Péče o zásahovou obuv

     Naši členové jednotky využívají převážně zásahovou obuv Haix ( Fire Flash Pro, či starší tipy zásahové obuvy Haix). Pro to, aby obuv co nejvíce vydržela být v přijatelném stavu pro zásah je důležitá péče a správné ošetření obuvy. Zde je takový šikovný návod, jak správně ošetřit zásahovou obuv haix. Zde se doporučuje použít Collonil Waterstop Spray.

 

     Nejprve boty očistěte od bahna a špíny. Na povrch kůže naneste několik vrstev impregnace ve spreji Collonil Waterstop Spray. Stříkejte obuv nejlépe venku, abyste nevdechovali rozprášenou impregnační kapalinu. Nejprve zlehka nastříkejte kožený povrch jedné boty tak, aby byl lehce vlhký, pak stejným způsobem druhou botu.

     Mezitím se vrstvička impregnace první boty vsákne, ale pozor -neměla by zaschnout. Potom znovu proces impregnace střídavě na jedné a druhé botě opakujte do té doby, až se při zkušebním krátkém nastříknutí impregnační prostředek nevsakuje a bota zůstává mokrá. Tím jste naimpregnovali kůži do hloubky. Teď můžete boty nechat dostatečně vyschnout na dobře větraném místě.

     Jestliže obuv nastříkáte lehce jednou nebo dvakrát, impregnace nepronikne do hloubky. Zasáhli jste tím jen horní vrstvu a uzavřeli jste tak, bohužel, kůži vůči vniknutí látky do spodních vrstev materiálu i při pozdější impregnaci. A boty vám rychleji promoknou.
Impregnační prostředek se nevsákne dostatečně hluboko do kůže, jestliže na jejím povrchu lpí vrstva krému. V případě, že naimpregnujete kůži do hloubky sprejem a pak kůži ošetříte krémem, bude lépe chránit proti vodě. Důležité je nejdříve obuv impregnovat a poté až krémovat. Jakmile boty dobře proschly (alespoň do rána příštího dne), můžete hladkou kůži nakrémovat prostředkem Collonil Waterstop v tubě. Krém nanášejte v tenké vrstvě a potom jemným flanelovým hadříkem přeleštěte. Bota by se neměla kartáčovat!!!