2. Buřenice

3. Věžná

Starší žáci:

1. Pacov

2. Věžná

3. Babice

Mladší žáci:

1. Věžná

 

fotogalerie města Pacov zde

foto od Terky zde

foto od Matěje zde

foto od Zdendy zde

 

video Pacov ženy A

video Pacov ženy B

video Pacov muži A

video Pacov muži B

 

Lesná

     V sobotu 14. července večer se naše družstva z Pacova vydala tradičně na noční soutěž do nedaleké obce Lesná. Trať zde je velmi podmáčená po předchozích pokusech dětských družstev a tak družstvům dospělých stěžuje pokus nejen tma, ale i bláto a voda na trati.

     Za Pacov nejdříve startovalo družstvo žen. Byly zde nějaké chyby, ale nakonec se holky umístili na 5. místě. Po družstvu žen okamžitě nastoupil A team. Bohužel při pokusu levý proudař hodil daleko od rozdělovače konec a to znamenalo konec všech nadějí na dobrý čas. A tak se družstvo mužů umístilo na 6. místě.

 

video pokusu žen naleznete zde

video pokusu mužů naleznete zde

 

 

Hořepník

     Dne 13. července se uskutečnil první ročník noční dětské hasičské soutěže v Hořepníku. Pořadatelé si pro družstva dětí připravily dva pokusy discipliny požární útok s tím, že první pokus bude klasický útok a druhý bude mít místo terčů zapálenou louči, kterou musí proudař uhasit.

     Družstvo žáků z SDH Pacov startovalo hned jako druhé družstvo v pořadí v kategorii starších žáků. Během požárního útoku se při nalévání do mašiny dostalo málo vody a tak tomu odpovídal čas 19:47. Po odeběhlých prvních pokusech se Pacov umístil na 2. místě.

     Na druhý pokus byla trať silně podmáčená a bahnitá. A jak  bylo již zmíněno místo terčů se objevily zapánené louče které museli mladí hasiči uhasit proudem vody. Bohužel štěstí nám nepřálo i při druhém pokusu. Uzel na hadicích u rozdělovače znamenal dokončení požárního útoku s časem okolo 24s. Celkově v druhých pokusech 4. místo.

     Po součtu výsledků z prvních a druhých pokusů se družstvo Pacov umístilo na 2. místě a odvezlo si pohár, medaile a další hodnotné ceny. Katagorii mladších žáků vyhrál Božejov a kategorii starších žáků vyhrála Salačova Lhota.

Foto naleznete na našem facebooku Hasiči Pacov.

 

 

Horní Meziříčko

     V pátek 6. července 2012 se družstvo mužů společně s děvčaty vydalo na noční soutěž do celkem vzdáleného Horního Meziříčka. Zde se běhají závody v požárním útoku krapet jinak. Savice se spojují jen 2 a to krátké. Poté se teprve saje z nadzemní kádě a do dvou širokých hadic B stroj žene vodu. Za rozdělovačem jako obvykle na každou stranu 2 hadice C zakončeny proudnicí. 5 metrů za čárou nástřiku se tyčí sklopné terče.

     Celá soutěž se běhala na 2 kola. První kolo se běhá ještě za světla a druhé kolo již v černočerné tmě. Pokusy družstev SDH Pacov se bohužel moc nedařili, ale i předvedené výsledky nakonec v součtu pořadí stály za to. Družstvo Pacov A vybojovalo krásné 3. místo a družstvo žen 2. místo.

     Nyní se již všichni těší na další srovnání sil na soutěži, kterou pořádáme v Pacově 21. července.

 

video prvního pokusu holek zde

video prvního pokusu kluků

 

 

Bácovice

     Poslední červnový den se uskutečnilo 3. kolo Pelhřimovské hasičské Ligy v Bácovicích. Na soutěž z Pacova vyrazily hned 4 družstva. Muži A a B, ženy a děti. Slunečný den přilákal mnoho dalších soutěžních družstev do Bácovic a tak o konkurenci nebylo nouze.

     Za Pacov jako první předvedly útok holky. Bohužel se stala drobná chybka na rozdělovači a pozdní napojení pravého proudu znamenalo výsledný čas 30:67. Tento čas znamenal 3. místo v bodování PHL.

     Poté následoval soutěžní pokus A teamu mužů. Zde bylo pár nepřesností, ale čas 20:84 konečně trochu ukázal jak má A team natrénováno. Konečně totiž A team předvedl na soutěži čas, který ukazoval kvality tohoto družstva. Čas 20:84 se na chvíli ujal vedení, ale bohužel byly i rychlejší družstva a tak A team se umístil na 5. místě v bodování PHL.

     Jako další se na startovní čáře postavilo Bčko. Rychlé spojení sacího vedení znamenalo, že Bčkař nestíhal a tak strojník ubral plyn. Rychlé stáhnutí plynu mašina nerozdejchala a chcípla. Naštěstí pravidla dovolují opětovně nastartovat stroj a útok dokončit a tak se také stalo. Družstvo Pacov B dokončilo svůj požární útok s výsledným časem 27:36. Družstvo B se umístilo na 5.místě.

     Jako poslední družstvo z Pacova se předvedli děti. Požární útok probíhal skvěle, ale uzel levého proudu u rozdělovače znamenal čas až 21:69. V konkureci s družstvy, které měly silnější stroj to bohužel znamenalo 3. místo.

      Nejrychlejší požární útok předvedlo družstvo Jiřice A s časem 20:01. Nejrychlejší útok v kategorii žen byl v podání Bácovic s časem 25:49. Letos se poprvé na soutěži stalo, že nepadla ani jedna 19tka a tak doufáme, že si družstva ty rychlé časy ponechali na soutěž do Pacova, která se koná již 21. července na atletickém stadionu u sv. Anny.

Průběžné pořadí PHLmuži:

1. Bácovice 46b.

2. Kletečná B 41b.

3. Jiřice B 34b.

8-9. Pacov 24b.

Průběžné pořadí PHLženy:

1. Bácovice 27b.

2. Červená Řečice 21b.

3. Hněvkovice 16b.

4. Pacov 14b.

Fotky od Terky zde

video pokusu A teamu

video pokusu B teamu

video pokusu žen

video pokusu dětí zde

 

 

Senožaty

     Uplynulo 14. dní a již se konalo další kolo Pelhřimovské Hasičské Ligy, tentokráte v Senožatech 23. června 2012. Na soutěž opět dorazily ty nejrychlejší družstva a to potvrdil i čas vítězného prvního družstva 18:67 ( SDH Bácovice). Bohužel se družstvo A z Pacova opět zařadilo mezi družstva, kterým se útok nepovedl a s časem 23:42 se Pacov umístil na 8 místě. Celou soutěž v kategorii muži zaslouženě vyhráli kluci z Bácovic s časem 18:67. Pohár za 2. místo si odvezli Přáslavice A ( 19:27), 3. místo patřilo Kletečné B ( 19:98).

     Pacovské ženy neváhali a s časem 26:08 si odvezli pohár za 3. místo. Kategorii žen vyhráli holky z Bácovic s nádherným časem 23:87, 2. místo si zasloužili dívky z Červené Řečice s časem 24:60.

foto naleznete zde

video pokusu A teamu zde

video pokusu holek zde

 

 

Pacov

     V neděli 17. června se naši dorostenci zúčastnili krajského kola dorostu, které jsme pořádali v Pacově. Kluci postoupili ze základního okresního kola ze 2 a 5 místa.

Za Pacov nás reprezentoval Jiří Lhotka, který se umístil na krásném 10. místě z celého kraje Vysočina. Dále se soutěže zúčastnil náš Lukáš Vlach.

 

 

Bořetice

     Dne 16. června 2012 se družstvo Pacov A zúčastnilo hasičské soutěže v Bořeticích u Hořepníka. Požární útok se bohužel nepovedl dle představ a výsledný čas 24,XX znamenal umístění až v polovině startovního pořadí.

 

 

Červená Řečice

     V sobotu 9. června 2012 odstartovala další sezona hasičských soutěží zařazených do Pelhřimovské Hasičské Ligy. Letos je to již 4 započatá sezona. Jako každoročně i letos se družstva utkali poprvé v Červené Řečici na soutěži "O pohár starostky obce".

      Při losování se nám podařlo vytáhnout míček s číslem 10 a ten nás atakoval až téměř na konec startovního pořadí. Nejdříve za Pacov cvičilo družstvo žen, které se letos poprvé dostalo mezi družstva běhající v bodování Pelhřimovské Hasičské Lize. Jejich útok, který můžete shlédnout na videu, měl jen malej zádrhel a to na rozdělovači. Výsledný čas 29:38s stačil na 4. místo.

     Družstvu Pacov A se dařilo ještě hůře. Nejdříve nervozita na startu znamenala předčasný start a poté vyklouznutí rozdělovače z ruky zabilo veškeré naděje na dobré umístění. S časem 24:35 celkově na soutěži Pacov A skončil na 12. místě.

video Pacov A

video ženy Pacov

foto dodáme již brzy

  

 

Markvarec

     První červnovou sobotu 2. června 2012 se v Markvarci konala hasičská soutěž jejich okrsku a následně pohárová soutěž, kterou uspořádalo místní SDH.

Na pohárovou soutěž se sjela další družstva z okolí a mezi nimi byla i ta z Pacova.

     Z důvodu velkého počtu družstev se zde běhalo na dvě základny a travnatá trať byla zkrácena na 60m. Terče byly sklopné.

     Družstvo Pacov A zde mělo náhradníka Jakuba Růžičku, který nezklamal a košík na savici byl během okamžiku v kádi. Problém ale nastal na nedotaženém spoji u třetí savice. Voda se ale nakonec dostala až k terčům a i s těmito problémy A team utržil 3. místo.

     Druhé družstvo z Pacova, tentokráte ženy měli drobný problém na rozdělovači, ale ten jim nezabránil zisku 2. místa.

Foto od Terky zde

Foto od Matěje zde

video Pacov A

video ženy Pacov

 

 

 

Roučkovice

     Dne 26. května se konala okrsková soutěž v Roučkovicích. Zde se bojovalo jen v požárním útoku. A tak výsledky byly směrodatné pro celkové umístění na okrsku.

Celou soutěž započala družstva dětí. Pacov zde měl také družstvo starších dětí, kterým štěstí moc nepřálo, ale i tak se umístilo na krásém 3. místě. Družstvo Pacov ženy se umístilo na 1. místě. Mezi družstvy mužů byly již větší boje a tak na 3. místě se umístilo družstvo Pacov B, na 2. místě družstvo z Jetřichovce a poprvé v několikaleté historii putovního poháru si pohár za 1. místo odvezlo družstvo Pacov A.

     Po odběhnutí okrskové soutěžě a jejím vyhlášení následovala pohárová soutěž ke 110. letům založení SDH Roučkovice. Zde se opět na 1.místě umístili ženy Pacov, na 5. místě zabodovalo družstvo Pacov B a opět na 1. místě s časem 18:80 na levém proudu ( 17:92 pravý proud) se umístilo Pacov A.

     Brzy zde dodáme celkové výsledky i s časy ostatních družstev.

 

foto od Lucky zde

foto od Terky zde

 

video PACOV A pokus na okrskové soutěži

video PACOV B pokus na okrskové soutěži

video PACOV A pokus na pohárové soutěži 18:80

video PACOV B pokus na pohárové soutěži

 

 

Pacov

     Ve dnech 19. a 20. května 2012 se v Pacově na atletickém stadioně u sv. Anny konalo okresní kolo hry Plamen a dorostu. Tato hasičská soutěž hostila na více jak 400 závodníků z celého okresu.

     Za SDH Pacov se zúčastnili Jan Kohout, Jakub Růžička, Lukáš Vlach a Jiří Lhotka. Klukům se vše nevydařilo dle představ a únava z pořádání celé víkendové soutěže se podepsala i na výkonech. Kluci bojovali v dvojboji,  běhu 100m překážek a testu z Požární ochrany.

     Naštěstí kluci zabojovali a Jirka Lhotka se se svým výkonem na 100m překážek umístil na 3. místě. Dvojboj se mu také vydařil a tak celkově skončil na 2. místě z celého okresu.

     Lukáš Vlach se také díky svým výkonům umístil na 5. místě na okrese a díky těmto klukům bude SDH Pacov bojovat o umístění na krajské soutěži v Pacově, konané 16. a 17. května.

     Jan Kohout se celkově umístil na 7. místě.

     Nováček Jakub Růžička se zařadil mezi 10 nejlepších a skončil celkově na 9. místě z celého okresu Pelhřimov.

     Celou soutěž vyhrál Martin Kudrnáč z nedaleké Obrataně.

Foto od Matěje zde

 

Černovice

     Jako minulý rok se i letos 1. května konala hasičská soutěž v Černovicích.  Zde se každoročně scházejí hasiči z okolí Černovic, aby změřili své síly ve štafetě 4x 100 m. a netradičním požárním útoku.

     Štafeta je stejná jako na každé jiné soutěži, ale požární útok se běhá v plné výstroji ( pracovní obuv, opasky, helmy,...). Dále se při útoku musí ručně  nastartovat stříkačka, saje se z potoka a na koš se připevňuje ventilové lano.

     Družstvo z Pacova se zde sešlo, aby jako minulý rok zde zahájilo svou sportovní sezonu. Tuto soutěž nám moc nepřálo štěstí, jelikož zapůjčený stroj nám během útoku zhasl a tak se muselo znova startovat.

     Celá soutěž se nám velice líbila a i to parné počasí nám nebránilo si toto odpoledne náramně užít. Velké dík patří SDH Černovice za zapůjčení jejich PS 12.

foto od Terky zde