Výjezdy 2016

Jednotka SDH Pacov měla za rok 2016 celkem 49 zásahů

 

Požár Leskovice

   Jednotka města Pacov byla vyslána ve středu ve večerních hodinách na požár v Leskovicích. Zde naše tatra zajišťovala kyvadlovou dopravu vody na požářiště.

Požár Moraveč

     Ve dnech 10. - 11. listopadu hořela skladovací hala v Moravči. Byl zde vyhlášen druhý stupeň poplachu a pro práce v noci naše jednotka poskytla zajištění osvětlení na čerpacím stanovišti odkud byla kyvadlově dovážena voda na požářiště.

Požár lesa Brná

    5.11 se sotva se členové JSDH vrátili ze školení a rozjeli do svých domovů se rozhoukala siréna, aby všechny opět svolala. Byl nahlášen požár lesa v Brné u Věžný.
Jednotka po příjezdu na místo události doplňovala CAS HZS PS Pacov. A členové JSDH pomáhali s hašením skrytých ohnisek.
 

Školení nositelů dýchací techniky

     Včera 5.11. proběhlo cyklické školení nositelů dýchací techniky, kterého se musí zúčastnit všichni hasiči, kteří chtějí používat dýchací přístroje. U Pacovské jednotky jsou to téměř všichni hasiči a tak bylo na dopoledně o zábavu postaráno. 
Každoročním úkolem byl průzkum zakouřených prostor Pacovského bunkru a nález tlakové nádoby či jiného předmětu.
 

Cvičení jednotek PO na  "požár záladní školy na náměstí"

     Ve středu 2.11. po deváté hodině byl jednotkám PO v 1 stupni požárního poplachu ohlášen požár šaten v budově záladní školy na náměstí v Pacově. Jednotky po příjezdu zjistili, že se jedná o cvičení a dále postupovali dle připraveného harmonogramu.
     Jednotka SDH města Pacov měla za úkol průzkum patra nad místem požáru s natažením jednoho proudu "C". Dále bylo z našeho vozu CAS natáhnuto vedení na doplnění cisterny HZS PS Pacov. Také naším úkolem bylo zajištění doplnění vody na požářiště z nadzemního hydrantu za kostelem. Po Ukončení cvičení proběhlo kladné vyhodnocení celé akce.
 
 
Zúčastnili se:
1x CAS Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina PS Pacov
1x CAS jednotka požární ochrany města Pacov
1x CAS jednotka požární ochrany města Pacov - Jetřichovec
1x CAS jednotka požární ochrany obce Obrataň 
 
 
 

Čerpání zněčištěné studny Pacov

     Dne 16. června prováděla jednotka SDH Pacov čerpání znečištěné studny v Pacově a následně provedli hasiči její kontrolu. K čerpání bylo použito kalové čerpadlo honda spolu s elektrickým kalovým čerpadlem.

Odstranění nalomených větví Střítež

     Dne 13.6. jednotka SDH Pacov byla požádána o odstranění ulomených větví na vzrostlých stromech u rodinného domu a dále nad komunikací, kde hrozilo zřícení na projíždějící vozidla.

Pátrání po pohřešované osobě

     Dne 18. 4 . v 20:58 vyjela jednotka SDH Pacov na pátrání po pohřešované osobě do obce Obrataň. Při cestě do Obrataňe byla jednotka vrácena zpět na základnu, jelikož byla osoba nalezena.

Požár Obrataň

     V neděli v 14,35 hod byl na linku tísňového volání 112 oznámen požár chatky v Obratani na Pelhřimovsku. Na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Pacov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Černovic, Obrataně a Pacova.
     V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla chatka v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů.
     Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majiteli vznikla požárem majetková škoda v předběžné výši 70 tisíc korun. Požár zapříčinila špatná instalace kouřovodu.
 
kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS kraje Vysočina
 

Odčerpání vody a pročištění kanalizace v Bedřichově

    Jednotka SDH Pacov dnes 28.1. v dopoledních hodinách vyjela na technickou pomoc do Bedřichova. Na místě hasiči zjstili, že voda z tajícího sněhu neodtéká kanalizací, ale teče po komunikaci směrem k rodinným domům. Jednotka se pokusila pročistit odtok, ale bezúspěšně. Po dalších pracích bylo zjištěno, že se nejspíše zbortila odtoková trubka v kanalizaci. 

Čerpání vody v ulici Nádražní v Pacově

     V dopoledních hodinách 23. ledna byly hasiči povoláni do ulice Nádražní v Pacově. Jednalo se o pomoc profesionální jednotce s čerpáním vody. V ulici Nádražní v Pacově praskl vodovodní řad a voda se dostala do sklepa rodinného domu.
     Na odčerpání bylo použito plovoucí čerpadlo a elektrické kalové čerpadla. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Pacova spolu s jednotkou SDH Pacov.

Požár Lukavec

      Dne 8. ledna vyjela jednotka SDH Pacov k požáru nakladače u obce Lukavec. Na místě byla jednotka profesionálních hasičů z Pacova spolu s jednotkami SDH Pacov, Jetřichovec a Lukavec.

a další události 

Výjezdy 2016